• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
To chyba za dużo modyfikacji, a Faller ma taki co mógł bym odciąć szyny i dodać kubeł na węgiel? Tylko może nie mieć zasięgu jakiego potrzebuje.



Czy budowlany żuraw mógł być używany do węgla czy to nie pasuje? Taki jak Kibri 39817?

 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
-jest jeszcze coś takiego http://www.hattons.co.uk/stocklistd...crane_with_2_20ft_containers/StockDetail.aspx
- oczywiście ,że tylko trzeba zamiast urządzenia do zawieszenia kontenera trzeba by było założyć chwytak( taki jak wyżej na fotce ) i wydaje mi się ,że to bardzo jest w klimacie takich urządzeń obsługujących składy opału/paliwa elektrowni, elektrociepłowni i co najważniejsze najbardziej pasujące do Twojej makiety z bardzo okrojoną powierzchnią ,
- w ogóle to ta suwnica Limy wg mnie kompletnie nie pasuje do przeładowni kontenerów,- bo jak na przykład miałby taki kontener ( długi )być przenoszony po między "nogami" podpór z jednego końca ramienia suwnicy na drugi, tylko kontenery krótkie mieszczą się w skrajni podpór- tak ,że ten model takiej suwnicy jest jak najbardziej pasujący do obsługi składu węgla przy elektrowni o charakterze współczesnym a nie kontenerowni..
-Kolega 4Rings musiał byś nad lejem zasobnika nad taśmociągiem tylko dobudować pod kątem 90 stopni rynnę zsypową i podnieść nieco jeszcze ściany basenu węglowego
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Wreszcie jest dźwig z wiadrem i zaczynam pracować nad terenem.

Widok z wjazdu
DSC_0423.JPG


Widok z szyn

DSC_0433.JPG


Dźwig z bliska

DSC_0442.JPG


Bulldozer z bliska

DSC_0440.JPG


Następnie malowanie betonu, ziemi i sadzenie trawki...
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Panie Hoart, że słucham odpowiedzi to nie znaczy ze musze dzialac jak Pan życzy, prosze tego nie brać za afront. Takie dźwigi mostowe co Pan sugerował nie mają zasięgu jakiego ten układ potrzebował i nie mieściłyby się na makiecie. Taki dźwig potrzebował być stały z trzema kierunkami ruchu (no okolo, wysokość wiadra i odległość wiadra od środka) żeby miał zasięg do wyładowania węgla z wagonów na górkę i też z górki karmienia taśmy. Pytałem czy są lepsze dźwigi tego stylu, a w końcu zdecydowałem użyć ten co najbliższy do wymagań.
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
-zacznijmy od tego , ze to jest ciezki , ogromny dzwig KOLEJOWY ! z dwoma hakami i jedna kotwica( protoplasta w realu to amerykanski ciezki , spalinowy dzwig kolejowy firmy Bucyrus Erie a protoplasta w modelu jest wyrob firmy Roco )- tu u Ciebie w tym pseudo modelu dzwigu ustawionym ( o zgrozo!) na kratownicowym slupie - to po prostu taki marketingowy zabieg kilku nastepnych firm , ktore legalnie skopiowaly gore modelu ( buda + ramie wysiegnika- w ramieniu zamieniono konstrukcje spawana na nitowano- spawana) dorobiono slup kratownicowy i ktore musza upchnac ten "towar" w swiat i znalezc naiwnych
chetnych kupienia tej "kupy" , ja sam kupilem ten produkt firmy Mehano,- dokladnie taki jak u Ciebie ,ale po to , zeby ten szajs zezlomowac , a reszte co ciekawsze fragmenty wykorzystac do innych kompozycji modelarskich ..
-jak moge Ciebie prosic - zrob fotke z gory tej elektrowni albo narysuj plan patrzac z gory , bo cos chce Tobie udowodnic
-
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Oczywiście to nie jest dźwig prawdziwy. Ważniejsze ze daje wyobrazić logicznie jak by pracował. Dodatkowe haki to rzeczywiście nie potrzebne, usunąłem. Dodaje zdjęcia w lepszym świetle i z góry jak mogłem.

DSC_0448.JPG
DSC_0447.JPG
DSC_0443.JPG
 

Alana

Aktywny użytkownik
Reakcje
254 2 1
Hoart - ja w takich wypadkach dopowiadam sobie historyjke typu "Elektrocieplownia miala porzadny dzwig budowlany ale huragan go zniszczyl i w to miejsce zamontowano stary dzwig kolejowy ktory stal i rdzewial na bocznicy, raz bo mieli, dwa ze potrzebowali na wczoraj". I jako taki realizm jest zachowany.

4rings - niezle!
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.028 494 29
A mnie to ciekawi ja ten "buldożer" tam wjechał i dlaczego jeszcze nie spadł.

Koleżanko Alana i kolego Rozczochrany, takie pitolenie to dorabianie ideologi do marnej roboty, aby ją troszkę dowartościować,lub usprawiedliwić przed samym sobą brak umiejętności.
 

kuba007

Aktywny użytkownik
Reakcje
881 1 0
Jedni traktują modelarstwo jako odskocznię i dobrą zabawę a natomiast inni stresują się że węgiel powinien być czarniejszy po wygląda nie naturalnie, a wagon powinien mieć datę rewizji taką a ma inną.
Kiedyś pisałem niech wszyscy Ci naj naj naj mają swój dział profesjonalny, a osoby traktujące to jako zabawę niech mają dział drugiego sortu...
Nie każdy jest idealny.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Zgadzam się ze to daleko od ideału i ideały mnie niewiele interesują. Tez prawda ze jest limit moich umiejętności. Mógłbym wszystko budować z "gwoździa" ale wtedy bym budował 10 lat zamiast korzystać z makiety i prawdopodobnie bym stracił zainteresowanie przed skończeniem. Jak pospolicie to się zdarza? Niektórzy dostają przyjemności z budowy, a jak budowa skończona to wyrzucają albo sprzedają i budują następne. A dla mnie pól radości to zabawa tym co zbudowane. Także buduje tak jak idzie, czasami nawet bez dobrych planów i powstaje to naturalnie od zależności dostępnego miejsca i materiałów. Tak jak się zdarza w rzeczywistości nic nie jest idealne. Dobrze, daje mi to pretekst aby mieć co zmieniać później. Może nawet zostaną znaki aktualizacji i to doda "historii" jak Pani Alana pisze. Także może kiedyś ten dźwig będzie wymieniony na bardziej nowoczesny ja fabryczny budżet dozwoli :)

Na temat miejsca, oczywiście taka prawdziwa elektrownia zajęłaby 10 razy większy teren. Popatrz na elektrociepłownie Gdańską na Google Maps, same złoża węgla maja olbrzymia powierzchnie. Ja reprezentuje je tylko przekrojem jednej górki, można sobie wyobrazić ze za granicami makiety ta górka ciągnie się dalej i szerzej i tam są możliwości dojazdu spychaczów które dostarczają węgiel na taśmę. Tak samo z sub-stacja, model jest tylko wycinkiem całości, ze zrozumieniem ze elektryczna siec kontynuuje się poza modelem. Dobra wyobraźnia na pewno pomaga :)
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dzisiejszy dodatek to parę starych zestaw Kibri, zbiorniki paliwa i ciężarówka cysterna Mercedes Shell. Cos jest specjalnego w zapieczętowanych pudelkach na których jest jeszcze napisane "Made in West-Germany" :)
DSC_0450.JPG
DSC_0453.JPG
DSC_0451.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Trochę pracy nad rurami, wybudowałem most nad torami. To jest skład Faller, a zdziwiło mnie ze w pudelku było 368 części, ale okazało się ze większość to kawałki rurek. Jeszcze nie skończone, będę dodawał dodatkowe rurociągi, ale podaje smak tego składu.

DSC_0481.JPG
DSC_0482.JPG
DSC_0485.JPG
DSC_0487.JPG
DSC_0489.JPG
DSC_0496.JPG
DSC_0499.JPG
 
J

Jurek ST44

Gość
Normalnie cud miód malina scienne fiction. Rozumiem, że skoda silos na stanowisko do tankowania zostałaa teleportowana, bo miejsca na wjazd i wyjazd nie ma ?
 

Podobne wątki