• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
No to po położeniu rurociągów, małych poprawek tu i tam i dodatku brudu prawie jest gotowe na pierwsze trawki. Ponieważ tutaj 4 dniowe święto to wykorzystując słoneczny dzień podaje trochę lepsze zdjęcia .

DSC_0501.JPG
DSC_0502.JPG
DSC_0504.JPG
DSC_0505.JPG

DSC_0508.JPG
DSC_0511.JPG
DSC_0514.JPG
DSC_0515.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dostałem kamerę 360, także postanowiłem wybudować dla niej wagon żeby stalą jak najniżej nad torami. Użyłem stary połamany wagon węgla. Wyniki:

DSC_0522.JPG


i z kamera

DSC_0525.JPG


VR video z tej kamery

 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Male oczko kamery nie daje dobrych rezultatów w ciemnych warunkach. Dodałem więcej oświetlenia i drugi test wyszedł nieco lepiej

 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Ponieważ tory zaczynały być brudne zbudowałem taki wagon do czyszczenia z starej węglarki
DSC_0528.JPG


To dość dobrze pracowało, ale myślałem ze będzie lepiej jak dodam cysternę z roztworem czyszczącym. Kupiłem taką

DSC_0529.JPG


I płyn firmy Woodland Scenics

DSC_0530.JPG


Wlałem do cysterny, jeździło i wyglądało że działa dobrze. Ale ponieważ ten płyn jest po podstawie wody, po paru dniach koszmar, wszystkie tory się oksydowały. Musiałem czyścic ręcznie żeby nawet lokomotywa chciała jeździć. Także płyn jest do d....
Przepraszam za może podstawowe pytanie, ale co wszyscy używają żeby nie było takich rezultatów?
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
Wypróbuj izopropanol. Jest to alkohol izopropylowy o zawartości alkoholu 99,9%. A litr jest tańszy od "polówki czystej". :)
Tylko nie próbuj go pić. :p
 

krakowiak

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
980 23 0
Wypróbuj izopropanol. Jest to alkohol izopropylowy o zawartości alkoholu 99,9%. A litr jest tańszy od "polówki czystej". :)
Tylko nie próbuj go pić. :p
Jeśli jednak masz ciągoty do tego, aby sprawdzić organoleptycznie to, co używasz do czyszczenia torów, to polecam spirytus rektyfikowany :) ma wiele zastosowań ;) można czyścić i pić bez obawy :D:ROFL:
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
Izopropanol juz sie pilo, w USA sprzedawany jako rubbing alcochol z tego co wiem. Tylko uwazaj bo podobno plastiku nie zre ale mi lokomotywe Bachmanna uszkodzil.
A i co do czyszczenia szyn Bachmann mial kiedys taki plyn na bazie wlasnie izopropanolu i detergentow. Dosc skuteczny z lokomotywa/wagonem czyszczcym.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Ok, znalazłem taki płyn Bachmanna, wydaje mi się ze jest na podstawie olejowej, ale działa znakomicie i lokomotywy się nie ślizgają także jest niezły

DSC_0536.JPG


Spędziłem trochę czasu budując tło do pętli przy elektrowni, jeszcze będę dodawał trawę i parę drzewek (są na przesyłce)

DSC_0535.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Zrobiłem taki bardzo prosty plan makiety, co teraz jest i co bedzie w przyszlosci. A teraz ciągle jeszcze czekam aż wszystkie drzewa w lesie wyrosną ;) cdn...

LoftLayout.png
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Spędziłem parę tygodni w Europie, udało mi się przyjechać do Gdańska na parę dni. Oczywiście zatrzymałem się pooglądać stacje główną, ale tez znalazłem miejsce dawnej lokomotywowni Gdańsk Zaspa. Już tam tylko wieża stoi.

IMG_9192.JPG


Wróciłem z parą nowych wagonów ICCC i zacząłem robotę nad płytką kontrolną. Żółte przełączniki są chwilowe na kontrole rozjazdów a czerwone kontrolują bocznice. Ponieważ nie używam DCC to z czasem takich płytek będzie potrzeba więcej.

DSC_1683.JPG
 

Podobne wątki