• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

makieta opuszczana z pod sufitu

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#24
chyba dla całej rodziny...
Ja co pewien czas patrzę, czy śruby z sufitu nie wychodzą i czy liny się nie rozplątują...
:D
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#25
...Może właśnie kolega chce się pozbyć teściowej,najpierw uroczysta kolacyjka "pod makietą" specjalnie dla ukochanej teściowej a potem łubudu :LOL:
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#26
Czemu miało by spadać konstrukcja waży sto kilo jedna taka linka wytrzymuje 200kg a mam ich cztery i zastanawiam się nad montarzem piątej. Haki jak to haki jeden podobno ma utrzymać 150kg a ten środkowy 250kg a co do lin na każdym z haków będą zamontowane rolki a co do tego obciążonego na środku też zamontuje rolki, które go odciążą, więc nie widze tu żadnego zagrożenia a co do halogenów też o tym myślałem ;)
 

kwb3rdu

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
Z mojej strony moge dodac ze to bylo bardzo popularne w DDR w TT i nie przypominam sobie by komus to na leb spadlo .
W sumie to jest bardzo dobry pomysl majac na uwadze ze czesc sufitow podwieszanych nie dolega do scian poniewewaz jest tam zainstalowane oswietlenie .
Dlatego nie widze w tym nic smiesznego ,a to zeby tak tesciowej na leb spadlo .......... :razz:
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#28
deus napisał(a):
Haki jak to haki jeden podobno ma utrzymać 150kg a ten środkowy 250kg
To co podałeś to jest ciężar potrzebny do jego odkształcania a nie wytrzymałości mocowania w suficie. Z czasem ciężar może powodować jego wysuwanie razem z kołkiem dlatego tak jak Gbb pisał
gbbsoft napisał(a):
Ja co pewien czas patrzę, czy śruby z sufitu nie wychodzą
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#29
Tak masz racje xendx. Jeśli chodzi o ten fakt zdaje sobie z tego sprawe i zamierzam trochę udoskonalić mój wyciąg i właśnie jadę dziś po pare haków i rolek i zobaczymy co z tego wyjdzie jak przerobie. Jak będzie gotowe zamieszcze fotki :)
 

xdamian

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
proponuję haki zamocować za pomocą dwuskładnikowej żywicy firmy Hilti.(taka torebka którą wkłada się do otworu i w nią wkręca hak).Zarwie się sufit, a połączenie hak/sufit zostanie.
 

TeERa203

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
Takie plastikowe śruby rozporowe i do tego takie krótkie, (2 cm to zazwyczaj sam tynk) to Ci z pewnością tego nie utrzymają, do takich podwieszeń to powinny być śruby rozporowe metalowe 8-10 cm.dlugie M8/M10, żeby móc spokojnie spać no i oczywiście chodzić pod podwieszeniem.
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#35
Niewiecie a mówicie... te kołki z niebieskimi koszulkami to kołki zabezpeczające powkręcam je koło kołków które już mam zamontowane ,Nowe kołki będą tylko na dodatkowy punkt zaczepienia łańcuchów... kurcze trudno streścić i opisać myśli i plany ale jutro biorę się do pracy więc zrobie pare fotek to sami zrozumiecie :cool:
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#38
1. O... widzę pętle... ale bardzie zabawa z elektryką... :) tylko po co ci to?
2. A może by tak dwa tory na około puścić? :D
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#39
no niestety nie dam rady dwóch torów puścić na około ponieważ za wąsko mam w tym miejscu co pętla jest i nie dam rady dwóch torów stawić ;/
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Planuję 8
B
Planuję 14
Planuję 64
Planuję 272
Planuję 31

Podobne wątki