• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Makieta parowozowni "Niekłańsk"

OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#81
Dzisiaj Daniel zazielenił sporą część środkowego modułu, oto efekty.
Na uwagę też zasługuje mój pomysł na kałuże i odbicie w SM31, no i brak menisku od napięcia powierzchniowego tak charakterystyczne dla wody np. Fallera.

DSC03739.JPG

DSC03759.JPG DSC03755.JPG DSC03758.JPG DSC03743.JPG DSC03754.JPG DSC03760.JPG DSC03756.JPG DSC03762.JPG DSC03753.JPG DSC03752.JPG DSC03751.JPG DSC03750.JPG DSC03746.JPG DSC03748.JPG DSC03745.JPG DSC03744.JPG DSC03742.JPG DSC03741.JPG DSC03740.JPG
 
Ostatnio modyfikowane przez moderatora:

Olmeck1

Wojciech R. Paschke
Reakcje
0 0 0
#82
Muszę się przyznać, że na żywo poprostu powala. Bylem, widziałem i stałem jak oniemialy. Skala zwala z nóg. Konrad, czekam na ringa, wtedy wszyscy padna z wrazenia. Moje absolutne gratulacje i czekam na dalsze relacje :)
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#84
Woda brudna, a trawa jeszcze jest nie ubrudzona :), bo Daniel rozchorował się (jak usłyszał, że ma ją ubrudzić :D )
 
Reakcje
1.731 13 0
#85
Kałuże, w takich rejonach raczej nie mają krystalicznej wody...mało tego , miedzy podkładami to już jest mieszanina smarów i wody, więc zabarwienie jest wtedy czarne...
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#86
Popadało, ciepło jest i jak przyroda ruszyła do ataku. Rozumiem że ten jeżdżący żuraw obsługuje też kanał wyczystkowy.
W jakich dniach udostępniasz dla "publiczności" swoje dzieło
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
#88
Ostatnio edytowane:

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#89
Kawał pięknej roboty.
W czerwonej wywrotce można by skręcić koła w lewo.
Z budynku (chyba) Nastawni mógłby wydobywać się odgłos Lata Antonio Vivaldiego wprost z Adaptera. Człowiek obsługujący obrotnice mógłby stanąć oparty o barierkę, rozłożyć o nią ręce, zapalić fajkę i rozkoszować się piękną pogodą patrząc na leniwie przetaczający się parowóz.
Elektryk dłubiący przy rozdzielni, oraz dwoje emerytowanych pracowników parowozowni siedzących na ławeczce, rozmawiających oraz patrzących na figlarnego kota. ;-)
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
#90
Mateusz muzyka z płyty na nastawni i to Vivaldi, słyszałeś gdzieś taką, ale masz fantazję, albo cichutko gra radyjko, może jedynie słuszne z Torunia, a może pogaduchy jak w Babach na nastawni czasem dwie psiapsółki sobie uskuteczniają.
Do pracy zwłaszcza w lokomotywowni lepszy jest Wagner, bardziej inspiruje.
I jeszcze jedno pytanie, widzieliście gdzieś rozdzielnię prądu na czołowej ścianie nastawni, a grubość przewodów wychodząca z niej świadczy o istnieniu potężnego urządzenia prądożernego, co wy tam trzymacie, zderzacz hadronów.
Ale ogólnie wygląda bardzo ładnie.
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#91
No może rzeczywiście się rozmarzyłem, i zapomniałem o krytyce.
W zasadzie jedyną rzeczą do której mogę się przyczepić to budynki. Chodzi mi o ich fakturę. Patyna jest ok jednakże sam budynek, samo wymurowanie jest jak dla mnie za idealne. Brak mi jakichkolwiek spękać cegły, czy efektów "erozji" poza "zabrudzeniem"
 

Bogdan Pl1

Nowy użytkownik
club 0
Reakcje
1 0 0
#92
Konrad. masz gdzieś zdjęcie oryginalnej zewnętrznej rozdzielni nn bez założonych pokryw skrzynek? Nie bardzo mi się chcę wierzyć aby była aż tak ignorancja na kolei aby skrzynki były bez pokryw z wyposażeniem narażonym na różne warunki atmosferyczne.
 

Olmeck1

Wojciech R. Paschke
Reakcje
0 0 0
#93
Że też nie mogę pisać z własnego kompa tylko muszę z tableta. Paranoja. Nie ważne. Super robota, aż zazdrość ściska . Pozytywnie ściska . Te kable od rozdzielni na wierzchu trochę dają po oczach i do myslenia . Moge oczywiscie się mylić, ale widzialem takie jedynie w srodku hali przy suwnicy chyba Lub w jej pobliżu. Taka tylko malusia uwaga. Calosc bomba.
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#94
Tylko odpowiednie foto z tyłu i nie wiadomo czy to modele czy rzeczywistość .
Choć nieco daje po oczach monotonność kolorystyczna cegieł ,to nie umniejsza faktu że pikne jest :)
 
Reakcje
1.731 13 0
#96
Jeśli chodzi o budynki, to może da się je jeszcze troszkę postarzyć... Pogdybamy i wykonamy...Pamiętać należy ,że finalna kosmetyka także przed nami...;)
 

Baldwin

Znany użytkownik
Reakcje
487 0 0
#99
Moje wyobrażenie o starych budynkach jest takie jak na foto .
Natomiast każdy budujących ma swoje prefrencje o tym co chce mieć i jak to ma wyglądać .
Jesli coś mi się podoba pochwalę, jeśli nie to mam prawo wyrazić swoja opinię ot i cała ideologia , a krytyki nie ma w tym ani grama .
16568DSC.JPG
 
OP
OP
Konrad 0

Konrad 0

Moderator Skala 0 (1:43.5)
Zespół forum
Reakcje
294 0 0
Cenne uwagi. Budujemy i będziemy wykańczać.
I tak uważam, że po roku przestoju wreszcie zmobilizowałem się do roboty, mam też nadzieję, że przedzie to płynnie w RING.
Plany są takie, aby do Poznania na targi Hobby 2015 zabrać skończoną parowozownię i lokomotywy z dynamicznymi generatorami dymu (TKt48, OL49).
Jak dobrze pójdzie, to RING może mieć premierę rok później w 2016 w Poznaniu :)
 

Podobne wątki