• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Modele Makieta na Dworcu Głównym we Wrocławiu

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
704 8 0
#1
Halo wszyscy pozytywnie zakręceni!

Miło mi poinformować, że w dniach 8 i 9 października 2016 w Sali Sesyjnej Dworca Głównego we Wrocławiu, prezentować będziemy część naszej klubowej makiety modułowej w skali H0.
W roli głównej stacja Głuszyca i dwie pętle nawrotne.
Planujemy też miejsce zabawy dla najmłodszych - pętelkę w skali H0 i kolejkę LGB.
Zapraszamy w sobotę od 10 do 18, a w niedzielę w godzinach 10-16.

Formuła prezentacji:
1. Brak rozkładu ;-)
2. Brak podziału na epoki modelarskie.
3. Ciągle coś się przemieszcza
4. Chcesz poprowadzić nasz skład - po prostu zapytaj
5. Chcesz poprowadzić swój skład - sprawdź czy lokomotywa ma dekoder, wyczyść koła i blaszki stykowe, weź pod pachę i przyjdź - o resztę zapytaj na miejscu
6. Chcesz poszerzyć swoją wiedzę modelarską - po prostu zapytaj
7. Bądź poztywnie nastawiony...

Zapraszam w imieniu kolegów z Klubu Sympatyków Kolei z sidzibą we Wrocławiu.
Wszelkie zapytania - proszę na PW.

Sebastian Masztalerz - Gor717
 

Rysiek

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
2.498 35 1
#2
Dodatkowo dla wszystkich miłośników trakcji parowej mamy jeszcze jedną informację: w sobotę oprócz jazd pociągu retro na trasie Wrocław Gł. - Wrocław Nadodrze i z powrotem (odjazdy z Wrocławia Gł. o 10.00, 12.00, 14.00 i 16.00) we Wrocławiu pod parą będzie można dodatkowo zobaczyć piękny parowóz serii 03.2155 (Pm2 na PKP), który przyjedzie z pociągiem specjalnym z Cottbus. Rozkład jazdy tego pociągu po stronie polskiej:
Goerlitz odjazd 8.16, Zgorzelec 8.21-8.24, Węgliniec 8.48-8.58, Chojnów 9.34-9.43, Legnica 10.01-10.13, Wrocław Gł. 11.09
Wrocław odj 18.14, Legnica 19.10-19.16, Wegliniec 20.21-20.27, Zgorzelec 20.49-20.54, Goerlitz 20.5
 
Reakcje
875 60 10
#4
To i ja coś dorzucę.


1.jpg

2.jpg


Mój skład SP45-184 plus "Jajecznica" zestawione jako "wrocławski" skład.
3.jpg


Dziękuję za miłe spotkanie i możliwość pojeżdżenia na modułach.
 
Ostatnio edytowane:

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.283 41 5
#8
Mam pytanie dotyczące tego pasażerskiego składu DB z IV epoki (granatowego): Czy składał się on z samych kuszetek Touropa, czy były w nim też inne wagony?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.370 463 29
#9
Tylko o ile ja dobrze widzę (a na tych fotkach za dobrze tego nie widać), to jest epoka III, a nie IV. Ale oczywiście nie wiem, czy były inne wagony.
 
OP
OP
Gor717

Gor717

Znany użytkownik
FREMO Polska
KSK Wrocław
Reakcje
704 8 0
#10
Hej Kris - to moja Touropa z Ep. III. To 5 granatowych kuszetek Touropa i jedna zielona (sic!) kuszetka DB. Skład razem z E10.3 odwzorowuje autentyk skład.
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.283 41 5
#11
Historia nie jest moim konikiem, stąd mnie się ciut te epoki kiełbaszą ;) Dzięki za odp.
Czyli te kuszetki Touropa były w III epoce, a w IV też, czy już nie?
Przepraszam za offtop, ale mam jedną taką i nie wiem, czy mogę ją do IV-epokowych wagonów podstawiać.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.370 463 29
#13
mam jedną taką i nie wiem, czy mogę ją do IV-epokowych wagonów podstawiać.
To proste: zależy jakie ma oznaczenia. Jeżeli numer wagonu jest krótki i umieszczony na słupku między oknami to epoka III, jeżeli długi 12-cyfrowy z cyfrą kontrolną na końcu po myślniku, umieszczony pod oknami, to epoka IV. Ale w okresie przejściowym, około roku 1968, jeździły składy, w których część wagonów miała stare, a część nowe oznaczenia.
 

Podobne wątki