• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na strychu

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.652 133 3
Ok. Teraz zobaczyłem o co chodzi ;] nie o przebicie na karoserii ;]]
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Tak, karoseria nawet dobrze zatrzymuje światło, ten jeden rozbłysk z przodu na białym to jest światło od czerwonego ;)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Tymczasem na parterze pojawiły się meble (krzesła ogrodowe bo tylko takie miałem) no i mieszkańcy, zajęci albo spoglądaniem przez okno albo oglądaniem tv, wstawiłem też drzwi wejściowe bo zimno wchodziło do domu. Parter skończony, nic więcej tam nie będzie, na piętrze postawili już ściany i pomalowali, teraz te pokoje trzeba uzupełnić.

d11.jpg
d12.jpg
d13.jpg
d14.jpg
d15.jpg
d16.jpg
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.891 386 20
@Artur nam chodzi o ten prześwit w białym samochodzie w przednim lewym kole, tam trzeba zakleić czymś a nie pomalować :)
Najprawdopodobniej trzeba zakleić prześwit w nadkolu. Co prawda zdjęcia nieostre ale te samochody nie wyglądają mi na jakoś szczegółowo odtworzone. Ciekawe, czy uda Ci się otworzyć ten samochód i zdjąć karoserię. Jak już zdejmiesz to pomyśl może o zmianie kół, bo wyglądają mi na zabawkowe z tzw. "resoraków". Ale może się mylę... :niepewny:
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
@Mafo nie mylisz się, wspominałem już o tym wcześniej, że to nie są modele, dosłownie najprostsza chińska zabawka, nawet kółka się nie kręcą (dzieciaki wkurzone). Nic z nimi nie będę robił prócz tego prześwitu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.891 386 20
@Mafo nie mylisz się, wspominałem już o tym wcześniej, że to nie są modele, dosłownie najprostsza chińska zabawka, nawet kółka się nie kręcą (dzieciaki wkurzone).
To pomyśl, czy nie zepsują Ci Twojej makiety. Wkładasz w nią wiele pracy, odtwarzasz wiele szczegółów, dbasz o realizm, a chcesz zepsuć ją zabawką zamiast modelu samochodu? :eek::rolleyes: Dla mnie to szok... o_O To tak, jakbym na swojej makiecie samochodowej postawił zabawkowy pociąg, czy budynek i traktował go jako równorzędny model... :niepewny:
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
@Mafo już kiedyś prowadziłem tutaj z Tobą rozmowę na ten temat i nie chce mi się drugi raz prowadzić tej dyskusji ;) Modele samochodów są zbyt drogie dla mnie i nie są głównym tematem makiety, one są dodatkiem, tutaj nawet bardziej światło gra główną rolę niż sam samochód. Dbam o realizm na ile mi umiejętności pozwalają i przede wszystkim finanse, jeżeli dla mnie wystarczającym efektem będzie taki samochód to taki zostanie. Wiem, że jako "samochodziarz" ciężko Ci to przełknąć ale tak (niestety) tutaj to będzie :)

Lokomotywy też przecież nie mam realistyczne (su-16 to tylko grafik w PIKO widział na oczy), nie będę też kupował ET22 za ponad tysiaka, węglarki też najtańsze PIKO a nie ROCCO. I tak się "cieszę", że zacząłem tą makietę ponad 10 lat temu, teraz jak patrzę na koszty torów to oczy bolą ;)
Poznaniaka do pewnych rzeczy nie przekonasz :p
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.891 386 20
Poznaniaka do pewnych rzeczy nie przekonasz :p
Myślałem, że do dobrej i prawidłowej pracy pokazującej zmniejszoną rzeczywistość Poznaniaka nie muszę przekonywać, ale widzę, że teraz zmieniły się czasy i zmienili się ludzie.
Szkoda, że tak psujesz swoją pracę... No ale... jak to mówi stare powiedzenie - "Twój cyrk i Twoje małpy". Życzę powodzenia... :)
 

hamulcowy

Znany użytkownik
Reakcje
1.053 26 1
Myślałem, że do dobrej i prawidłowej pracy pokazującej zmniejszoną rzeczywistość Poznaniaka nie muszę przekonywać, ale widzę, że teraz zmieniły się czasy i zmienili się ludzie.
Szkoda, że tak psujesz swoją pracę... No ale... jak to mówi stare powiedzenie - "Twój cyrk i Twoje małpy". Życzę powodzenia... :)
Moim zdaniem, jeżeli sam autor makiety, który robi ją przede wszystkim dla siebie uważa, że te autka mu pasują i nie psują jego pracy,- to nie psują. Tym bardziej, że Kolega @mudol uzasadnił pewne uproszczenia jakich użył przy jej budowie.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Dom już prawie gotowy, zostały jak zwykle: komin i rynny, deski na szczycie dachówek oraz szpachlowanie narożników. Powstaje też jeszcze taras z balkonem oraz garaż, ale to będę montował już na miejscu aby nic nie połamać. Jak na własny projekt i wykonanie to jestem bardzo zadowolony, w wolnej chwili porównam z oryginałem aby też uzmysłowić "co z czym".

d17.jpg
d18.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
@Kempol na samej górze na strychu, ale już nie robiłem miniatury makiety;) Raz, że za mało miejsca, dwa idą tam przewody i ciężko byłoby je schować, wykorzystałem właśnie środek domku na przeprowadzenie kabli, stąd też w łazienkach nie robiłem oświetlenia ani wyposażenia.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Dom postawiony już na swoim miejscu, trawnik już posiany i już do pierwszego koszenia;) Ogród też już przekopany i można na nim sadzić. szopa postawiona a obok się robi drewutnia + miejsce na śmietnik.
Tak, jeszcze nie ma parapetów ani rynien, tak płot u sąsiada się zapadł (chyba przez mokry teren gdzie trawę sadziłem), tak, bramy do garażu nie ma, tak jeszcze trzeba krawędzie wyszlifować, tak lampa żółta przeskalowana ale mniejszej nie mam, a taki jest w rzeczywistości kształt tej lampy:)

d20.jpg
d21.jpg
d22.jpg
d23.jpg
d24.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Na torach odstawczych pojawiło się oświetlenie - 5x lampy czteroramienne żółte + 3x lampy pojedyncze żółte. Muszę usunąć starą lokomotywownię, kompletnie nie pasuje, stąd szukam nowej bardziej pasującej. Otoczenie szopy też się jeszcze musi zmienić bo żadnego sensu tam nie ma:p
t1.jpg
t2.jpg
t3.jpg
t4.jpg
 

Podobne wątki