• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na strychu

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.936 386 20
a różnice są na tyle mało istotne, że nie warto się czepiać.
I kto to mówi? Modelarz kolejowy... mało istotne różnice? Te różnice to tak jak np. daty rewizji wagonów, albo numery boczne wagonów. A może to ramki od okien... Sprzeczacie się o takie drobiazgi, a tu nagle mało istotne różnice... Ciekawe podejście.
No ale skoro uważasz, że się czepiam, to już kończę i się nie czepiam. :)
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
I kto to mówi? Modelarz kolejowy... mało istotne różnice?
a tu nagle mało istotne różnice... Ciekawe podejście.
Modelarstwo kolejowe czasem wymaga pewnych kompromisów, przecież modelowe stacje bardzo często nie mają pewnych wymiarów zgodnych
z tymi wynikającymi z przeliczenia skali. A tu, podobnie jak na zdjęciach, pod ścianami półki, na środku warzywa i owoce, przy wyjściu kasy.
To, że nie są dokładnie takie jak w realu jest właśnie tym kompromisem. A może jakieś Aldi w jakimś(z całym szacunkiem)Pikutkowie Górnym
wygląda bardzo podobnie. A może wystarczy zmienić nazwę, nie Aldi tylko przykładowo Eugeniusz Market i będzie po problemie;).
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Spokojnie Panowie, fajnie, że jest dyskusja. @Mafo ma rację i @stare tory ma rację. Był kupiony sklep Aldi i taki był zamiar, natomiast wnętrza nie robiłem jak w Aldi, z uwagi na małe wymiary tego sklepu oraz jaka jest widoczność z zewnątrz. Ustawiać 10 regałów nie było sensu bo by nic nie było widać, wnętrze jest wręcz symboliczne, lepsze to niż pusty środek. Stare tory ma też rację, że można było zerwać emblematy Aldi i zrobić "kiosk ruchu z mięsem" albo "u Misia" i zrobić puste lady;) Tak jak jest już zostanie, nawet na kasie nie jest pomalowany sprzedawca, tylko robotnik, który trzyma akurat coś co może przypominać, że właśnie skanuje towar. Często wykorzystuję to co mam pod ręką, za "wyświetlacz" na kasie robi kawałek teownika.
Zrobię następnym razem trochę zdjęć całej makiety, może wtedy też odda charakter i znaczenie niektórych miejsc i może wtedy bardziej się wyjaśni "dlaczego tylko tyle jest widoczne".
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.811 301 15
W kwestii rżnięcia jeszcze: tak wygląda piłka haulera, jest cieńsza niż żyleta, a i w tym siermięźnym uchwycie ciężko ciąć płytki. Haulera mocujesz jak skalpel tylko warto go owinąć np taśmą zanim wciśniesz w uchwyt, bo będzie latać jak Żyd po pustym sklepie...
20210210_223547.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Zrobię następnym razem trochę zdjęć całej makiety, może wtedy też odda charakter i znaczenie niektórych miejsc i może wtedy bardziej się wyjaśni "dlaczego tylko tyle jest widoczne".
No i podsyłam zapowiadane zdjęcia, sklep dziś testowo postawiłem, podłączyłem i teraz lepiej widać co i jak. Dodatkowo widać, że obok działka budowlana szybko została sprzedana i już mury postawili ;)
Na parkingu przed sklepem będą lampy o barwie ciepłej, tak samo na torach odstawczych.
all1.jpg
all2.jpg
aldi10.jpg


Przepraszam za brak porządku, ale na to czasu nigdy nie mam a zawsze coś jest potrzebne ;)
 

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.445 72 3
Co do oświetlenia torów odstawczych... aktualnie (zakladam jakąś modernizację oświetlenia) barwa ciepla może być.
Jeszcze kilka lat temu to musiala by być barwa biała zimna z racji oświetlenia na bazie żarówek rtęciowych (obszar oświetlony mial w miarę zblizoną barwę w nocy jak za dnia). O oświetleniu sodowym niewspominam, bo to wogóle fałszuje barwy...

Pozdrawiam,...

ps. praca:D(y)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Na działce między autobusami powstaje dom, w którym dokładnie jest robiona makieta;) Więc kolor, rozmieszczenie pomieszczeń nie przypadkowe. Dom oczywiście w uproszczeniu, schody prowadzą donikąd, drzwi jedynie będą naklejone z cieniutkiej tekturki. Jeszcze muszę przywieźć stoły i krzesła i parter będzie gotowy. W kuchni wystarczą szafki na dole z blatem, obok stoi już lodówka.

Na piętrze jeszcze okien nie przyklejałem z uwagi, że zablokują mi wyciągnięcie podłogi, skończę parter, przymocuję podłogę i dopiero potem wstawię okna. Krawędzie oczywiście będą też zaszpachlowane.

Na samym końcu będzie dobudowany garaż, dookoła powstanie trawnik, mały ogródek, kilka drzew owocowych.


d1.jpg
d3.jpg
d4.jpg
d5.jpg
d7.jpg
d8.jpg
d9.jpg
d10.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Udało mi się znaleźć chwilę i zamontowałem samochody ze światłami oraz zrobiłem coś czego po prostu NIE-NA-WI-DZĘ - schody :ROFL:, jeszcze mi nigdy idealnie równe nie wyszły więc uprzedzam - nie wyszło hiper, ale tak mi wystarczy, teraz muszę nawieźć ziemię, wyrównać, obsypać trawą i kościół będzie skończony. Ta podstawa stacji z "instrybutorami" jest luźna, musiałem odchylić aby tam przewiercić się z kablami od samochodów.
Zdjęcia robione kalkulatorem więc tutaj jakości nie szukajcie;)

cr1.jpg
cr2.jpg
cr3.jpg
cr4.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
@Mafo tak też to dostrzegłem na zdjęciu, muszę sprawdzić czy to ten jeden czy wszystkie, pójdzie w ruch czarna taśma izolacyjna ;)
 

Podobne wątki