• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na poddaszu

OP
OP
skowri12

skowri12

Aktywny użytkownik
Reakcje
529 0 0
Witam ponownie, prace powoli idą do przodu, poniżej zamieszczam parę zdjęć, trawa nie wyszła mi zbyt dobrze ponieważ padłą sadzarka od fallera i musiałem siać taką plastikową buteleczką od nocha, wyszło jak wyszło sami zobaczycie. Tak na marginesie sadzarka od fallera nie była zbyt dobra, moim zdaniem zasilanie z baterii było nie wystarczające, nigdy nie udało mi się posiać takiej trawy jak widziałem na niektórych makietach, ,rzadko kiedy trawa stała, częściej leżała. Może któryś z szanownych kolegów mógłby polecić którą sadzarkę kupić, nie są to urządzenia tanie i nie chciał bym ponownie wtopić. A może złom ot fallera dało by się jakoś zaadaptować, czy można podłączyć do niej jakiś zasilacz i o jakich parametrach?
P1020807.jpg
P1020802.jpg
P1020808.jpg
P1020809.jpg
P1020804.jpg
P1020805.jpg
P1020806.jpg
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
Na ostatnim i trzecim od końca zdjęciu widać poustawiane kompletnie bez sensu latarnie "Cauera". Latarnie te służą do pokazywania jak jest ustawiony przejazd przez rozjazd krzyżowy podwójny i umieszcza się je przy środku długości rozjazdu.
 
OP
OP
skowri12

skowri12

Aktywny użytkownik
Reakcje
529 0 0
Na ostatnim i trzecim od końca zdjęciu widać poustawiane kompletnie bez sensu latarnie "Cauera". Latarnie te służą do pokazywania jak jest ustawiony przejazd przez rozjazd krzyżowy podwójny i umieszcza się je przy środku długości rozjazdu.
Tak, tak, już mi zwracano uwagę na forum, że latarnie są umieszczone w złym miejscu, przenosiny są wpisane w harmonogram i latarnie zostaną umieszczone w prawidłowym miejscu. Dziękuję za cenną uwagę.
 

wojtek1951

Aktywny użytkownik
Reakcje
234 0 3
Makieta świetna,gratuluję.Co do jakości zdjęć to wydaje mi się że gdybyś zmniejszył natężenie światła i wymienił żarówki na żarówki o ciepłym świetle to efekt zdjęć byłby zdecydowanie lepszy.Detale byłyby bardziej widoczne,a tak wszystko ginie w jaskrawym białym świetle.Pozdrawiam
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
Tak oglądam i teraz wpadło mi w oko: dwie duże nastawnie na wyciągnięcie ręki od siebie. Jedna mechaniczna i druga typowa nastawnia dla urządzeń suwakowych (ta w kształcie litery "T"). Trochę bez sensu.......
 

Rozczochrany

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
208 7 3
Na temat wody masz trochę informacji w tym wątku
http://forum.modelarstwo.info/threads/wąskotorowy-obrotowy-most-w-rybinie-h0e.25678/page-7
Generalnie warty do przestudiowania, dla każdego. Modelarstwo przez duże M
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.645 133 3
Widziałem :)
Ale nie zupełnie te z Kleczkowa są trochę większe ;)

1574764237015.png
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
skowri12

skowri12

Aktywny użytkownik
Reakcje
529 0 0
Tak oglądam i teraz wpadło mi w oko: dwie duże nastawnie na wyciągnięcie ręki od siebie. Jedna mechaniczna i druga typowa nastawnia dla urządzeń suwakowych (ta w kształcie litery "T"). Trochę bez sensu.......
Proszę wybaczyć ale to nie jest nastawnia tylko kapitanat portu, takie budynki są bardzo podobne do nastawni by można było obserwować ruch w basenie portowym oraz dokonywane przeładunki. Poniżej kapitanat w Ustce, bardzo podobny do nastawni.
DSCF4314.jpg
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.291 459 29
Proszę wybaczyć ale to nie jest nastawnia tylko kapitanat portu
Proszę wybaczyć koledze Tomkowi, ale użycie typowego modelu nastawni (chyba Fallera?) i ustawienie go między torami, tuż przy rozjazdach wyraźnie sugeruje, że to ma być nastawnia, stąd uwaga kolegi Tomka.
 
OP
OP
skowri12

skowri12

Aktywny użytkownik
Reakcje
529 0 0
skowri12
Dzień dobry kolego. Powiedz mi, jak i z czego robisz drogi i chodniki w swoim układzie? Dziękuję
Witam szanownego kolegę i przepraszam za spóżnioną odpowiedź, drogi i chodninki robię z tekturki takiej na akta, wycinam odpowiednie profile, chodniki sklejam z dwóch pasków, żeby były wyżej od jedni a miedzy jezdnią a chodnikiem wklejam krawężniki od Auchagena. Na końcu wszystko maluje, jednie farbą od Fallera, tą od Carsystem, kolor asfaltu a chodniki to humbrol, z tego co pamiętam 147. Pozdrawiam
 

Podobne wątki