• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na poddaszu

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#81
Znakomite filmiki! Czy sterujesz sam czy jest jakaś automatyzacja tych pociągów żeby stawały na stacji i odjeżdżały? Pytam się bo moja makieta jest właściwie jedno torowa i myślę ze było by dobrze dodać system automatyzacji żebym mógł pościć dwa albo trzy pociągi na raz i zęby się nie doganiały.
 
OP
OP
skowri12

skowri12

Aktywny użytkownik
Reakcje
529 0 0
#83
Znakomite filmiki! Czy sterujesz sam czy jest jakaś automatyzacja tych pociągów żeby stawały na stacji i odjeżdżały? Pytam się bo moja makieta jest właściwie jedno torowa i myślę ze było by dobrze dodać system automatyzacji żebym mógł pościć dwa albo trzy pociągi na raz i zęby się nie doganiały.
Witam, steruję sam, mam podłączone trzy multimausy i w zupełności wystarczą do sterowania pociągów. Przy twojej linii jednotorowej pewnie przydała by ci się jakaś automatyka. Ja mam linię dwutorową. Dwa multimausy obsługują pociągi na szlaku a trzecim można sobie robić jakieś manewry na bocznicy lub w lokomotywowni.
Pozdrawiam.
[DOUBLEPOST=1503081875][/DOUBLEPOST]
Taka mała uwaga - w realiach PKP jeździ się z podniesionym tylnym odbierakiem, a nie przednim.
Dzięki za cenną uwagę, następnym razem na pewno się poprawię.:) Jestem marynarzem a nie kolejarzem i na odbierakach nie jeździmy.:):)
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.548 386 20
#87
Zawsze się zastanawiałem, dlaczego tak jest, od czego to zależy?
Z tego co się dowiedziałem, problem jest w momencie uszkodzenia pantografu w czasie jazdy. Jeśli podniesiony jest tylny pantograf, to uszkodzone części spadają za lokomotywę, a przy podniesionym przednim, uszkodzone części spadają na dach lokomotywy i mogą uszkodzić drugi pantograf. Wtedy lokomotywa zostaje unieruchomiona na szlaku.
Jeśli się mylę i ta teoria, którą usłyszałem i cytuję jest nieprawdziwa, to proszę o sprostowanie.
[DOUBLEPOST=1503092840][/DOUBLEPOST]Wow, widzę, że kolega @ministerek był o parę sekund szybszy. :)
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#90
Pięknie dopracowana i z wieloma szczegółami rozległa makieta. Świetny tabor itd itp. ale mnie rozwalił piesek z podniesioną nogą oblewający hydrant.Super(y)(y)
 

Maciek Wójcik

Znany użytkownik
Reakcje
1.076 129 15
#91
Super makieta. (y). Najbardziej podobają mi się ceglane budynki z kolejowego osiedla. W ogóle cała makietka to miód malina. Gdyby był konkurs na makiety to pewnie Twoja by wygrała ;););).
 

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.308 6 0
#97
Ja kręcę swoje filmy kamerką SONY HDR-AS200V. Jest to kamerka która się mieści w skrajni dla pociągów elektrycznych.
Ma też zdalne sterowanie i można ją podłączyć "na żywo" do komputera lub telewizora. /nie wiem jak to się nazywa/
Kamerka ma kąt widzenia 120 stopni, co jest pewnym mankamentem. /powinno być 90 stopni/.
Nowsze wersje korygują zaokrągleni pionów.
Proponuję obejrzeć moje filmiki na YouTube - Jacek Niwiński. Zobaczycie czy warto.
pozdrawiam - Jacek Niwiński
 
OP
OP
skowri12

skowri12

Aktywny użytkownik
Reakcje
529 0 0
#98
Pięknie dopracowana i z wieloma szczegółami rozległa makieta. Świetny tabor itd itp. ale mnie rozwalił piesek z podniesioną nogą oblewający hydrant.Super(y)(y)
Od Noch-a dla dorosłych też coś będzie, nie wiem czy moderatorzy strony puszczą mi to zdjęcie:
P1020260.JPG

[DOUBLEPOST=1503317244][/DOUBLEPOST]
Ja kręcę swoje filmy kamerką SONY HDR-AS200V. Jest to kamerka która się mieści w skrajni dla pociągów elektrycznych.
Ma też zdalne sterowanie i można ją podłączyć "na żywo" do komputera lub telewizora. /nie wiem jak to się nazywa/
Kamerka ma kąt widzenia 120 stopni, co jest pewnym mankamentem. /powinno być 90 stopni/.
Nowsze wersje korygują zaokrągleni pionów.
Proponuję obejrzeć moje filmiki na YouTube - Jacek Niwiński. Zobaczycie czy warto.
pozdrawiam - Jacek Niwiński
Witam, dziękuję za cenne informacje na temat kamerki.
Pozdrawiam
[DOUBLEPOST=1503317527,1503317179][/DOUBLEPOST]Poniżej wrzucam parę zdjęć z makiety, przybliżone położenie budynków po drugiej stronie ulicy Kolejowej, nad niektórymi domkami już trochę popracowałem:
P1020244.JPG
P1020247.JPG
P1020245.JPG
P1020246.JPG

[DOUBLEPOST=1503318096][/DOUBLEPOST]Na jednym z krótszych boków tortu będzie mała stacja a poniżej stacja czołowa wąskotorowa i zabudowa wiejska, tory H0e są położone wstępnie ponieważ cały teren będzie podniesiony o 2cm (styropian), dalej planuję bocznicę wąskotorową do cegielni:
P1020248.JPG
P1020249.JPG
P1020250.JPG
P1020268.JPG

[DOUBLEPOST=1503318405][/DOUBLEPOST]Na drugim długim boku planuję stację miejską, skos dachu pozwoli mi zrobić tylko jedna ulicę wzdłuż stacji, poniżej będzie przystanek osobowy wąskotorówki:
P1020263.JPG
P1020264.JPG
P1020267.JPG

[DOUBLEPOST=1503318583][/DOUBLEPOST]Na drugim krótkim boku też mała stacja i przystanek H0e:
P1020253.JPG
P1020257.JPG
 

Podobne wątki