• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Moja pierwsza makieta!

OP
OP
lukaszsprawka1

lukaszsprawka1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#21
Re: Moja pierwsza makieta!

szczepek napisał(a):
Już skleiłeś kościółek Chyba ma mało części
Nie jest to zbyt skomplikowane.Z Dzierżeniowa wróciłem około 17:00 a kościół robiliśmy około godzinę.Trudny do zbudowania to on nie jest.Za to był drogi bo kosztował 56zł.
 
OP
OP
lukaszsprawka1

lukaszsprawka1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#24
Re: Moja pierwsza makieta!

Witam.Wrzucam foty drugiego budynku który właśnie został skończony.Był bardziej skomplikowany.Kosztował 38 zł.Wyprodukowany został przez firmę FALLER.Wymiary: Długość-14cm.Szerokość-8 cm.Wysokość-8 cm.A teraz fotki:
 

Załączniki

OP
OP
lukaszsprawka1

lukaszsprawka1

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#27
Re: Moja pierwsza makieta!

KubaX_112 napisał(a):
A zamontowanie oświetlenia budynków planujesz?
Tak.Oświetlenie na pewno będzie.Tylko jest mały problem.W domku przez okna widać firanki.Na parterze jest kartonowe pudełko z narysowanymi firankami.Na drugim to pudełeczko ma "sufit" więc nie będzie światła na pierwszym piętrze.

Na makiecie wyszły zmiany(fotki).Co o tym sądzicie?
 

Załączniki

Gała

Użytkownik
Reakcje
1 0 0
#29
Re: Moja pierwsza makieta!

Poczekaj troche z rozmieszczaniem poszczególnych budynków bo jak kupisz tory Piko A-gleis to okaże sie ze ci brakuje miejsca
 

Szymlis

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#32
Re: Moja pierwsza makieta!

W tym kościele trochę za mocno to chyba świeci, bo całe ściany świecą :) A te szlabany to jakiego producenta?? Ja mam takie same, tylko że jeden jest łukowy a drugi prosty i chciałem dokupić prostego :)
 

EVB420 12

Aktywny użytkownik
BGM
Reakcje
879 1 0
#35
Re: Moja pierwsza makieta!

Wiesz, co domki o wiele za mocna świecą i polecam dać rezystor przed żarówką/diodą lub po prostu podklej ściany folią aluminiową (w ostateczności papierem ;) ). Jeszcze tak patrząc na twoje domki to wyglądają trochę nierealistycznie, bo od kiedy w nocy w każdym pomieszczeniu świeci się światło (chodzi mi głównie o dom z dziurą, a kościół to nawet bez oświetlenia byłby chyba lepszy, a jak już to z zewnątrz na elewację) ;) A jeszcze masz dziurę w jednym z domów, którą musisz koniecznie naprawić;)

P.S. Może trochę za bardzo krytukuję, ale jeszcze teraz możesz to zmienić, bo potem może być za późno;d
 

Załączniki

Maciej41

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#36
Re: Moja pierwsza makieta!

Koniecznie zasiejlub w jakikolwiek sposob pozbadz sie tych wylewek przy scianach budynkow. Pozatym lepiej wygladalyby gdybys je troche spatynowal ;)
 
OP
OP
lukaszsprawka1
Reakcje
0 0 0
#37
Re: Moja pierwsza makieta!

Dzięki za słowa krytyki.Co do tego domku to planujemy go naprawić.To dalszy plan. Na razie wybieram się do Wrocławia.Jaki sklep modelarski polecacie?
 
Reakcje
0 0 0
#38
Re: Moja pierwsza makieta!

Mnie najbardziej podoba się projekt wiaduktu na fotce DSCN0431.jpg

Odjazdowy jest.

A tak w ogóle to na "Kozaku" powinno się podzielić dział MAKIETA na działy: Makiety Modułowe i Makiety-Torty-Zabawki... bo śmiesznie wygląda wrzucanie do jednego worka - dajmy na to np. takiego Lewina i tej oto makiety....

Na forum TT mają tak zrobione i uważam, że to dobry pomysł. No ale ADMIN decyduje.
 
OP
OP
lukaszsprawka1
Reakcje
0 0 0
#39
Re: Moja pierwsza makieta!

Nastąpił zwrot akcji.Lokomotywa BR 118 została naprawiona otrzymując nowy silnik od napędu CD-ROM.Pięknie teraz jeździ i jest u mnie najszybszą lokomotywą ;) W między czasie kupiłem elektrowóz BR 211.Niestety okazało się ,że ten podjazd i stare tory (profil odwróconego U)przeszkadzają tej lokomotywie w jeździe.Teraz tory również są stare ale Jugosłowiańskie.Czyli profil T.Podobny(chyba nawet identyczny) jak PIKO-A GLEIS.Problem zniknął.Teraz nie ma podjazdu i raczej go nie będzie.We Wrocławiu kupiłem parę rzeczy.M.in flex,długi tor prosty i zwrotnicę ręczną firmy HORNBY.Teraz wszystkie zwrotnice są zelektryfikowane .Miasto oraz bocznica z parowozownią są w kompletnie innym miejscu niż było zaplanowane.Torowisko jest już przytwierdzone do podłoża i nie ma żadnych problemów.Tylko trzeba te tory poczyścić.Teraz walczę z kartonową drogą.Narysowałem szkic i jutro będę tę drogę malował farbami.Nie bardzo wiem czym ją pomalować :?: Tylko nie wiem jeszcze czy ona tak zostanie czy może jej czymś nie posypię.Nazbierałem tych "okruszków" z papy dachowej (tej prawdziwej) i nie wiem do czego to wykorzystać.Fotki dam jak skończę tą drogę.
 

Podobne wątki