• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Kolega Mafo będzie dumny bo przyjechała na port Gdański taka piękna ciężarówka z Pekaes Warszawy

DSC_0028.JPG


Budowa Wejherowa idzie powoli, kabina już ma kształt, potrzebuje jeszcze małych poprawek i tysiąca detali które będę drukował

DSC_0036.JPG

DSC_0038.JPG

A na temat drukowania spróbowałem model Sokoła straży granicznej, właściwie bardziej tylko na zabawę, wyszedł OK ale musiałbym włożyć w niego wiele pracy żeby był prezentacyjny, zobaczymy czy będę miał czas i chęć z tego cos zrobić czy pójdzie do kosza

DSC_0040.JPG
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.560 386 20
Kolega Mafo będzie dumny bo przyjechała na port Gdański taka piękna ciężarówka z Pekaes Warszawy
Dumny? Raczej będę dopingował kolegę do stawiania na makiecie właśnie takich modeli. Pięknie zrobiony Saviem. Co prawda naczepa nie powinna mieć gładkich boków, ale niestety takich jak w oryginale nikt nie zrobił. Jeszcze wkleić mu lustra i takiego modelu to tylko można koledze zazdrościć. (y) Gratuluję posiadania takiego unikatowego modelu. (y)
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Jeszcze jedna próba drukowania, tym razem rowerki. Musiałem model przekroić na pół i drukować dwie strony osobno, potem kleić w całość, ale właściwie jednak wyszło dość dobrze. Jestem zadowolony z tej pracy.

DSC_0047.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Teraz dopiero zaczynam własne konstrukcje, zobacz moje adaptery NEM w osobnym wątku. To wszystko znalazłem albo na thingiverse albo w innych miejscach. stlfinder jest dobrą wyszukiwarką modeli.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Pobawiłem się jeszcze trochę Sokołem, mimo ze jakość druku nie jest najlepsza spróbowałem dodać szyby ze specjalnego kleju "window maker" firmy Testors. Wyszły ok, ale trochę są wykrzywiane. Też spróbowałem drukować własne kalki, to jednak pomimo moich obaw wyszło znakomicie mimo że z drukarki laserowej. Wynik na razie jest taki, nie jest to klasa modelu kupowanego, ale może jeszcze podłubię i zobaczymy czy się da trochę poprawić.

DSC_0061.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Na placu przy parowozowni powstała mała wysepka z pomnikiem kolejarskim

DSC_0088.JPG

Detale tez idą do portu, powstał płot i dostawiony był śmietnik

DSC_0078.JPG

jakiś rybak się znalazł i już siedzi, czeka na chwyt
DSC_0082.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Po długim szukaniu znalazłem wreszcie świnkę dla siebie. Teraz zacząłem myśleć o elektryfikacji głównego szlaku, ale jednak to będzie musiało poczekać na skończenie portu i innych projektów, także w obecnej szybkości to będą lata...

P4115533.JPG
P4115524.JPG
P4115539.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Znalazłem wreszcie pare godzin na prace nad portem. Pomalowałem i instalowałem "wodę"
DSC_0115.JPG
DSC_0113.JPG

I kadłub Wejherowa został pomalowany i jest gotowy na budowę na pokładach
DSC_0128.JPG

DSC_0121.JPG

DSC_0123.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Powracam po dłuższej przerwie bo teraz przyjemna pogoda i wolę siedzieć w basenie niż pracować wewnątrz :) Ale parę godzin znalazłem na realizacje zrębnic i włazów ładunkowych. Wykonałem je jako drukowane modele 3D
b74cb6ed948d0efa35704e67a60e27ae_preview_featured.jpg

Pojedyncza klapa - ma wcięcia na mocowanie kontenerów Piko i innych z kołkami
777369197424904149459912a7e31472_preview_featured.jpg

W całości
6a4aba6c88f1ce6357c8647ac95406f3_preview_featured.jpg

W rzeczywistości take wygląda przedni właz zamknięty
DSC_0193.JPG

tylny właz będzie modelowany otwarty dla ładunków masowych, pokład zostanie odcięty

DSC_0194.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Przedni żuraw i windy założone i praca idzie nad olinowaniem. Wszystkie windy są nakręcane mały kluczykiem, także bumy są ustawiane jak w rzeczywistości, teraz są w pozycji spoczynkowej, zabezpieczone w trakcie przepływów, ale można je też wciągnąć do gory, tak zazwyczaj są ustawione w ciągu ładowania i wyładowania. Przedni żuraw też ma dwa bębenki schowane w obudowie i przez dziurki można nakręcać i zmieniać pozycje. Chociaż mogę powiedzieć ze zmiany takie zajmują dużo czasu i cierpliwości, także dobre do ustawy do scenki i na zdjęcia, ale prawdopodobnie nie do zabawy.

DSC_0001.JPG
DSC_0002.JPG

Następny krok to olinowanie tylnego bumu i wind haków ładunkowych
 

Podobne wątki