• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
Tak wiem ale nawet eksperci nie zmienią praw fizyki i do "ciasnych"manewrów potrzebują więcej miejsca, trochę mniej od długości zestawu,
niż jest w Twoim porcie.Na filmie,który prezentujesz widać to wyraźnie.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Widziałem te samochody - raczej miałem na myśli klimat zdjęcia i oświetlenia - taki magazyn z ciężarówkami wieczorową porą
Klimat tej makiety jest świetny i to jest niezaprzeczalne. Mnie, jako zbieracza i modelarza samochodowego boli bardzo to, że Wy jako miłośnicy kolei, odwzorowujecie w bardzo realny sposób tabor kolejowy, budynki, infrastrukturę, zieleń itd., a potraficie zepsuć ten efekt stawiając zabawkowy samochód, często nie mający realnego pierwowzoru. Szkoda Darku takiej Waszej ciężkiej pracy.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Ponieważ nie mogą przejechać przez malowane linie? Tak są zaznaczone ponieważ te trzy pozycje są krótsze na ciężarówki bez przyczep.

Panie Mafo, już rozmawialiśmy na ten temat nie raz, tyle tylko powiem że przecież pojazdy nie są montowane na stałe, można je wymienić jak lepsze dostanę.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.558 386 20
Panie Mafo, już rozmawialiśmy na ten temat nie raz, tyle tylko powiem że przecież pojazdy nie są montowane na stałe, można je wymienić jak lepsze dostanę.
Panie kolego @4Rings. Ma Pan rację. Zmienić można wszystko. Na początek proponuję, aby Pan zmienił podejście do modelarstwa samochdowego.
Opowiem panu krótką historyjkę z życia wziętą. W ubiegłym roku byłem na wystawie modelarskiej w Iławie z wnukiem, który miał niecałe 6 lat. Zbiera także modele od 5 roku życia. Dostał tam w prezencie samochodzik metalowy takiego typu jak Pan pokazuje na swojej makiecie. Postawił go wśród swoich modeli i po kilkunastu minutach powiedział mi cyt. "Dziadziusiu, schowaj ten samochód, bo to przecież nie jest model i nie może stać wśród modeli. To jest zabawka."
Tyle w temacie samochodów pokazywanych przez Pana na swojej naprawdę pięknie zrobionej makiecie.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
Ponieważ nie mogą przejechać przez malowane linie?
Właśnie tak. Wystarczą zaznaczone miejsca parkingowe, te trzy z brzegu są krótsze i wszystko jasne. Natomiast zakreskowany obszar na jezdni oznacza, że nie można na niego wjechać, tak jest przecież na ulicach i skrzyżowaniach. I zgadzam się z przedmówcami, że w te dłuższe miejsca nie da się wjechać tak długimi zestawami. Żeby nie wiem jakie umiejętności kierowcy, jeżeli jest jedno wolne miejsce między innymi samochodami, to naczepa musi stanąć prostopadle do drogi na wprost wolnego miejsca, a droga jest na to za wąska.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Właśnie tak. Wystarczą zaznaczone miejsca parkingowe, te trzy z brzegu są krótsze i wszystko jasne. Natomiast zakreskowany obszar na jezdni oznacza, że nie można na niego wjechać, tak jest przecież na ulicach i skrzyżowaniach.
Ok, dziękuję za wyjaśnienie, tego naprawde nie wiedzialem, w Ameryce takie paski tylko oznaczają że nie można tam parkować, a i to zazwyczaj nie jest przestrzegane.
 

Podobne wątki