• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
Moje sugestie:
Zminimalizować wężykowanie wózków przez połączenie ich delikatnie napinającą (ściągającą od wózka do wózka) gumką.
Sprawdzić rozstaw kół, precyzyjnie dopasować do rzeczywistej szerokości toru.
Lub
Połączenie wifi, podgląd na monitorze i gimbal sprzężony z gałkami ocznymi.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
@KoVaL Tak jest teraz już podłączony
@jezyzie Próbowałem zmieniać rozstaw kół, ale to od razu dodaje jakieś wibracje albo imbalans do kamery. Sa minimalne, także nie są widoczne z zewnątrz, ale kamera je pokazuje.
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dostałem ten GoPro Session, jakość jest naprawdę znakomita ale jest trochę za duży żeby działał na moim wagonie z obrotnicą, niestety nie mieści się w tunele. Mogłem tylko nagrać na starym wagonie kamerowym, który ma niższą podłogę. Wiec będę musiał przerabiać nowy wagon i jakoś obniżyć pozycję kamery.

 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Skończyłem budowę nowego wagonu kamerowego typu "lowrider". Po wielu próbach z kółkami i gumkami w końcu połączenie obrotnicy jest typu kołka i żłóbka.

DSC_0402.JPG

DSC_0406.JPG


To już chyba najlepsze rozwiązanie jakie znalazłem i tak już zostanie na teraz. A ponieważ na tym wagonie kamera mieści się w tunele, to teraz mam nowy filmik

 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Oglądanie jest tez możliwe, ten gopro session ma podłączenie wifi do telefonu na żywy obraz.

Tory niestety nie są idealne mimo ze kamera powiększa efekt, w rzeczywistości nie jest tak źle. Zrobiłem kilka błędów jak zaczynałem robotę 5 lat temu, po pierwsze użyłem płyty wiórowe które niestety zmieniają wymiary ze zmianą temperatury i wilgotności. Po drugie nie użyłem metalowych połączników szyn, tylko lutowałem. Wynik był taki że kąty połączenia szyn się zmieniają i lutowanie ciągle się łamało. Zacząłem dodawać kawałki drutów i teraz już lutowanie trzyma, ale kąty niektórych połączeń jeszcze nie są najlepsze. Powoli to poprawiam.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Nie wiem czy rozumiem pytanie. Na telefonie jest taka sama jakość na żywo jak jest nagrywana. Nagrywanie jest tylko do karty SD, przynajmniej ten model (session 4) nie ma możliwości nagrania do telefonu, tylko pokazywania wideo na żywo. Podgląd jest tylko dostępny kiedy nie jest nagrywany.
 

jezyzie

Znany użytkownik
Reakcje
548 13 0
Nie wiem czy rozumiem pytanie. Na telefonie jest taka sama jakość na żywo jak jest nagrywana. Nagrywanie jest tylko do karty SD, przynajmniej ten model (session 4) nie ma możliwości nagrania do telefonu, tylko pokazywania wideo na żywo. Podgląd jest tylko dostępny kiedy nie jest nagrywany.
Zgoda, ale ja podglądając w telefonie, mam dostępną opcję nagrywania telefonem, to co widzi telefon, na kartę telefonu.
Interesuje mnie z jaką rozdzielczością najwyższą jest transmisja i nagranie.
Jak z płynnością obrazu. Czy obraz jest absolutnie płynny?
20201203_093318.jpg

Informacje o kodeku.png
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Cytat ten otworzy oczy wszystkim niedowiarkom, którzy będą chcieli budować na "trocinach".
Zaraz się kilku znajdzie co będą twierdzić, że to widocznie wina amerykańskiej płyty wiórowej bo ich skrzynki zbudowane z kawałków starej szafy
po dwudziestu latach nie zmieniły wymiarów;). Podejrzewam, że owa szafa była zrobiona z doskonałej jakości płyty stolarskiej do której nijak
się mają dzisiejsze płyty wiórowe, hdfy czy mdfy.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dzisiaj chciałem dać raport na temat bezprzewodowej kontroli pociągów analogowych. Ponieważ dolny poziom mojej makiety (który nie jest pod kontrolą Arduino i mojego pilota IR) został rozbudowany tak że teraz właściwie dosięga granic pokoju, jest teraz trudniej sterować z jednej pozycji gdzie mój kontroler typu MRC tech7 jest podłączony. Także szukałem możliwości kontroli radiowej i wreszcie cos takiego znalazłem. Jest to kontroler właściwie nie przeznaczony do modelarstwa, ale do silników 12 woltów DC, ma pilota RF i nie jest wcale drogi. Przesłanie było prosto z Chin, także zajęło troche czasu, ale podłączyłem i działa znakomicie i daje mi możliwości zmiany i szybkości i kierunku jazdy nawet z najdalszych katów pokoju. Dla tych którzy nie maja DCC bardzo polecam.



Chińskie pismo to naklejka, także łatwo zdjąć. Przycisk 1 i 2 to kierunek, 4 i 6 to szybkość a 3 to stop, 5 chyba nic nie robi.

Kupiłem na Amazon, ale teraz widać że już nie jest dostępny. Nie wiem gdzie można to jeszcze znaleźć?

https://www.amazon.com/gp/product/B07XHL5BV6
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Święta, także troche czasu pobawić się. Prace nad wjazdami do tunelów, dorosło tam troche zieleni.

DSC_0425.JPG
DSC_0427.JPG


Zrobiłem też częściową przebudowę dioramy. Chyba już kiedyś o tym mówiłem, była ona utworzona 15 lat temu jako właściwie statyczny model pokazowy a dopiero 5 lat temu powstała częścią większego układu. Przy oryginalnej budowie używałem części z dzieciństwa, także stare szyny i rozjazdy Piko z blaszki. Wjazdy były strome i łuki za ostre na dłuższe pociągi.

Na razie zmodernizowałem tylko szyny od wjazdu ze stacji głównej (z lewej strony), zamiast połączenia z wjazdem na górna pętle, teraz zostały połączone do szyn stacji "Politechnika" a stary wjazd został zmieniony na ślepą bocznicę. Trzy stare rozjazdy Piko zostały zamienione na jeden nowy rozjazd Peco electrofrog z maszyną pod torem.

DSC_0433.JPG

Nowe tory i wyjazd na przodzie dioramy.

DSC_0435.JPG

Następna cześć przebudowy będzie przedłużeniem torów za stację i budowa nowego wjazdu na tory pętli głównej poza dioramą (przez tło na prawej stronie).
 

Podobne wątki