• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Przyszło tło drukowane na tkaninie. To jest kontynuacja panoramy Gdańskiej z drugiej strony okna, ale dodałem więcej zieleni na pierwszym planie, żeby tylko było widać bazylikę w oddali.

DSC_2228.JPG

DSC_2230.JPG

Druty sygnalizacji jeszcze wiszą, na razie tylko połowa działa. Musi być czas na lutowanie reszty, ale to dziesiątki zatyczek i jakoś nie mogę się wmówić na tą robotę :/
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Tło zawsze poprawia odbiór. Patrząc na budynki po lewej to wydaje mi sie tylko, że drzewa za nimi są trochę za duże. Tam gdzie ten budynek ze spadzistym dachem wygląda znacznie bardziej naturalnie i dobrze dobrane w skali.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Mam jeszcze jeden większy budynek co miałem plan postawić na prawej stronie, ale chyba macie racje ze lepiej będzie wyglądał przed tłem. A mniejsze budynki pójdą z prawej strony. Lepiej?

DSC_2232.JPG
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
Jeśli tak możesz to wyższe raczejz lewej strony bym dał. Ewentualnie z samej lewej spróbowałbym też jak wygląda wysokie drzewo lisciaste o rozłożystej koronie - tak do wysokości trochę niższej (o 10-20%) niż te za nimi na tle- choć z tym pewnie będzie kłopot bo pewnie masz tam za wąsko za tym płotem.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Jeśli tak możesz to wyższe raczej z lewej strony bym dał. Ewentualnie z samej lewej spróbowałbym też jak wygląda wysokie drzewo liściaste o rozłożystej koronie - tak do wysokości trochę niższej (o 10-20%) niż te za nimi na tle- choć z tym pewnie będzie kłopot bo pewnie masz tam za wąsko za tym płotem.
Taki jest rozkład że na lewej stronie niestety niewiele jest miejsca.

A ja się zastanawiam dlaczego akurat Gdansk.
Kiedyś o tym pisałem ale nie miałem dobrego planu także może to będzie trochę jaśniejsze teraz

Loft-Railroad.png


Z góry mówię że mój plan nigdy nie był modelować rzeczywistość, bardziej budować swobodnie ale używać prawdziwe miejsca jako inspiracje. Także zacząłem od lokomotywowni podobnej do starej Zaspy (1), potem wybudowałem elektrociepłownię (2) i stację podobną do Gdańska Głównego (3). Teraz pracuję nad małymi przedsiębiorstwami na bocznicy (5). A jeszcze tylko na planach jest port morski (4).
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Wszystko nieskończone, także z czasem realizm się będzie poprawiał, tylko teraz widzę jak to się już zakurzyło. Trzeba będzie jakoś delikatnie czyścić.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Używanie dźwigu kolejowego było bezsensowne i kosztowne, także kierownictwo dało zamówienie na koparkę i już została dostarczona, chociaż przyszła w częściach i musiała być zmontowana. Dokumenty dzierżawy trzeba było czytać uważnie...


PA025438.JPG


PA025440.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Na święta wreszcie miałem czas skończyć lutowanie wszystkich sygnałów i zrobiłem mały filmik przejazdu na około makiety. Każdy semafor jest połączony do automatycznej kontroli blokady i zmieniają się pod wpływem kontroli Arduino.
 

Podobne wątki