• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

makieta opuszczana z pod sufitu

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam.Jestem nowy na tym forum ponieważ niedawno je znalazłem ale przejdźmy do sedna sprawy zawsze chciałem mieć własną makietę ale niestety mieszkam w bloku i nie mam na to za dużo miejsca. Miesiąc temu wpadłem na pomysł makiety opuszczanej z pod sufitu i zabrałem się do przeniesienia myśli w rzeczywistość zdjęcia zamieszczę przy najbliższej okazji.
 

Michał Szewczyk

Aktywny użytkownik
Reakcje
27 0 0
#4
otwórz MS PAINT kliknij OBRAZ następnie ROZCIĄGNIJ / POCHYL i wpisz w okna 50% i 50%. zapisz i zdjęcie masz już gotowe do zamieszczenia. Możesz również podać wymiary zdjęcia.
 

xendx

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Ona po opuszczeniu będzie jako wisząca czy stojąca na czymś? Bo jeżeli wisząca to mam nadzieje że zabudowa makiety nie będzie powodować przeciwwagi na któryś róg makiety i że przy podwieszeniu pod sufit linki nie będą haczyć np. o drzewa,domki
Jeśli można to proszę o fotkę opuszczonej konstrukcji
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#7
Góra podwieszenia nie jest jeszcze zabudowana a makieta po opuszczeniu będzie wisiała na tych linkach ale myślę o zalożeniu łańcuchów zabezpieczających a przeciwwagi ani przechyleń nie bedzie z prostego powodu- ciężar podwieszenie waży ok 100kg więc o przeciw wadze przy małych obciążeniach nie ma mowy :) Jak będe miał jakieś lepsze zdjęcie to zamieszcze:)
 

Załączniki

OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#9
Przy tym haku znaczy przed nim będą zamontowane dwie rolki by zagięcia tych dwóch lin znikły to odciąży hak
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Pytanie do gbbsoft . Czy możesz mi powiedzieć gdzie nabyłeś te rolki i ile za nie płaciłeś chodzi mi o te kręcone do sufitu. :roll:
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#11
deus napisał(a):
Pytanie do gbbsoft . Czy możesz mi powiedzieć gdzie nabyłeś te rolki i ile za nie płaciłeś chodzi mi o te kręcone do sufitu. :roll:
Oj.. To było tak dawno, że nie pamiętam.
Kupiłem w sklepie z elementami do łódek, na rogu Nowowiejskiej i Waryńskiego w Warszawie (jeżeli mnie pamięć nie myli). Tak samo jak linę...
 

alaska

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#12
gbbsoft - czy przy dużym obciążeniu rzeczywiście wystarczy mała siła aby podnieść i opuścić makiete? Mam drzwi garażowe niby lekkie ale ja w całym domu jedynie mam siłe podnieść, a u kuzynki to nawet dzieci podnoszą! czy się nie kołysze przy tych manewrach? w sumie jak wisi makieta pod sufitem to mało miejsca zajmuje ale w trakcie jej spuszczania mamy mniej miejsca, bo są np. dookoła meble, szafy itp. a jak się zacznie troche kołysać to można porysować co nieco...
obudowanie regipsami to fajny pomysł, pomalować i mamy oryginalny syfit:)
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#14
wiem że ciężar jest duży ale jak ma być to ładne i solidne to musi trochę ważyć ale mam jeden problem do górnej części podwieszenia czyli tam gdzie ma być makieta jeszcze nie przybiłem podłoża bo nie wiem jakie. Sklejka lekka i wmiare wytrzymała ale strasznie droga a ja podrzebuje czegoś taniego i lekkiego bo i tak koszty budowy tego podwieszenia są już duże ale mam nadzieje że efekt końcowy jest tego wart :cool:
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#15
alaska napisał(a):
gbbsoft - czy przy dużym obciążeniu rzeczywiście wystarczy mała siła aby podnieść i opuścić makiete?
Przez długi czas byłem wstanie spokojnie opuszczać i podnosić makietę bez żadnej przekładni... Aż pewnego razu już nie mogłem jej podnieść. Wtedy dorobiłem przekładnie, no i znowu mogę spokojnie podnosić... Tylko moja makieta tak na oko jest dużo lżejsza od twojej...
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Przepraszam bo nie rozumiem to o tej krzepie wyciąganiu i reszcie to uwagi względem mojego podwieszenia czy kogo innego?
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#20
Tego to się akurat domyślałem... Jakieś kółka to chyba będą konieczne, bo inaczej, to ten drut przetnie te haki... :grin:
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Planuję 8
B
Planuję 14
Planuję 64
Planuję 272
Planuję 31

Podobne wątki