• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na strychu

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Dach zamontowany, przybyło też klientów, na tą chwilę budynek stacji skończony, na więcej sił i psychiki nie mam :LOL: Mam za sztywne palce do klejenia/cięcia w tej skali, więc jestem pełem podziwiu dla osób co dziargają w mniejszych skalach :eek: W głowie już się tworzy plan dystrybutorów.
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Wczoraj wykonałem testowy model części dystrybucyjnej, mam sposób, że najpierw z tektury robię szybki "model 3d" a dopiero potem z właściwego materiału już produkt finalny, całkiem dobrze mi się ten sposób sprawdza, pomaga uzmysłowić wymiary. Dziś wstępny projekt poszedł dla dzieci (radocha, że mogą "tankować" swoje autka bezcenna :D ) a zaczęły się prace, wykonany został dach, zamontowane dwa punkty świetlne, oraz słupy podtrzymujące całą konstrukcję. Będę musiał jednak rozkleić sufit i wykleić czarną taśmą izolacyjną bo dach (z abs-u) prześwituje.
Jutro w planach także "podłoga" oraz wyposażenie.
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
@Kempol ściany będą białe, muszę jedynie się zastanowić nad wykończeniem tych narożników, myślałem o białej farbie zmieszanej z jakimś pyłem co by tynk imitował, ale to muszę poćwiczyć "na boku". Dach też do wykończenia, ale najpierw skończę dystrybutory, bo jest plan połączenia tych dwóch obiektów, coś na ten styl:
https://pliki.portalspozywczy.pl/i/11/43/18/114318_940.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Tak jak wspominałem, musiałem rozkleić dach i wykleić taśmą izolacyjną czarną, teraz efekt jest ok, dodatkowo wszystkie elementy nabrały kolorów, jeszcze bruk będzie malowany, ale muszę w końcu kupić inne odcienie szarego niż A43 ;) Skróciłem słupy o 1cm, bo poprzednie za wysokie były.
Na dystrybutorach będą wydrukowane liczniki i przykryte szybką z plastiku. Jeszcze zastanawiam się nad kubłami na śmieci, czy zwykle blaszane okrągłe, które mam czy dziargać kanciate, ale chyba postawie na okrągłe. Jutro planuję dodać barierki ochronne i pozostałe elementy, które mi przyjdą jeszcze do głowy.
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Na dystrybutorach pojawiły się liczniki, cena nie aktualna bo dziś ropa po 0$ no ale jak to u nas: "my mamy zapasy jeszcze po cenie 4.20" :p Dół jeszcze muszę spiłować, albo obudować. Dodatkowo wpadłem na pomysł jak zrobić śmietniki, wykorzystałe profil kwadratory 5mm x 5mm z abs-u, przycięte na 1cm, wycięte otwory na wrzut, oraz docięty z odpadów daszek 6mm x 6mm. Dół pomalowany testowo na aluminium (pactra a74), a daszek na ciemny szary (a41), na ten sam kolor jest pomalowana kostka i przy dystrybutorach i wokół sklepu.
Teraz czekam na dostawę materiałów na kolejne elementy.
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Śmietniki jednak ponownie przemalowałem na szary co na słupach, tamto za bardzo błyszczało. Dokleiłem metalowy krawężnik wokół placu, górę machnąłem stalową farbą, bok ciemnoszarą. Chciałem zrobić zaokrąglone końce wysepki i barierki ochronne, ale rurka nie tak się gięła pod wpływem ciepła, albo się rozciągała, albo nie w tym miejscu zginała, więc postanowiłem zrobić prostokątne. Na tą chwilę zostało mi wydrukować parę naklejek i będę mógł powrócić do tynkowania sklepu.
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Znany ze swojej fachury i drygu do pracy Pan Wiesław w końcu znalazł czas aby położyć papę, otynkować stację, zamontować nowe czerwone pasy i tym samym ukończyć stację. To co jest mi to wystarczy, najważniejsi eksperci (czyli moje dzieci) zaakceptowali całą robotę.

Dodatkowo na murach pojawiły się dwa banery reklamowe, które uzupełniły trochę pustkę. Marzą mi się jeszcze regały ze spryskiwaczami 5L przed szybą, ale nie chcę tego drukować na kartce, a pomysłu innego na to nie mam.
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Dziś wleciałem na chwilę do makietowa, zabrać parę rzeczy potrzebnych do kolejnych budowli i przy okazji zamontowałem stację na swoim miejscu, kable pod stołem podłączone, sama stacja jeszcze nie przyklejona, czekam aż zrobię wjazdy aby dokładnie wiedzieć gdzie posadzić na stałe. W między czasie powróciłem delikatnie do baru i zacząłem tworzyć bunkier na węgiel na stacji przeładunkowej. Poszło też pierwsze brudzenie pastelami.
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Bary i restauracje otwarte dopiero będą od poniedziałku, ale u nas już nastąpiło otwarcie baru "Ciuchcia" :) W menu same przyjemne małe Conieco dla pasażerów oczekujących jak zwykle na spóźnione pociągi. Kawy nie ma, kawa jest dla maszynistów, a maszyniści nie mają czasu zaglądać do baru ;)

Bar zakończyłem, więcej szczegółów nie ma sensu robić, widoczność przez te małe okna jest naprawdę mizerna, właściwie gdyby nie zdjęcia ciężko byłoby cokolwiek dojrzeć. Może w przyszłości zrobię nowy własny budynek i tam wstawię zawartość, ale na tą chwilę wystarczyć musi to co jest.
 

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.379 463 29
Świetnie to wygląda, a zwłaszcza kufle piwa mają imponujące rozmiary. W sam raz na Oktoberfest. ;)
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1

Na szczęście stary śpi to dobrze ;) Ukończyłem wstępnie bunkier na węgiel, świeża dostawa towaru jeszcze ciepła spoczywa na swoim miejscu. Jeszcze muszę tylko bardziej ubrudzić ściany i można montować na swoim miejscu. Jest jakiś plus koronowirusa, ukończyłem kilka ważnych elementów, które jakoś dużo czasu mi zajmowały.
w1.jpg
w2.jpg
w3.jpg
w4.jpg
 
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Chwilowa przerwa w "nadawaniu", ale obecnie pracuję nad elektroniką, a ona jest upierdliwa niesamowicie ;) W tej chwili podłączone są wszystkie lampy wokół budynku dworca, jeszcze zostaje sam budynek. Dodatkowo zamontowane zostały lampy na parkingu dworcowym.
Lampy nie są jeszcze przyklejone stąd odchyły, nauczony doświadczeniem przyklejam dopiero po 2342354214-krotnym sprawdzeniu czy na pewno w w tym miejscu będą:)
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Na tapecie tworzenie magazynu, ale po tym co robi @Artur to aż wstyd cokolwiek wrzucać ;) Przy okazji pomalowany został żuraw do przeładunku węgla. Celowo nie malowałem na 100% z uwagi na "szmat czasu" :) Jeszcze lekko chcę dopaść rdzą niektóre elementy.
W magazynie będzie stos beczek, zakupiłem beczki dwóch producentów, na przyszłość wybieram te "po lewej", jakoś bardziej na beczki wyglądają, mają ostrzejsze obramowania, ciekawe czy ktoś rozpozna co od kogo ;)
Bardzo fajne szafki aluminiowe dla roboli, świetna praca przy tworzeniu konteneru na gruz/złom (choć to co wycięte laserem trzeba było jeszcze docinać). Mam w planie jeszcze zrobienie palet oraz stosów desek, ale czekam na wenę ;)
Wrzucam to co mam:

e: to @adamwyt robi cudo z magazynem :)
 

Załączniki

OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Wakacyjna przerwa za nami, powoli pracownicy wracają z urlopów i czas powrócić do roboty. Zamontowana została trafostacja dzięki temu pobliskie budynki już nie będą miały problemów z prądem. Spedycja doczekała się płotu betonowego i powoli przymierzają się do wylewania betonu na plac przeładunkowy.
W składzie węgla postawiłem budynek gdzie drobni kupcy będą mogli zaopatrzyć się w węgiel. Jeszcze muszę płyty pomalować aby wyrównać barwę.
Zamontowałem też pierwsze 4 lampy uliczne (na razie luzem) ale już nie miałem czasu zrobić zdjęć nocnych, trzeba poczekać na pozostałe.
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
mudol

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
W zaciszu domowym sklejony został... Kościół :) Nie miałem pomysłu co umieścić między dworcem a spedycją i tak przypadkiem wpadłem na aukcję gdzie był kościół i stwierdziłem, że fajnie się tam wkomponuje. Cały budynek został oszpachlowany, pomalowany, jeszcze zostanie brudzenie. W środku skromnie (bez złota!) został zamontowany krzyż, z kątownika i płaskownika powstały prowizoryczne ławki, całość oświetla delikatnie żółta barwa jednej żarówki - chodziło o stworzenie nocnego klimatu gdzie kościół już zamknięty (przymknięty). Planuję na lekkim wzgórzu go umieścić, więc jeszcze formowanie terenu zostaje ale to już na miejscu.
 

Załączniki

Podobne wątki