• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na strychu

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
#82
Przez ostatni czas testuje elektrosadzarke, rozne patenty sadzenia, ktos moze napisac czym najlepiej wypelniac szpary miedzy fragmentami trawy? I czym zbieracie nadmiar jesli nie ma mozliwosci odwrocenia klejonego fragmentu? Prosilbym o porady jak ksztaltowac teren miedzy torowiskiem a powiedzmy laka? Sypalem na probe zwirekprzesiany ale nadal zbyt duze bryly sa :/
 

Załączniki

Dominik

Znany użytkownik
FREMO Polska
NAMR
Reakcje
316 13 0
#84
Nadmiar trawy odsysa się zwykłym odkurzaczem z zalożoną na końcówkę ssącą stopką pończochy. Swieżo posianą trawe zasypujesz bardzo drobnym (zmielonym) pyłem z gliny/ziemi, sypiesz przez sitko od filtra do wody britta w celu pozbycia sie grubszych frakcji. Teren pomiędzy torami a łaką - trawa zwykle zarasta szuter, rowy odwadniające są zarośnięte wyższymi krzaczorami a przynajmniej wysoką zaschnietą trawą. Uwaga do zdjęć: nie sieje się całej plaszczyzny jednym gatunkiem trawy tylko mieszanką - wtedy wygląda to naturalniej. Przesledź dział "techniki modelarskie" tam jest to wszystko napisane i jeszcze więcej.
Powodzenia przy dalszych próbach :)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
#85
Z ta mieszanka to wiem, na razie jeden typ mialem wiec tak rpobnie tylko fragment, czas mamie mlynek ukrasc a dziewczynie odkurzacz samochodowy :))) weekend majowy przede mna wiec miedzy grilami beda dalsze proby:)
 

Thomas.Gabriel

Aktywny użytkownik
Reakcje
0 0 0
#87
Nic nie zastąpi damskiej podkolanówki założonej na rurze od normalnego odkurzacza. Koszt znikomy - przed weekendem jak jakiejś w hotelu zdejmiesz to ukradkiem chowaj do kieszeni. A jak szczęściara ma dwie nogi to masz farta. A jak ma pończochy? To pasuje... A jak rajstopy? O bracie, wtedy możesz być dopiero kreatywny :)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
#88
podkolanowki i rura to mi sie z czyms innym kojarzy :p

Ale dzieki za patenty:)

W meidzy czasie takie probne placki porobione, miejsce miedzy trawa a torem jescze czeka na proby w innym miejscu
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
#90
Jst dostawa swiezej trawy, fragmenty juz czekaja na wyschniecie, w miedzy czasie rano skoczylem zobaczyc jak promienie slonca roswietlaja mi strych i pyknalem z nudow pare fotek. Zastanawiam sie do czego uzyc posypki imitujacej trawe? roslinnosc? liscie? Na poczatek proba "zywopodobnegoplotu" ;)
 

Załączniki

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#91
Uwielbiam zdjęcia w takim słońcu... zawsze ukazują coś ciekawego, nieco polepszają efekt.... i zawsze wyglądają inaczej :D
Drugie jest nieco gorsze, na żywopłot mi to nie wygląda (za bardzo zbity, żywopłot to jednak są zwykłe przecięte krzaki) za to można wiedzieć co to jest? :ROFL:
Od razu pytanie - czy będziesz malował tory?
No cóż trawa to trawa... jedyne na co jej można użyć to przy iglakach jako igły no ;) Możesz spróbować robić z niej kępy do zarośli
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
#92
Uwielbiam zdjęcia w takim słońcu... zawsze ukazują coś ciekawego, nieco polepszają efekt.... i zawsze wyglądają inaczej :D
Wiem, dlatego zazdroszcze tym co robia moduly, zawsze moga wystawic na dwor i zrobic zajebiste ujecia:) "strychowcy" musza szukac swoich "godzin" :)

Co do zywoplotu, auhagen dosyc ladne zrobil zywoploty, nie wiem czy nie kupic ich i na podstawie tego zrobic wlasne.

Po paru nastu probach z roznymi markami traw wiem jedno, kupowac tylko HEKI !!! Polaka strasznie slabo sie elektryzuja, wrecz opadaja na glebe, heki ladnie sie trzyma pionu, a moze to wina mojej elektrosadzarki.

Tak wlasnie juz zaplanowalem, ze ta posypke uzyje na sciany budynkow jako narosla, moze wyjsc ciekawy efekt, pierwszym budynkiem do tego prob bedzie lokomowytownia w tle, tylko najpierw musze na niej pocwiczyc patynowanie.

ps. narazie torow nie maluje, wrecz czekam na koniec moze wtedy pomaluje, obecnie bede tylko pracowal nad terenem.
 

KuKu

Aktywny użytkownik
Reakcje
3 0 0
#93
Mudol ja rozwiązałem ten problem. Używam do zdjęć halogenu 150 W umieszczonego na drabinie. Jak pocykam zdjęcia to go chowam i mam spokój. Teraz latem, wiosną jeszcze na słońce można się załapać w piwnicy ale zimą nie ma szansy ;).
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
#94
Kolejne proby, tym razem od razu klejone i sypane, bez robienia wczesniej plackow, nawet lepiej to wychodzi, odpada problem laczenia plackow, no i wkoncu dopadlem odkurzacz samochodowy od dziewczyny wiec jest czym zbierac nadmiar;)
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
#95
Dawno mnie tu nie bylo, okres letni nie sprzyjal pracom przy makiecie, obecnie tez fundusze okrojone ze wzgledu na remont mieszkania i przeprowadzke, nawet na makiecie juz zaczelo zarastac;) Teraz jak juz chlodniej na poddaszu to moze wkoncu rusze z kopyta.
 

Załączniki

Reakcje
1.731 13 0
#96
Moja dobra rada: tory po przytwierdzeniu do makiety powinno się przede wszystkim na początku pomalować , by potem nie brudzić niepotrzebnie szutru i okolicznej scenerii.:)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
#97
A wiem wiem ze nie pomalowane;) Ale brak areografu, a pedzelkiem to jakos tak nie chetnie do tego podchodze, cisnienia na malowanie nie mam :) Jak bedzie surowe to plakac nie bede, a juz niestety tor+szuter przytwierdzony. ale nie wykluczam pomalowania w przyszlosci:)
 

Mateusz B

Moderator Grupy KKMK
Zespół forum
KKMK
H0e
Reakcje
327 2 0
#98
Zawsze pozostaje farba w spreju... ;) Troche cackania będzie, ale potem może być trudniej
Zarośnięta ściana wyszła super! z czego to? bardzo podoba mi się kolor (y) Może trochę "ubite", ale bardzo ładnie się prezentuje.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
#99
Sorki ze dopiero teraz, remont mieszkania wybija mnie z zycia, z podspypki FALLER 171404, jeszcze dodalem to na nastawnie i tam juz jest delikatniej nasadzone. Z torami to moze pomecze sie za pomoca pedzelka, gdzies widzialem taki "instruktaz", ale to na koncu. Obecnie w wolnym czasie jak odwiedzam dom to planuje dokladnie kazdy element, juz bym zmienil pare elementow ale juz przyklejone to niechce odrywac, stad trzeba zagospodarowac to co jest:)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Przerwa w remoncie mieszkania, wiec posialem troche trawy i zasadzilem drzewka, dodatkowo pasek chodnika z tektury wraz z faktura przykleilem, jutro kolejne pasy beda zasiewane ale tez czekam na jedna jasna podsypke.

Chce to wszystko oddzielic od torow jakims plotem czy ogrodzeniem, ktos ma jakis pomysl?
 

Załączniki

Podobne wątki