• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta na chórze

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#21
Winne jest to że przeglądam forum na telefonie a, że mam duże łapska to niechcący trafiam w przyciski z ocenami
To nie jest odosobniony przypadek, że ktoś niechcący wystawia ocenę "słabe".
Temat był już poruszony, jednak nie został rozwiązany.
Może jednak warto pomyśleć, aby wystawienie oceny "słabe", może niekoniecznie ją umotywować ale przed wystawieniem, system wymagał potwierdzenia. To taka uwaga do administratora forum.
 

mudol

Znany użytkownik
Reakcje
1.024 4 1
#22
Ja mam uwagi co do szutru, nie wiem czy mój monitor przekłamuje ale przypomina mi to wielkie grudki suchej gliny jakby ktoś lepiankę budował ;) Fajny pomysł z tym łukiem za schodami :)
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#23
To chyba kolor na zdjęciach, szuter jest brązowy, średniej wielkości na torach i małej wielkości gdzie używany dalej od torów. W Ameryce zazwyczaj używają jasno szary, ale jak patrzyłem na zdjęcia z Polski to zazwyczaj wygląda to na jakąś wersję brązowego, także taki color wybrałem do tej części makiety. Może powinienem mieszać pare kolorów żeby był bardziej rozmaity?
 

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Reakcje
11.290 459 29
#24
U nas też jest szary jak jest świeży, ale po jakimś czase zabarwia się na rudo-brązowo od pyłu z klocków hamulcowych. Ale to się będzie pewnie zmieniało w miarę rozpowszechniania się hamulców tarczowych i wkładek hamulcowych z kompozytów.
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#25
Dostałem poprawne kozły i trawa porosła. Lampy tez już podłączone, pozwalając działanie parowozowni przez cala dobę.
 

Załączniki

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Reakcje
6.192 39 0
#26
Podobają mi się te nocne zdjęcia. Kozły - od razu lepiej to wygląda i bardziej do siebie basuje - choć przydałoby się im trochę patyny (czyli weatheringu).
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#27
Jak może by patyna jak to nowiutkie? ;) Patyna rośnie z czasem.

Jeszcze jeden nocny pokazuje wiekszośc lamp.
DSC_0116.JPG
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#30
Tak, to jest Busch, tylko że jest za bardzo błyszczący, musiałem pokryć warstwą przezroczystej matowej farby żeby wyglądał ok
 

jestrabh

Znany użytkownik
Reakcje
2.810 40 1
#32
Mnie to co robisz i pokazujesz się podoba.Fajny pomysł na rozwiązanie przebiegu torów i rozmieszczenie pozostałych fragmentów Twojego miniaturowego świata. Opinie kolegów odnośnie samochodów słuszne, aczkolwiek te elementy można w każdej chwili podmienić na właściwe ;) Tak trzymaj(y)
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#33
Prawie skończona moja mini-wersja stacji Gdańsk Główny. Jeszcze potrzebuje trochę farb, trochę patyny i światła - zegary będą podświetlane od środka. Modyfikacja stacji Bahnhof i wieży Rothenburg firmy Vollmer.
DSC_0143.JPG

DSC_0145.JPG
DSC_0153.JPG
DSC_0148.JPG
 

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#36
- jak dla mnie pierwsza wersja Kolegi kreacji z neośredniowiecznym i neo gotyckim dworcem czołowym Gdańsk Dół (Doły- stara nazwa) jest okej , a nie ta od czapy z ... Głównym,
[DOUBLEPOST=1488837800][/DOUBLEPOST]
Stacja na swoim miejscu
Zobacz załącznik 460915
widok od stacji na pokryte perony
Zobacz załącznik 460916
- wcześniej (wyżej ) spora parowozownia stacji Gdańsk Dół
najstarsza nazwa to Berliner Danzig i stacja wraz z dworcem powstała w osuszonej od południowego zachodu fosie , która to fosa w przeciwnym kierunku jest zasypana - zresztą widać i na nasypie teraz estakadzie jest własnie szlak do Głównego ..
 
Ostatnio edytowane:

Hoart

Znany użytkownik
Reakcje
1.953 6 0
#38
-właśnie to ja liczę na to ,że Kolega wypełni tą czarną dziurę oniryczną tego miasta opowieścią , ... -domyślam się ,że Kolega właśnie z tego miasta - zgadza się ?
- bo ja na ten przykład jestem też z hanzlantyckiej Wielkiej Wyspy ale sześćset kilometrów na południowy zachod,
- kiedyś dawno temu koleją z Dworca Berlińskiego można bylo jechac bezpośrednio do stolicy republiki
- no ale to przecież Kolega chce pokazać więc ..
 
OP
OP
4Rings

4Rings

Znany użytkownik
Reakcje
874 1 0
#40
Prawdę powiedzieć nigdy w Gdańsku nie bylem. To co wiem to z szukania internetu i pamięci dziecięcych - urodziłem się w Warszawie. Wybrałem Gdańsk jako temat ponieważ lubię ta architekturę i mam zamiar wybudować port z modelem statku. A w Warszawie dużo portów morskich nie ma ;)
 

Podobne wątki