• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Makieta parowozowni "Niekłańsk"

OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#21
Dziś kanały rewizyjne małej parowozowni dostały oświetlenie boczne z matowych diod LED 3 mm. Jutro planuję wklejenie kanałów do podłogi mniejszej szopy…
IMG_1894.JPG
 

Załączniki

Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#23
Mała szopa już wklejona razem z oświetlonymi kanałami. Wyrównane podłoże, czas na większą szopę i montaż torów.
IMG_1947.JPG
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#26
Bardzo dziękuję Patrick. Bardzo ładna ta parowozownia na stronie "finescale-museum". Znalazłem tam też informację, że Henri Rode jest jednym z autorów tej makiety.
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#27
Oto zdjęcie sprzed wklejenia małej szopy.
IMG_2006.JPG


Na drugim zdjęciu wklejony już na stałe moduł z kanałami oczystkowymi. Teraz prace trwają nad układaniem torowisk i będą pierwsze próby jazdy.
IMG_2002.JPG
IMG_1999.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#29
I tak cie dogonię chociaż mam dopiero gotowy jeden podkład :D
W sumie to dałem Ci fory, bo miałem rok przerwy, ale teraz rozpędzam się :)
Dzisiaj wyjustowałem pomost obrotnicy, aby nie było uskoków na szynach pomiędzy obrzeżem obrotnicy a pomostem i wkleiłem już tory z małej szopy na obrotnicę.
Teraz nawlekam mocowania szyn na szyny kanałów oczystkowych, co jest mozolne i przypomina nawlekanie koralików :
IMG_2007.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#30
Prace nad parowozownią cały czas trwają :
tory już częściowo wklejone z przylutowanymi kablami zasilającymi. Nawlekanie mocowań szyn jest dość żmudne, zabiera dużo czasu, dlatego też zastosowałem częściowo podkłady plastikowe Dora, tym bardziej tam gdzie wszystko i tak prawie będzie utopione w ziemi zmieszanej z błotem i szlaką.
Kanały oczystkowe już na stałe na swoim miejscu, tak jak mała szopa, wieża wodna, wieża piaskowa, obrotnica i dźwig zapasowy.

DSC03656.JPG DSC03655.JPG DSC03654.JPG DSC03653.JPG DSC03650.JPG DSC03649.JPG DSC03648.JPG DSC03645.JPG DSC03640.JPG DSC03644.JPG DSC03642.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#31
Projekt niewątpliwie piękny. Każdy detal wygląda jak osobne dzieło sztuki nad którym rzemieślnik spędził długie godziny. Konradzie czy całość będzie patynowana (dźwig, zasypy do nawęglania, spód obrotnicy, itd) ?
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#32
Pewnie, że będzie wszystko patynowane, nawet dzisiaj rozmawiałem o tym z Danielem Loko, który od stycznia zabiera się za wykończeniówkę (zieleń, patyna, podłoże, itd…)
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#34
Prac przybywa… dzisiaj torów ciąg dalszy, okablowanie szyn i przyklejanie podkładów do podłoża. Rozjazdów jeszcze nie przyklejałem, ale są położone i spasowane, a kable przylutowane. Zanim wkleję, muszę najpierw zrobić napędy z serwomechanizmów. Kable wiszą pod spodem, będą łączone za pomocą niemieckich płytek ze złączami/rozdzielaczami. Kable lutuję prostopadle do szyn, najpierw szlifując lekko powierzchnię, potem cyna z kalafonią i dopiero kabel pionowo z dodatkową ilością cyny.

Podkłady betonowe prowadzić będą do nowej lokomotywowni dla diesli (makieta z lat '70) oraz do małej bocznicy dla cystern z olejem napędowym.

DSC03660.JPG


DSC03657.JPG DSC03658.JPG DSC03661.JPG DSC03663.JPG DSC03665.JPG DSC03666.JPG DSC03670.JPG DSC03673.JPG
 
Ostatnio edytowane:

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#36
Tu praca wre a ja ciągle jestem na etapie puszczania loka w kółko (właśnie w tej chwili BR64 się dociera) :)

Jakim klejem przyklejasz podkłady do podłoża i czy przyklejasz każdy podkład czy tylko co któryś tam ?
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#37
Tu praca wre, a ja ciągle jestem na etapie puszczania loka w kółko
No to zapodaj jakiś projekt swojej makiety na strychu…!

Podkłady (każdy) przyklejam rzadką "Kropelką" ale w większych pojemnikach. Idzie bardzo szybko, najgorzej jest z wciskaniem mocowań do szyn w dziury na podkładach oraz z nawlekaniem szyn na mocowania - mozolna robota. Dlatego też w dalszym planie, gdzie nie widać już tak dokładnie jak na brzegu, zastosowałam podkłady plastikowe.
 

Tempest

Znany użytkownik
Reakcje
549 1 0
#38
No to zapodaj jakiś projekt swojej makiety na strychu…!
Strych będzie gotowy raczej na "Zajączka" niż na "Gwiazdkę". Jak mówią słowa jednej z piosenek Voo-Voo "trochę brakuje pary, trochę usiadła moc".

Na razie rozważam koncepcję dwutorowego mini "ringu", która jest kusząca aby sobie poszaleć z wieczora ale aby było jak dojechać do Polanicy przydałby się jednak jednotorowy szlak.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#40
Ja niestety Ziłów skrzyniowych nie pamiętam. Przez mgłę widzę Ziła wywrotkę. Ale za to gruszkę betoniarkę kojarzę doskonale. Urodziłem się w Stalowej Woli i jako mały chłopiec chodziłem z babcią oglądać pociągi wyjeżdżające z zakładów HSW Oraz składy węgla przyjeżdżające do elektrowni. Szkoda, że to wspomnienie jest tak bardzo zamglone. :-(
 

Podobne wątki