• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na strychu U lub L

OP
OP
nero

nero

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#21
Screenshot_2016-07-20-21-35-24.png
Gdzie jest opcja edytuj?

Ogólnie fajnie. Najważniejsze dla niektórych jest brak odstępow poście. Gratuluję kreatywności. Spójrzcie najpierw na swoje posty Koledzy i zacznijcie używać przecinków np. przed "który" itd.. skoro nie chce wam się nic sensownego w tym wątku napisać.

Przy okazji dzięki Marek Klimczyk bardzo mi pomogłeś, już znalazłem ten magazyn. Bardzo ciekawy.
 

Marcin Kempa

Znany użytkownik
Reakcje
155 1 0
#22
Marcin Kempa nic sensownego nie masz do powiedzenia? więc oceniasz pisownię?
Niestety pisząc z telefonu nie mam możliwości edycji swojego postu...
Popatrz na zdanie które tak oceniłem a dojdziesz do wniosku, że napisałeś je niechlujnie.
Ps: widzę, że ramach zemsty dałeś mi negatywną ocenę kompletnie nieuzasadnioną. Brawo Ty.
 
J

Jurek ST44

Gość
#24
Sory, że nie na temat, ale wytykanie błędów komuś jest jak najbardziej wskazane, ale obrona grozi już ostrzeżeniem. Brawo.
[DOUBLEPOST=1469045079][/DOUBLEPOST]Nero wskaż proszę w moim zdaniu niechlujnośc, jaką znalazłeś i oceniłeś.
 

pitpiter

Nowy użytkownik
Reakcje
0 1 0
#27
http://www.scarm.info/index.php?l=pl
sam zbuduj w programie z linka lub na stronie są zamieszczone
[DOUBLEPOST=1469267365][/DOUBLEPOST]
Zamierzam w makiecie zrobić podziemny dworzec (nie widoczny) czy ktoś ma jakieś doświadczenie i mógłby się podzielić doświadczeniem jak tym zarządzać? Tzn jesli będzie on na poziomie -1 jak ew. wyglądają sprawy serwisowe i dostęp?
okienko rewizyjne na stronie http://makietakolejowa.pl/
jest wiele porad.
 
OP
OP
nero

nero

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#28
Od tygodnia siedzę w SCRAMie nad moim planem. Niestety chciałem oprzeć makietę na linii dwutorowej z łukami R3 i R4 i wychodzą mi gigantyczne rozmiary. W tej chwili moja obecna makieta ma łuki R2 i R3 i całkiem bezpiecznie mogę na nich śmigać z maksymalną prędkością, ale skład jadący po takim łuku wygląda tragicznie zwłaszcza wagony pasażerskie...

Przy okazji znam tą stronę. Ktoś mi ją polecał jak byłem odwiedzić makietę w Borówcu :) całkiem pomocne rady.
 
OP
OP
nero

nero

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#29
Czy ktoś wie może czy i jak w SCRAMie obrócić projekt? chciałbym obrócić go np o 15 stopni.

Sorki już mam, miałem starszą wersję. Po aktualizacji jest w menu edycja
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
nero

nero

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#31
Mam pytanie, kolej wąskotorowa odwzorowana jest jako h0e. Chciałbym odtworzyć wagoniki kolejki zakładowej z węższym torowiskiem np. cegielni czy kopalni. Jakie produkty jakich firm możecie polecić? Oczywiście z napędem.
Znalazłem modele H0f Busch ale są dość drogie. Czy są inne opcje?
 
Ostatnio edytowane:

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#32
Mam pytanie, kolej wąskotorowa odwzorowana jest jako h0e. Chciałbym odtworzyć wagoniki kolejki zakładowej z węższym torowiskiem np. cegielni czy kopalni. Jakie produkty jakich firm możecie polecić? Oczywiście z napędem.
Znalazłem modele H0f Busch ale są dość drogie. Czy są inne opcje?
O kolejkach zakładowych jest artykuł w najnowszym numerze "Koleje Małe i Duże". Numer powszechnie dostępny.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#33
kolej wąskotorowa odwzorowana jest jako h0e
Nie h0e, ale H0e. Poza tym jest jeszcze H0m, albo H0f, zależy, jakiej szerokości jest wąski tor w rzeczywistości. Osobiście, poza Buschem nie znam seryjnych modeli wąskotorówek o torze węższym, niż 750 mm (H0e). Są pewnie jakieś małoseryjne produkty, ale z pewnością jeszcze droższe. Alternatywą jest własna budowa modeli na tor Z (6,5 mm).
 
OP
OP
nero

nero

Użytkownik
Reakcje
2 0 0
#34
Dzięki za odpowiedź. Widzę, że praktycznie jest tylko Busch i chyba zdecyduję się na zestaw startowy tego producenta... doczytałem też na forum, że ten sam rozstaw co H0e mają tory do N-ki... czy lokomotywy i wagony Roco H0e będą poprawnie jeździć po torach z N-ki? Czy muszę wybrać konkretnego producenta torowiska w tym celu? Ponieważ tory H0e są bardzo drogie.

i druga sprawa czy ktoś wykonywał samemu rozprzęgacze wagonów? mam taki tor ROCO Geoline do zabawy na podłodze i jest to kawałek plastiku który jest tylko podnoszony ręcznie do góry i działa w miarę poprawnie. Wydaje mi się że nie było by to trudne zrobić samemu i użyć na makiecie z torami A-gleis, ale może ktoś już coś takiego robił i może coś poradzić?
 
OP
OP
nero
Reakcje
2 0 0
#35
Znalazłem jeszcze taki fajny plan, wydaje mi się, że na systemie Marklina. Chciałbym go trochę uprościć ale nie jestem pewny czy ten plan można łatwo przerobić na PIKO?
Jak oceniacie ten plan? Wiem że jest ambitny ale jedną prostą makietę już zrobiłem i strasznie mi się znudziła.
CAGPkomplett.jpg
 
OP
OP
nero
Reakcje
2 0 0
#38
upload_2016-10-17_15-14-36.png Rozpocząłem projektowanie. Mam pewien problem trochę mi się nie zgrywają tory.
Jenda stacja będzie naziemna druga ukryta.Projekt jest nie dokończony ale zastanawiam się czy taki układ ma sens i dlaczego mimo usilnych starań niektóre miejsca nie chcą mi się zejść - różnice sięgają kilku mm.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#39
W tym przypadku będzie problem, ale możesz inaczej rozwiązać przejście między torami - zaznaczone miejsce. Wtedy będzie wszystko pasować. ;)
nero.png
nero-1.jpg
 

Podobne wątki