• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#1
Witam z Washington, DC. Pokazuje moja makietę jeszcze w budowie. Just w kształcie "U" z pętlami na obydwu końcach, leci naokoło ścian mojego officu. Większość jest jeszcze goła, tylko szyny, ale jedna pętla już ma lokomotywownie (parowozownie?). Także parę zdjęć tej końcówki makiety.

widok z samolotu :)
DSC_0047.JPG


widok z ulicy
DSC_0036.JPG
DSC_0037.JPG

magazyn z ciężarówkami (o przerabianiu tych pisałem na forum samochodowym, ale są tanie, to się im nie podobały ;)
DSC_0032.JPG

SU47 stoi przy budzie (fałszywy ale jeździ przyjemnie to używam)
DSC_0042.JPG

DSC_0033.JPG

mój nowy SU45-174 na inspekcji przed wejściem w regularna służbę (własnie dostałem, piękny model)
DSC_0031.JPG
DSC_0041.JPG
DSC_0035.JPG


Oczywiście sceneria jeszcze nie skończona, teraz będzie sianie trawy, drzewa, podłączenie wszystkich lampek i tysiąc innych detali.


Przepraszam za błędy i brak literek, od dawna już po Polsku nie pisze. Proszę o komentarze.

Tomasz z DC
 

puszo

Aktywny użytkownik
Reakcje
214 3 3
#2
Cześć. Mi się podoba i to nawet bardzo :) podobny układ mam u siebie . Daj więcej zdjęć samej makiety żeby było widać po całości
P.S. piękna Su45 az za ocean pojechała? :)
PozdrawiamGrześ
 

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#3
Cześć,
Napisz jakie są Twoje zamierzenia - czy makieta ma być kawałkiem Polski w Waschington DC ? Jak dokładnie chcesz aby tak było ? Jak tak to na początek drobiazg - kozioł oporowy na końcu toru gdzie stoi SP 45 powinien być inny takich u nas nie ma - u nas są przystosowane do taboru z dwoma zderzakami. Jak będziesz miał problem ze znalezieniem fotek czy dokumentacji dotyczącej polskich prototypów - pytaj.

Jakie miasto masz jako tło ?
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#4
fiu fiu, szykuje się impreza. 3 klasyki na jednym parkingu przed parowozownią zwiastują paradę.
Wszystko bardzo ładnie ale razi po oczach ten olbrzymi LED w kominie. umieść go z boku i zamień na SMD.
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#5
Przyłączam się do głosu kolegów, fajnie, że coś się dzieje. Popieram kolegę Zdradę69, te kozły oporowe (jest ich więcej, nie tylko koło SU45) są zupełnie nie europejskie, warto je zamienić na typowe ze zderzakami. Także i mnie trochę razi ta gigantyczna czerwona lampa na kominie. Mam też uwagę do dużej, piętrowej nastawni, widocznej na pierwszym zdjęciu za suwnicą. Ona tam nie pasuje, bo nie ma czego nastawiać. W pobliżu nie ma ani jednej zwrotnicy ani sygnalizatora, więc nastawnia w tym miejscu jest zbędna. I druga sprawa: co to za budynek na lewo od nastawni? Ten z niską bramą na torze i oszkloną całą górą, przed którym stoi jakś platforma? Jakieś to trochę niepolskie. I przydałby się może jeszcze jeden tor dojazdowy do obrotnicy, bo jak parowóz będzie stał pod nawęglaniem, a na drugim torze te węglarki, to nie ma jak wyjechać z szopy do stacji. Może dałoby się zrobić tor między tym magazynem, przed ktorym stoją trzy ciężarówki, a zasiekami na piasek i węgiel?

No i prosimy o pokazanie całości, choćby na rysunku, żeby można było się zorientować w ogolnym układzie torów - może coś podpowiemy.

PS. Office to po polsku biuro. A dlaczego makieta na chórze? ;)
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#6
Dzięki za komentarze! Na początku nie miałem opinii gdzie to ma byc, ale jak czytałem ten forum to postanowilem ze to będzie Gdańsk, i chociaż nie prototypowo to będzie reprezentowało Zaspę albo może Wrzeszcz? Mam plan mini wersji stacji Gdańska Głównego i doki ze statkiem, ale to jeszcze tylko w planach.

Tło to Faller 180509, nie wiem gdzie te zdjęcie było brane, ale chyba wygląda na wystarczająco Polskie.

Kozły na szczęście nie są przybite, jest plan zamiany, mam typu Marklin już na zamówieniu.



Za nastawnia są zwrotnice ale nie widać na zdjęciu. Obok nastawni jest POLA No. 623, to jest warsztat. Niestety było miejsce tylko na dwa tory, także będą musieli ładowywać węgiel szybko :) Wiecej zdjęc wkrótce.

Te "biuro" jest na drugim piętrze i otwarte do dołu, to po Angielsku "loft", nie jest chór po Polsku? Może Google mi kłamał :)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#7
Makieta znajduje się chyba na strychu tak?. "Loft" to strych. Nie jestem pewien ale można chyba powiedzieć in the Attic.
Your's model is in the attic?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#9
Ciekawe, za co kolega wilczeecho mnie tak nie lubi, że daje mi negatywną ocenę (chyba już nie pierwszy raz) za neutralny wpis, który nikogo nie atakuje, a tylko wyraża moją opinię o makiecie. Trudno mi się zrewanżować, bo kolega wilczeecho mało się udziela na forum, zresztą nie jestem specjalnie mściwy. ;)
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#10
Dla mnie wszystkie opinie ważne, bardzo dziekuje. Trudno znaleźć informacje z tak daleka a tutaj wszyscy lokalni modelują tylko Amerykańskie linie.
Aha, galeria! Ok, teraz już wiem ale chyba tytułu zmienić już nie mogę :/
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.556 386 20
#14
magazyn z ciężarówkami (o przerabianiu tych pisałem na forum samochodowym, ale są tanie, to się im nie podobały ;)
Nie przeinaczaj słów kolego @4Rings . Twoje samochody ciężarowe nie podobały mi się nie dlatego, że są tanie, tylko dlatego, że to nie są modele. To są zabaweczki, które niestety psują wygląd realistycznych makiet nie tylko kolejowych. Skoro wkładasz tak dużo swojej pracy w realizm tej makiety, to poświęć też trochę czasu i pieniążków, na realistyczne modele samochodów, pasujących do Twojej makiety.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#15
To idziemy dalej. Planów niestety nie mam, bo to było budowane po kawałku tak jak pasowało.
Bliższy widok nastawni, warsztatu i wjazdu

DSC_0060.JPG
DSC_0051.JPG
DSC_0058.JPG

Widok w druga stronę, półka za biurkiem komputerowym
DSC_0054.JPG

i na około - tutaj na lewej stronie będzie kiedyś port nad schodami
DSC_0066.JPG

na balustradzie dwa poziomy, dolny na stację i górny na wioskę. Stoi już peron z dachem długi na 4 nowoczesne wagony albo 5 starszych. Zdecydowałem się na taki dach, mimo ze nie oryginalny ale przechowuje moje wagony o wiele czyściej. Za nim kiedyś będzie stacja główna...
DSC_0063.JPG

następnie jest diorama którą robiłem dziesięć lat temu, nie miała być użyteczna ale parę dziur i już przez nią jedziemy. Ale jeszcze będzie potrzebowała kompletne rewizje.
DSC_0062.JPG

i wreszcie pętla z drugiego końca, tam jeszcze nie wiem co stanie. Niewiele miejsca jest bo dziura na drukarkę była potrzebna :)
DSC_0067.JPG
DSC_0068.JPG

Chciałbym mieć jakiś interesujący przemysł ale jaki? Czekam na pomysły.
 

maniac64

Znany użytkownik
Reakcje
1.093 5 0
#16
Popieram przedmówcę ,makietę masz świetną ,teraz tylko zieleń i będzie bajka (y)(y) ale te metalowe śmieci - reklamówki, psują ogólny wygląd tej makiety , nie musisz od razu kupować najdroższych modeli ciężarówek ,wystarczy kilka starszych produktów herpy i będzie o wiele lepiej (y) trzy pierwsze osobówki stojące przy wjeździe też bym sobie darował ;)
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#18
czekam na nowy statyczny aparat do trawy, także zieleni już będzie niedługo. Drzewek to będę musiał szukać albo sam wykonywać, większość dostępnych tutaj nie jest bardzo realistyczna.
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#19
Co obsługuje nastawnia bo ze zdjęć wynika, że stoi w miejscu gdzie nie bardzo widać jakiś okręg nastawczy (rozjazdy, sygnały).
 

wilczeecho

Użytkownik
Reakcje
9 0 0
#20
Ciekawe, za co kolega wilczeecho mnie tak nie lubi, że daje mi negatywną ocenę (chyba już nie pierwszy raz) za neutralny wpis, który nikogo nie atakuje, a tylko wyraża moją opinię o makiecie. Trudno mi się zrewanżować, bo kolega wilczeecho mało się udziela na forum, zresztą nie jestem specjalnie mściwy. ;)
Wybacz mi! To już któryś raz gdy niechcący daje komuś negatywną ocenę... Winne jest to że przeglądam forum na telefonie a, że mam duże łapska to niechcący trafiam w przyciski z ocenami.... Ocenę już wycofałem. Jeszcze raz przepraszam :<
 

Podobne wątki