• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Ok, wystarczy tego. Wydaje mi się ze pan r-mik ma jakąś ekspertyzę w technologi, i bardzo się ciesze dla pana. Ale to nie znaczy ze wszyscy inni są głupkami i technofobiami. Trudno to sobie wyobrazić ludziom których po angielsku nazywamy "fan boi" ze mogą być inne możliwości. Pan jest taki sam jak Apple fan bois, którzy myślą ze tylko iPhone jest dobry i wszystko inne to dupa. Albo Tesla fan bois którzy kręcą nos na wszystkich co jeszcze jeżdżą samochodem nie elektrycznym. A jeżeli Pan musi wiedzieć, to ja tez mam doświadczenie w technologi, jestem przewodniczym architektem informatycznym dla firmy która buduje systemy informatyczne dla Amerykańskiego wojska, z 30 letnim stażem i mam ekspertyzę w większości jeżyków i starych i najnowszych, baz danych, szyfrowania i bezpieczeństwa informacji, od mainframe do internetu. Ale to nie znaczy ze jak przyjdę do domu i chce się zrelaksować i pobawić kolejka to chce jeszcze dalej siedzieć przy komputerze i programować. Czasami dobrze mieć cos innego, analogowego na zmianę. Także proszę nie śmiecić wątku zniewagą innych użytkowników.
 

Artur

Bob Budowniczy
Zespół forum
Donator forum
FREMO Polska
MSMK
Reakcje
7.650 133 3
Stwierdzanie faktów to zniewaga? Takie rzeczy to chyba tylko w PiS, każdy kto myśli inaczej niż prezes to wróg, najlepiej aby nie myślał tylko slepo wykonywał polecenia.
Historia oceni czy mam rację.
To nie dział Fight Club - proszę zaprzestać tych porównań politycznych w innych działach.
 

jacekz

Znany użytkownik
Reakcje
1.316 6 0
Koledzy!
Ja zaczołem w analogu.
Rzeczywiście ilość kabli jest dość duża!, ale jeżeli podzielimy układ elektryczny na części, to nie ma problemu ze znalezieniem pkt. awari.
Wyciągam wtyczki segmentów i wiem co mi robi zwarcie lub nie działa.
Sprawdzenie kilku obwodów, to nie problem!
Wracając do tematu - należy tak go wykonać, aby wszystko działało przy jak najmniejszych "dłubaniach" w elektryce!
Moja makieta jest w analogu, pociągi posuwają w DCC.
 

Juras XR4Ti

Aktywny użytkownik
Reakcje
196 9 0
Miałem nie pisać w tym wątku, ale trudno... Kolego R-mik. Jak trzy lata miałeś, to ja obsługiwałem centrale AT100,PDK40 CK20. Potem przyszła UTU500 a następnie AT&T chyba pierwsza w Polsce. Teraz bawię się w telefonię IP Cisco. Wbrew temu co mówiłeś, uczę się, bo bez tego nie mógłbym pracować w swoim zawodzie. Kiedyś mała firma miała małą, analogową centralę za parę złotych i do niej powiedzmy 10 zwykłych, analogowych aparatów. Teraz w dobie telefonii IP, koszty są wielokrotnie większe. Owszem, tego typu rozwiązania dają większe możliwości, ale... Właśnie te koszty. Nie uważam, że na makiecie z kilkoma rozjazdami i sygnalizatorami jest sens to wszystko ,,ucyfrawiać". Ale to tylko moje zdanie, starego telefoniarza...
A co do uszkodzeń, to dobre elementy i staranne wykonanie połączeń, powinny temu zapobiec. Na wieki...

pozdrawiam - Juras
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Powrót na temat jeszcze raz. Wydrukowałem ścianki na pudełko kontrolera i wstawiłem wtyczki. Wszystkie przełączniki już do wtyczek podłączone, teraz została robota podłączenia wszystkich LED, przyklejenia tablicy i drukowania podstawy pudełka które będzie otwierane jeżeli kiedyś coś przestanie działać :p

DSC_0292.JPG

DSC_0291.JPG



DSC_0289.JPG
 

Adam Kobyliński

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
1.164 68 6
Niezła "pajęczyna", jak w łącznicy telefonicznej z lat 60, a to tylko kilka przełączników. Jak zaczną zawodzić będzie gdzie szukać uszkodzeń.
Nic nie zacznie zawodzić właśnie dlatego że są duże i przewymiarowane prądowo. Będą bardziej niezawodne niż microswitche używane w elektronice.

A mógłbyś łaskawie przestać zaglądać wszystkim do portfeli?
Zajmij się swoimi śmiesznymi tematami o dekoderach, których i tak nie sprzedasz bo zdążyłeś już wszystkich do siebie zrazić swoim miauczeniem i zrzędzeniem i najeżdżaniem na produkty konkurencji.

Wiem że są mocne opinie na ten temat, ale w końcu to jest moja makieta i tak chce analogowo, także tak będzie.
To są fakty a z faktami się nie dyskutuje.
No właśnie... dokładnie tak.
 

r-mik

Pan Chlewik
Reakcje
145 30 0
Zajmij się swoimi śmiesznymi tematami o dekoderach,
śmiesznymi? Twierdzisz, ze to banał zaprojektować taki dekoder i napisać do niego soft? To napisz. Będziesz drugi na świecie, zaraz po mnie.

których i tak nie sprzedasz bo zdążyłeś już wszystkich do siebie zrazić swoim miauczeniem
Zrazić? Liczy sie kasa, dekodery są tanie można mnie lubić lub nie ale kasa przemawia do wszystkich. Puki co już kilka firm jest zainteresowana dystrybucją dekoderów. Z mojego punktu widzenia, kilku klientów z forum to praktycznie żaden zysk. Co innego firma.

najeżdżaniem na produkty konkurencji.
Stwierdziłem tylko fakty, fakty, które potwierdzają inni użytkownicy PIKO, ROCO a z faktami się nie dyskutuje. Pod pojęciem użytkownicy mam na myśli osoby, które potrafia coś więcej niż tylko kręcić enkoderem i konfigurują dekoder CV-kami. Jeśli uważasz, ze moja opinią o ROCO, PIKO jest bezzasadna napisz z czym się nie zgadzasz a nie rzucasz jakies teksty bez uzasadnienia. Produkty są kiepskie, nie warte swej ceny, w PIKO źle dobrany uC do aplikacji, jakby to robił jakiś arduinowiec z miesięcznym doświadczeniem.

Jesteś bardzo stronniczy, widzisz tylko to co chcesz widzieć i nie raczyłeś zauważyć moich pochlebnych opinnii na temat DR5000.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Z mojego punktu widzenia, kilku klientów z forum to praktycznie żaden zysk. Co innego firma.
Jeżeli jest tak jak piszesz to po jasną cholerę zawracasz tu komukolwiek głowę zamiast szukać tej firmy. Podejrzewam, że nie tylko jakakolwiek
firma nie chce z Tobą rozmawiać ale nawet Twój psychiatra nie widzi w tym sensu.Życie mnie już nauczyło, że im bardziej nachalna reklama tym produkt mniej wart.A tu jeszcze na dodatek mamy do czynienia z gościem który, jak sam uparcie twierdzi, jest geniuszem na miarę Einsteina.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Pierwsza cześć, także półka z mijanką, jest podłączona. LED są połączone w parach i działają kierunkowo, w zależności od kierunku jazdy zapala się lewy albo prawy. Druga półka z wszystkimi bocznicami jeszcze czeka na dostawę dwóch ostatnich rozjazdów. Mam już oba rozjazdy trójdrożne, ale jeszcze potrzebuje pare zwykłych, a tutaj trochę ciężko znaleźć rozjazdy Peco electrofrog, dwa razy zamawiałem i było zamówienie likwidowane bo nie było w magazynie, teraz dopiero zostały wysłane. Także następne relacje jak przyjdą.

DSC_0300.JPG

DSC_0299.JPG

DSC_0301.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Dostałem ostatnie rozjazdy, także pierwsze próby nastawy na drugiej półce. Wygląda że scarm nie kłamał, wszystkie 9 bocznic zmieszczą się bez problemu.

DSC_0307.JPG
DSC_0305.JPG


Tylko okazało się ze będę musiał trymować dwa rozjazdy żeby się zmieściły i rozjazd środkowy będzie musiał mieć mechanism pod spodem bo na powierzchni miejsca nie ma ani z jednej strony ani z drugiej. Na szczęście to jest jedyny taki przypadek, reszta rozjazdów będzie miała mechanizmy od zewnątrz torów. Także ostatnia bocznica z prawej strony będzie miała dość ostry łuk żeby się zmieścić, ale to OK, to jest krótka bocznica także ma być na pociągi epoki II albo III z krótkimi wagonami. Czekam jeszcze na dostawę flexów żeby skończyć budowę.

DSC_0308.JPG
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
Tak tez myślałem, ale jak przesunę to już nie będzie na linii, także w odpowiedniej odległości on sąsiednich bocznic, także następne będą musiały być też szerzej a tutaj mam tylko tyle szerokości.

Dostałem więcej flexów, także tak wygląda w większością szyn.

DSC_0311.JPG
DSC_0312.JPG
 
Ostatnio edytowane:

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
974 82 11
Jeżeli nie jest za późno spróbuj dołożyć lekko wygiętego fleksa w miejscu, które wskazuje czerwona strzałka, według mnie przy niebieskiej strzałce
tor będzie mniej wystawał a łuk wskazany zieloną strzałką też będzie mniej "wybulony".
a moze tak.JPG
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.036 4 1
Dokładnie mi chodziło o wygięcie, dlatego flexa zaproponowałem, patrząc na zdjęcie @stare tory między 6 a 7 torem jest chyba zdecydowanie za mało miejca, albo po prostu odpuść jeden tor i zostaw 8, przy okazji poprawiając te łuki. W sumie dlaczego ten tor 9 jest taki "garbaty" ? :) Nie możesz go bardziej wyprostować aby łagodniejszy łuk był?
 

Podobne wątki