• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Moja pierwsza makieta!

lukaszsprawka1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam.Nazywam się Łukasz,mam 13 lat i buduję tą makietę z tatą.Płyta na której budujemy ma rozmiar 150cm X 100cm. Na razie tutaj nie ma nic ciekawego, makietę zaczęliśmy budować pod koniec czerwca więc zbyt dużo zrobić nie mogliśmy.Torowisko już jest.Są to dwie pętle, jedna jest mniejsza druga większa.Druga pętla jest nad pierwszą.Profil szyny to odwrócone U.Tory są produkcji PIKO.Ponieważ nie mamy zbyt dużego doświadczenia liczymy na wszelkie uwagi i podpowiedzi.


PS:pomóżcie mi określić nazwę modelu tej lokomotywy widocznej na zdjęciu
 

Załączniki

Reakcje
4 0 0
#3
Re: Moja pierwsza makieta!

"Gała" dobrze mówi, naprawdę warto zmienić tory, te można sprzedać np. na Allegro, i dołożyć trochę kasy i zakupić nowe już o profilu "T" (może teraz nie Będziecie mieć z tym przewodzeniem prądu problemu ale za jakiś czas na pewno, a to potrafi zniszczeć całą zabawę przy makiecie. pozdrawiam.
 
OP
OP
lukaszsprawka1

lukaszsprawka1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
Re: Moja pierwsza makieta!

KubaX_112 napisał(a):
naprawdę warto zmienić tory(...)dołożyć trochę kasy i zakupić nowe już o profilu "T"
Te które mam pochodzą z dzieciństwa mojego taty, natomiast w okolicach Wałbrzycha nie ma sklepów modelarskich.






19czacha08 napisał(a):
widziałem w oddali lokomotywy dał byś ich foty.
Oczywiście.Już daje:
 

Załączniki

szczepek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#8
Re: Moja pierwsza makieta!

DarekW napisał(a):
19czacha08 napisał(a):
w okolicach Wałbrzycha nie ma sklepów modelarskich.
Są lecz z małym wyborem ( zazwyczaj PIKO :) :) :) ) np. w Świdnicy , Kłodzku i Dzierżoniowie ( do którego zazwyczaj jeżdżę po farbki ) , ale tam ceny to kosmos , zestawy startowe kosztują tam aż 598 złotych :)shock: :shock: :shock: ) . Nie wiem za co ale jeden taki był ( Eu12 + 2 bohuny ) a budynki np. z piko nawet 60 zł ( dworzec Zamkowa Góra ) . Ponoć jest jeszcze w Kudowie Zdroju jakiś modelarski ale to daleko od Wałbrzycha :D
 

szczepek

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#10
Re: Moja pierwsza makieta!

Na Świdnickiej ( w sklepie PINOKIO koło kościoła . Łatwo rozpoznać czasami jest tam makieta ) . Ale tam dużo tego nie ma chociaż można kupić czasami modele PKP, jakąś zieleń i Budynki oraz zestawy startowe ( te dwa ostatnie odradzam taniej się kupi przez internet ). Kiedyś kupowałem tam semafory do makiety pytałem się czy można zamówić wyroby KLUBY to powiedzieli że tak proszę być za tydzień . Po tygodniu przychodzę a sprzedawca patrzy się na mnie jak bym spadł z nieba :p . To tyle co mogę powiedzieć o modelarskim w Dzierżoniowie . W Kłodzku sprzedają tylko podsypi farbki i torowiska ( rzadko trafia się jakiś model ) a w Świdnicy tylko farbki i jakieś budynki. A zapomniałem jeżeli robisz zakupy powyżej 100 złotych to masz zniżkę ( płacisz chyba 5 złotych mniej )
 
OP
OP
lukaszsprawka1

lukaszsprawka1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#11
Re: Moja pierwsza makieta!

szczepek napisał(a):
Są lecz z małym wyborem ( zazwyczaj PIKO ) np. w Świdnicy , Kłodzku i Dzierżoniowie ( do którego zazwyczaj jeżdżę po farbki ) , ale tam ceny to kosmos , zestawy startowe kosztują tam aż 598 złotych :)shock: ) . Nie wiem za co ale jeden taki był ( Eu12 + 2 bohuny ) a budynki np. z piko nawet 60 zł ( dworzec Zamkowa Góra ) . Ponoć jest jeszcze w Kudowie Zdroju jakiś modelarski ale to daleko od Wałbrzycha
szczepek napisał(a):
Na Świdnickiej ( w sklepie PINOKIO koło kościoła . Łatwo rozpoznać czasami jest tam makieta ) . Ale tam dużo tego nie ma chociaż można kupić czasami modele PKP, jakąś zieleń i Budynki oraz zestawy startowe ( te dwa ostatnie odradzam taniej się kupi przez internet ). Kiedyś kupowałem tam semafory do makiety pytałem się czy można zamówić wyroby KLUBY to powiedzieli że tak proszę być za tydzień . Po tygodniu przychodzę a sprzedawca patrzy się na mnie jak bym spadł z nieba . To tyle co mogę powiedzieć o modelarskim w Dzierżoniowie . W Kłodzku sprzedają tylko podsypi farbki i torowiska ( rzadko trafia się jakiś model ) a w Świdnicy tylko farbki i jakieś budynki. A zapomniałem jeżeli robisz zakupy powyżej 100 złotych to masz zniżkę ( płacisz chyba 5 złotych mniej )
Dziękuje Ci Szczepek za te info. Na pewno się tam wybiore
 

Lechoniewicz

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
Re: Moja pierwsza makieta!

Co do Dzierżoniowa bo sam się tam zaopatruje, może duzego wyboru nie, ale można u nich złozyć zamówienie z katalogów PIKO, i przy wiekszej ilości zawsze dają rabat, ale jeżeli masz mozliwość kupywania na allegro to jednak poolecam allegro bo ceny modeli i wagonów mają dwa arzy wieksze. Jeżeli składasz zamówienie to czekasz ok 2 tyg, aż będzie towar tylko pamietaj żeby później pytać się o tą sama osobę u której składałeś zamówienie
 
OP
OP
lukaszsprawka1

lukaszsprawka1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#15
Re: Moja pierwsza makieta!

Byłem dzisiaj w Dzierżoniowie i zrobiłem małe zakupy.Fotki dam wieczorem.W tym sklepie(PINOKIO)było kilka ciekawych rzeczy.M.in góra z plastiku z wydrążonym tunelem za 145 zł :!: :!: .Było kilka budynków:3 rodzaje domków jednorodzinnych i kościółek.No i była zieleń.6 cm drzewka(4 drzewa za 26 zł :!: :!: :!:)i 12 cm drzewka(3 drzewa za 28 zł :!: ).Były również modele lokomotyw i wagonów.Żadnych z PKP nie widziałem.Być może były ale były zasłonięte.Były jeszcze tory PIKO A-Gleis-proste,zwrotnice,łuki itd.Nie było natomiast żadnych semaforów.
 
OP
OP
lukaszsprawka1

lukaszsprawka1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#18
Re: Moja pierwsza makieta!

szczepek napisał(a):
A był może TAURUS od PIKO
Wagony i lokomotywy stały za szybą ściśnięte i dokładnie nie rozpoznawałem modeli.Na pudełkach nie znalazłem nazw loków.Mogłeś się wcześniej przypomnieć.Bym się zapytał ;)

Gała napisał(a):
I mam nadzieje ze tory również zakupiłeś bądz bedziesz kupował i wymieniał:p
Na razie nie kupiłem. Na pewno będę kupował i wymieniał ale to w odległej przyszłości.

Daję fotki zakupów w Dzierżeniowie:

Fotki drugiego budynku dam jutro gdyż zabrakło nam "Kropelki" i nie mogliśmy kontynuować sklejania budynku.

Daję również fotki tego co na makiecie ma powstać:
 

Załączniki

JohnyTRS

Aktywny użytkownik
NAMR
Reakcje
291 1 0
#20
Re: Moja pierwsza makieta!

Ze zdjęcia widać, że jest to prosta konstrukcja bez specjalnych ornamentów komplikujących nieraz sklejanie - chyba, że nie są jeszcze przyklejone :D
 

Podobne wątki