• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

makieta opuszczana z pod sufitu

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#81
pukash napisał(a):
Wiecie co mnie też w sumie interesuje jak te kabelki przeprowadzać pod spód makiety a więc ponawiam pytanie deusa, też chętnie dowiedziałbym się jak to robić gdy już mamy np. elegancko podsypane tory oraz zrobioną zieleń wokoło torów a musimy np. postawić semafor bądź inny sygnał świetlny. Co wtedy robić na pewno jest to ciężka robota tak przynajmniej mi się wydaje.

pzdr.
pukash
Wszystko jest zależne od grubości materiału i obiektu który chcesz zamocować i podłączyć.
Osobiście przy budowie semaforów czy tez latarni, robie o 2cmdłuższą rurkę, w płycie wiercę otworek fi 2mm wkładam i teoretycznie jest po robocie, w praktyce dodatkowo od spodu podklejam jeszcze laminat z naciętymi ścieżkami i otworkiem fi 2mm do którego lutuje rurkę i cienkie kabelki doprowadzające napięcie do np semafora, a dopiero od tej płytki odprowadzam normalne przewody do układu sterowania.
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#82
Chdzilo mi o przeciąganie kabelków w sytuacji takiej jak moja czyli w ten sposób że nie mam dostępu od dołu a od gór jest płyta i na razie spoko to co potrzebuje to przeciągne ale jak przykręce górną płyte i np okarze się potrzebny jakiś kabelek do zwrotnicy to co wtedy?
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#83
deus napisał(a):
Chdzilo mi o przeciąganie kabelków w sytuacji takiej jak moja czyli w ten sposób że nie mam dostępu od dołu a od gór jest płyta i na razie spoko to co potrzebuje to przeciągne ale jak przykręce górną płyte i np okarze się potrzebny jakiś kabelek do zwrotnicy to co wtedy?
Zrób tak żeby było można odkręcić i podnieść dany segment, chyba najlepsze rozwiązanie, choć ja na swojej makiecie mam cześć instalacji położoną od góry, ale dostępu do kabli i układów sobie nie odcinałem w każdej chwili bez prucia mogę tam zajrzeć :)
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
316 1 0
#84
Chyba jednak będziesz musiał przewidzieć jakieś otwory technologiczne. Nie muszą być duże - w sklepach narzędziowych można dostać takie chwytaki o długości na oko 60 cm. Można zmajstrować samemu coś takiego o większej długości. I będziesz mógł się poczuć jak operator laparoskopu...
A wracając do mocowania do sufitu: pisałeś coś o stropie z pustaków Ackermana. Czy jesteś tego pewien? Bo jeśli tak to użyłeś niewłaściwych kołków. Te na zdjęciach to kołki do materiałów pełnych. Katalogową wytrzymałość mają w dobrym (np wibrowanym) betonie.W betonie lanym czy cegle trzymają słabiej. A zupełnie nie nadają się do materiałów piankowych (gazobeton, ytong) czy pustaków (np max). W pustaku ich wytrzymałość jest równa zrywalności materiału kołka, czyli zwykle polipropylenu z wtórnego przerobu. Kołki do materiałów z pustymi przestrzeniami mają zwykle jakieś elementy rozkładające się wewnątrz pustki (z plastiku czy metalu).
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#86
zaproponujcie mi jakiś układ tego 3 toru (tam gdzie jest to z niebieskoej lini)nie mam pojęcia jak to zrobić . :sad: Nie musi być łączony z pozostałymi może kończyć się kozłem oporowym, a i jeszcze jedna proźba mam jeden tor rozprzęglający gdzie go mogę zastosować tak bym mógł w jakiś sensowny sposu przepinać lokomotywe w składzie osobowym?
 

Załączniki

OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#87
cyruss napisał(a):
A wracając do mocowania do sufitu: pisałeś coś o stropie z pustaków Ackermana. Czy jesteś tego pewien?
więc tak pomyliłem się mój błąd :oops: przepraszam za wprowadzenie w błąd. Kołi są w żel-betonie u mnie w bloku sufit jest zrobiony z takich pasów co są na przemian żel-beton i akerman tylko jeden kołek jest w akermanie ,ale dałem tam największy jaki miałem chyba 16
Ps. Jak narazie wszystko jest w najleprzym porządku :D
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#89
ludzie ratujcie nie mam pomysłów jak to torowisko zrobić i gdzie ma być stacja towarowa proszę was pomóżcie
 

kwb3rdu

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#90
Witam Deus !!
Co ty sie tak egzaltujesz ! Modelarstwo to cierpliwosc !!
Sadze ze ty spod tej makeiety musiesz jakos wykonczyc i stosowac jako sufit . Nie rozumie w czym problem . Pod spod mozesz podwiesic przeciez cieniki Regips 1,2mm (chyba jest nawet 0.8mm ) i wtedy cala ta salate mozesz bez pdoblemu schowac . Natomiast takich ostrych zakretow jakie masz w planie to ci sie chyba nie uda zrobic .
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#91
Tak to wygląda z dołu a co do zakrętów to jak widać taki byle jaki szkic by można sobie to jakoś wyobrazić w rzeczywistości wszystkie łuki da się zrobić
 

Załączniki

kwb3rdu

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#92
Jezeli tak ladnie jest ta wszystko wykonczony to chyba cos przespales. Z tego co widac to tam jest tam dosc wolnego miejsca na kable .
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#93
Dół jest wykończony i gotowy natomiast na górze płyta nie jest przykręcona i można ją unosić tylko w środku pełno jest profili i trzeba się trochę namęczyć żeby je przeciągnąć
 
OP
OP
deus

deus

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#98
gbbsoft napisał(a):
Jeżeli ten semafor, który zaznaczyłem na czerwono ma stać tam gdzie stoi, to jest bez sensu. A może on miał być po drugiej stronie?
Znaczy się jak po drugiej stronie, bo on faktycznie będzie stał po drugiej części toru (czyli po prawej) czy o to chodzi i dlaczego jest bez sensu jak jest tak jak w tej chwili :???: :cool:
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#99
Bo generalnie semafory wjazdowe stawia się raczej przed rozjazdami, a nie za... :grin:
A jak będzie stał po drugiej stronie, to będzie to semafor wyjazdowy...
 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
B
Planuję 8
B
Planuję 14
Planuję 64
Planuję 272
Planuję 31

Podobne wątki