• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Wracam już z koziołkami w miejscu. Postanowiłem jednak na drewniane zasypane. Wyszło tak
DSC_1788.JPG
DSC_1787.JPG
DSC_1784.JPG


Wybudowałem z luźnych części platformę przy dole inspekcyjnym. Ta cześć parowozowni jeszcze nie jest właściwie skończona, potrzebuje stacje paliwa, więcej zieleni i inne drobiazgi
DSC_1790.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dostalem Piko BR38. Chciałbym zrobić konwersje na Ok1? czy Ok2 albo Ok22?



Nie jestem pewny który just najbliższy. Ponieważ są dziurki na tablice, to chyba kalki nie są odpowiedzią, czy można kupić blaszane albo plastikowe insygnia?
DSC_1991.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dzięki kolego Gotyk, dla mnie elektrociepłownia to znakomity przemysł, bo przyjeżdżają i węglarki i cysterny z ropą a wyjeżdżają wagony z popiołem a poza tym zawsze cos się ładuje z ciężarówek i pracownicy są zajęci... ale zawsze znajdzie się jeden co siedzi na d.... i odpoczywa ;)

DSC_1999.JPG
DSC_1998.JPG
DSC_1996.JPG
DSC_1993.JPG


Pola, trawki i drzewka są przyjemne do patrzenia ale dla mnie nie bardzo interesujące do zabawy
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Na stronie 6-tej jest parę zdjęć jak budowałem tą podstacje, teraz mam jeszcze trochę zieleni do sadzenia i zrobię niedługo update.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Tak jest, jeszcze świateł nie mam podłączonych na tej części makiety, ale probowalem w czasie budowania, są trzy niebieskie LED co mrugają tak jak by to mają być zwarcia podłączeń także nieregularnie tylko raz na kiedy, zobaczymy jak to będzie wyglądać na makiecie. Najgorsze to że latarnie w tym kicie sa falszywe, tam nie dali LED, takze bede musiał montować własne.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dostałem na choinkę zestaw Arduino, będę budował automatyczny kontroler makiety. Ponieważ nie używam DCC, makieta jest podzielona na 8 bloków a kontroler będzie używał czujniki okupacji i podawał odpowiednia moc to każdego bloku żeby dwa albo nawet trzy pociągi mogły jeździć automatycznie bez wypadków. Na razie to tak wygląda

DSC_2016.JPG


Pilot IR pozwala na zmienianie ogólnej szybkości i kierunku jazdy. LCD pokazuje te dane. A ta bryłka LED pokazuje które bloki są okupowane (pierwszy rząd od gory) i moc podawana do każdego bloku. W zależności na kierunek, pierwszy blok za pociągiem jest bez mocy (kolumna 4) a block następny ma polowe mocy (kolumna 3) żeby zwolnic jakikolwiek pociąg zapobiegając dogonienia. Po zmianie okupowania bloków zmiana napięcia staje się łagodnie żeby pociągi nie zatrzymywały się natychmiastowo. Teraz czekam na czujniki, na razie mam gałkę żeby manualnie zmieniać pozycje pociągu. Jak dostane i podłącze to postaram pokazać filmik jak to procuje.
 

Podobne wątki