• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na poddaszu

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.551 386 20
Kapitalne zdjęcia robisz. (y) Można się od Ciebie uczyć jak pokazywać piękno modeli. Wyglądają jak realne. Klimat też w pełni realny. (y) Jestem pod wrażeniem... :cool:
 
OP
OP
skowri12

skowri12

Aktywny użytkownik
Reakcje
529 0 0
Kapitalne zdjęcia robisz. (y) Można się od Ciebie uczyć jak pokazywać piękno modeli. Wyglądają jak realne. Klimat też w pełni realny. (y) Jestem pod wrażeniem... :cool:
Dziękuję za uznanie. Ustawiam w małym aparaciku samowyzwalacz 5-cio sekundowy i stawiam go na torach, drodze czy wciskam gdzieś w krzaki, aparat ma czas złapać ostrość a zdjęcia wychodzą dość realistycznie. Pozdrawiam.
 
OP
OP
skowri12

skowri12

Aktywny użytkownik
Reakcje
529 0 0
Czy perony są własnej konstrukcji czy z zestawu?
Poproszę o kilka szczegółów wykonania.
Witam Kolegę, perony są z zestawu Auhagen 11376 i do tego przedłużki Auhagen 41610, w zestawie pierwszym są perony, zadaszenia, ławki, kiosk, tekturka z imitacją bruku i coś tam jeszcze, ja wszystkiego nie wykorzystywałem, zestaw drugi to dwa elementy do przedłużenia peronu, każdy chyba po ok 20cm i tekturka z imitacją bruku. Dokupując kilka zestawów 41610 można sobie zrobić peron o dowolnej długości. Ja wszystko pomalowałem farbami Humbrola, została do zrobienia jeszcze patyna. Mama nadzieje, że pomogłem. Pozdrawiam.
 
OP
OP
skowri12

skowri12

Aktywny użytkownik
Reakcje
529 0 0
Jakich materiałów używałeś do zamodelowania gruntu w obrębie parowozowni - bardzo mi się podoba efekt :)
Witam, przesiana ziemia z mojego ogródka i suche farby Bush 7595, a konkretnie ta ostatnia, brunatno-czarna. Zabarwiłem wikol na ciemny brąz barwnikami do farb emulsyjnych z castoramy, naniosłem wokół parowozowni, następnie posypałem przesianą ziemią z ogrodu. Po dwóch dniach wtarłem pędzlem farbę busha w grunt. Nadmiar pyłu zebrałem delikatnie odkurzaczem i niechcąco powstały fajne przebarwienia. Pozdrawiam.
 

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
Na plyty zostal naklejony styropian 5cm a na to pianki izolacyjne 3mm, ktore w orginale ida pod panele podlogowe. W zdluz drog i torow zostana wyfrezowane rowy odwadniajace oraz obnizenia pol I lak. Po wewnetrznym kregu gdzie nie ma styropianu planowana jest linia waskotorwa H0e z przystankami osobowymi oraz bocznicami do cegielni I tartaku. Dla waskotorowki planuje styropian 2cm aby tez byly mozliwe prace melioracyjne w postaci rowow.
Zobacz załącznik 462955
Planowana lokomotywownia w lewym rogu makiety. Zobacz załącznik 462956 Zobacz załącznik 462957
Po przeciwnej stronie lokomotywowni bedzie bocznica z malym portem srodladowym do przeladunku materialow sypkich.
Zobacz załącznik 462958
Posadowienie peronow osobowych.
Zobacz załącznik 462959
Widok od strony wejcia.

Testowanie oswietlenia peronow. CDN
Zobacz załącznik 462960
[DOUBLEPOST=1489684840,1489683431][/DOUBLEPOST] Zobacz załącznik 462961
Widok na przyszla stacje.
Zobacz załącznik 462962
Zobacz załącznik 462963
Sierpien 2016.
Zobacz załącznik 462964
Zobacz załącznik 462965 Zobacz załącznik 462966
Tam.w głębi na ścianie niezle powypychane gablotki taborem wrzucisz jakieś zdjęcie??
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
Witam, przesiana ziemia z mojego ogródka i suche farby Bush 7595, a konkretnie ta ostatnia, brunatno-czarna. Zabarwiłem wikol na ciemny brąz barwnikami do farb emulsyjnych z castoramy, naniosłem wokół parowozowni, następnie posypałem przesianą ziemią z ogrodu. Po dwóch dniach wtarłem pędzlem farbę busha w grunt. Nadmiar pyłu zebrałem delikatnie odkurzaczem i niechcąco powstały fajne przebarwienia. Pozdrawiam.
Dzięki za receptę. Najlepsze są proste rozwiązania :)
 

zbokolejowyEN57

Aktywny użytkownik
Reakcje
146 0 4
Czołgi na drugim planie to "produkt uboczny" modelarskiego hobby, zabieram parę modeli na statek, żeby mieć co robić wieczorami i zabijać wolny czas.
Czołgi i wozy bojowe z IIWŚ:
Zobacz załącznik 496149 Zobacz załącznik 496150 Zobacz załącznik 496151 Zobacz załącznik 496152 Zobacz załącznik 496154 Zobacz załącznik 496155 Zobacz załącznik 496156 Zobacz załącznik 496157 Zobacz załącznik 496158 Zobacz załącznik 496159 Zobacz załącznik 496160 Zobacz załącznik 496161 Zobacz załącznik 496162 Zobacz załącznik 496163
[DOUBLEPOST=1502197784][/DOUBLEPOST]

U mnie nie zdało by to egzaminu ponieważ nie miał bym dostępu do napędów od dołu (5cm styropianu i 14mm płyty). Dzięki za uznanie.
[DOUBLEPOST=1502197874][/DOUBLEPOST]

Dzięki za spostrzeżenie, będę musiał "wydłubać" latarnie i umieścić poprawnie.

Jest tego ogrom. Multum wlanego serducha w, to wszystko. Kopare mam w dole i jej szukam. Ale jedno co powiem to gablotki gablotki i jeszcze raz gabltki na te czołgi i wozy pancerne!!
 

Podobne wątki