• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

Jan Bednarczyk

Znany użytkownik
Reakcje
1.469 12 6
Kolego. Podobny nie znaczy taki sam. W tym linku który podałeś zauważ że ten żuraw posiada z tyłu przeciwwagę, większy przedział maszynowy, zobacz też jego zestawy kołowe. Ale to Twój wybór.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Na zestawie Kibri przeciwwaga też jest, może nie tak duża ale jest. Wydaje mi się że w wielkości i typie jest to najbliższy model gotowy. Chyba nie bardzo chce budować z planów, statek będzie wystarczającym ćwiczeniem. Ale jeśli ktoś zna model który by tutaj pasował lepiej, prosze napisac. jeszcze czas na zmiany jest.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dźwigi Kibri już stoją, tylko potrzebne są jeszcze haki. Płyty pod dźwigi były modyfikowane na dwa tory zamiast jednego. Jest dość ciasno ale się mieszczą. Mam jeszcze dodatkowe trzy płyty do modyfikacji żeby dźwigi mogły jeździć po całym wybrzeżu.

P1235447.JPG
P1235448.JPG
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Może ciasno i nie w 100% realistycznie ale ten fragment moim zdaniem bardzo dobrze i w miły dla oka sposób komponuje się z tłem.
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
Mi się to co zrobiłeś bardzo podoba. (y)A, że może trochę odbiega od porawności modelarskiej to nic osobom trzecim do tego. Bo to ma cieszyć i bawić głównie Ciebie. I tego się trzymajmy:)
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Następny krok w przód, szyny pod żurawie zamocowane i maja podstawowe malowanie. Doszedł też drugi mniejszy budynek magazynowy. Jeszcze potrzebuje lampy zewnętrzne. Oprócz tego wszystkie płyty betonowe tylko postawione na razie na przymiar, będą szlifowane, wyrównywane i w końcu malowane.

P1265449.JPG

P1265463.JPG

P1265461.JPG

P1265451.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Nie wiem czy rozumiem ten opis i rysunek. Czy ten zderzak krańcowy jest na powierzchni obok szyny? Czy jest to jakaś betonowa balustrada czy druga metalowa szyna która się podnosi przy końcu i kontaktuje z jakimś czujnikiem a przez zamknięty odwód zatrzymuje silniki? Zdjęcie prawdziwego zastosowania by pomogło, ale trudno mi znaleźć.
 

daromaro

Znany użytkownik
Reakcje
1.245 103 84
Zbudowalem kilka dzwigow
Nie wiem czy rozumiem ten opis i rysunek. Czy ten zderzak krańcowy jest na powierzchni obok szyny? Czy jest to jakaś betonowa balustrada czy druga metalowa szyna która się podnosi przy końcu i kontaktuje z jakimś czujnikiem a przez zamknięty odwód zatrzymuje silniki? Zdjęcie prawdziwego zastosowania by pomogło, ale trudno mi znaleźć.
Zderzak krancowy a raczej ogranicznik krancowy (wg rysunku) jest za szyna. Podobnie jak na zdjeciach ktore wstawiles. Wszystkie maja mechanizm odciecia pradu od ukladow jezdnych dzwigu i nie musza byc jakies ogromne wymiarowo.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Do składownicy kontenerów dodałem podnośnik specjalistyczny z chwytem nastawnym na kontenery różnej wielkości. Z dodatkiem uszka ten chwyt może też być używany przez żurawie. Podnośnik, chwyt i trzy kontenery które widać na prawej granicy pierwszego zdjęcia to zestaw Kibri numer 10432.

DSC_2547 (1).JPG

z kontenerem mniejszym
DSC_2557.JPG

i przerzut na dzwig

DSC_2559.JPG

DSC_2564.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
A teraz coś innego, porównanie wielkości kadłuba Wejherowa w scali H0 z moim dokiem. Mieści się właściwie znakomicie, ma cztery stopy długości i zajmuje całe wybrzeże. Budowa dopiero się zaczyna, na razie to tylko żeberka i papier, następny etap to przyklejanie skóry styrenowej.

DSC_2573.JPG
DSC_2571.JPG
DSC_2572.JPG
 

Podobne wątki