• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na strychu

Reakcje
2.473 79 2
To jest ten podkład. Pierwsze i drugie psikniecie to wiadomo ze karton będzie pił. Potem już tylko trzeba pilnować wymaganego efektu bo w końcu karton będzie cały szary choc i to nie przeszkadza bo element będzie jak nowy. Kwestia wyczucia. Najlepiej zrobić próby a potem dopiero właściwie dzialac.
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Ziemia jeszcze nie zmrożona to można było przekopać ;) Dom już na swoim miejscu, powstał garaż oraz chlewik, w którym to dziadek trzyma ckm, 3 granaty i kilka innych "bombek świątecznych" ;) na przeciwko tych budynków będzie winorośl, za nim kilka drzewek owocowych a dalej na polu pół terenu to maliny i mięta, z boku domku warzywa a z przodu kwiatki. Czekam jeszcze na ogrodzenie.
Na placu magazynowym zamontowane zostały lampy, ale jedna po zmontowaniu okazało się, że nie jest podłączona to zdjęcia nie ma bo się spieszyłem już.
k5.jpg
k6.jpg
k7.jpg
 

KoVaL

Znany użytkownik
Reakcje
2.497 56 5
Fajny domek ,ale mam uwagi co do dachu ,trochę za duży ,raczej nie robiono takich wystających boków. Okna od piwnicy powinny być od frontu też i płot betonowy na granicy z torami raczej nie betonowy ,a np. siatka. No i brakuje jeszcze rynien i kominów ,kominy raczej dwa ,jeden mniej więcej na środku ,a drugi na ścianie prawej patrząc od frontu.
 

Astro

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
9.810 301 15
Popieram przedmówcę, okapy jak dla kostki za duże i nie tak powinny wyglądać. Stropodach w takim budynku kończył się zwykle krótkim okapem, czasem gzymsem betonowym, na którym leżała rynna, a właściwy dach był w obrysie ścian. Jeśli miałby to być dach krokwiowy, to nie przy tym kącie nachylenia połaci. Ale... budownictwo zna różne dziwaczne przypadki więc nic bym z tym nie robił... kolor szkaradny, aczkolwiek często spotykany, trochę gryzie się z brązem na cokole...ogólnie bardzo fajnie.
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
@Arti2811 wiem wiem, czekają cierpliwie :D

Fajny domek ,ale mam uwagi co do dachu ,trochę za duży ,raczej nie robiono takich wystających boków. Okna od piwnicy powinny być od frontu też i płot betonowy na granicy z torami raczej nie betonowy ,a np. siatka. No i brakuje jeszcze rynien i kominów ,kominy raczej dwa ,jeden mniej więcej na środku ,a drugi na ścianie prawej patrząc od frontu.
Tak krótko: dach jest luźny jeszcze, możliwe, że gdzieś nierówno jest położony, to jest jedyne obecne wejście gdzie mogę wyposażenie pokoi jeszcze zamontować.
Cały dom jak i teren jest OSOBNYM jakby planem, ten tor kolejowy z tyłu w rzeczywistości nie ma, jest tylko na makiecie, płot się zgadza:

kt1.jpg

Dodatkowo widać te maliny.
Tak kominy będą na końcu kiedy nie będą przeszkadzały, tak samo rynny, domek jeszcze jest ruchomy a zawsze takie elementy mi odpadają przy przemieszczaniu;)
To jest projekt gotowy kupny, dodatkowych okien nie robiłem. Ale dzięki za uwagi, zawsze lepsza dyskusja :)
Jeszcze wrzucam z wujka googla jak to wygląda, ja wyprostowałem ułożenie:
kplan.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Ok coś tam dzisiaj porobiłem, ale że męczyłem się nad okablowaniem dwóch lamp to mi już godzina zleciała, ale się udało. Magazyn jest wstępnie oświetlony, choć muszę osobno zrobić lampy stojące i sam magazyn, w magazynie mam żarówki na 12v i za dużo światła dają w stosunku do stojących 3v. Jeszcze czekam na dostawę 4-ramiennych i powędrują one przy samym magazynie i między torami.
Powoli przechodzę na składowisko węgla, tam testowo zamontowałem czteropunktową lampę, będzie takich tam ok 10. Jeszcze muszę dokupić dwupunktowe aby przy murach betonowych oświetlało plac.
W domku zrobiono wylewkę pod płot i zamontowano już z jednej strony ogrodzenie, bramę oraz furtkę, ale zdjęcia zapomniałem zrobić - będzie w kolejnej relacji :)
ml1.jpg
ml2.jpg
ml3.jpg
ml4.jpg
ml5.jpg
ml6.jpg
ml7.jpg
ml8.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Ostatnio edytowane:
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Kolejny piątek, kolejne posiedzenie KC PZPK "przy stole". Przyszły zamówione lampy więc dziś montaż montaż montaż. Został oświetlony plac z węglem, w sumie obecnie tam posadziłem 12 sztuk, jeszcze z 3 dojdą, ale muszę to jeszcze zaplanować. Myślałem, że będzie ciemno, ale latarnie dają radę, wykorzystałem 2x reflektorowe, 4x reflektorowe oraz 2x2. Jeszcze czekam aż w końcu przyjdą 4-ramienne, ale te pójdą na magazyn.
Wystawiłem nadmiar lamp na allegro, jak jeszcze jutro ogarnę aukcje to dam info na giełdzie, może ktoś chętny będzie.
la1.jpg
la2.jpg
la3.jpg
la4.jpg
la5.jpg
la6.jpg
la7.jpg
la8.jpg
la9.jpg
la10.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
@Arti2811 chyba to bardziej aparat jasność taką zrobił, w rzeczywistości jest ciemniej, ale lampy jakby co są rozstawione co 20cm.
jeszcze kilka sztuk i w elektrowni będzie światło przygasać;) muszę trochę żółtych lamp gdzieś zamontować aby trochę tej zimnej barwy zmniejszyć
 

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Witam.Mam trochę uwag.Miasto wymarłe.Żadnego człowieka,Te węglarki plastykowe,zrób coś z nimi,patyna,Płyty w magazynie zbyt duże.Prawdopodobnie podczas eksploatacji popękają.Pozdrawiam
 

Podobne wątki