• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Moja nowa makieta PUPKOWO

Reakcje
1.731 13 0
#1
nowa moakieta ktora zdecydowalem sie zbudowac w moim pokoju na poddaszu. ma szerokosc 124 cm i i dlugosc prawie 5 metrów. bedzie to pierwsza czesc makiety która z biegiem czasu bede rozbudowywal. czas i miejce akcji - male miesteczko z małą stacyjką gdzieś w górskim plenerze. temat oczywiscie wymyślony ale generalnie wszystko co sie tu bedzxie widac jest jak najbardziej zgodne z wszystkimi mozliwymi realiami nie tylko kolejowymi.Makietę bede chcial zrelizowac mozliwie jak najbardziej realistycznie . kolejne zdjecia wkrótce
 

Załączniki

OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#18
Z czego można zrobić krawężniki by by w miarę trzymały skalę

Brakuje krawężników i szlabanów . A w odpowiedzi na pytanie o zieleń, to używałem trawki sypanej ,ale nie electrto-(ten efekt to ostateczna plastyka na makiecie) -gąbeczek o drobnej ziarnistości o różnych odcieniach zieleni, oraz pyłku w proszku ,imitujących mchy i porosty . Stosowałem też częsciowo prawdziwe mchy o różnych odcieniach .(Warunek- drobne części mchu brałem palcami , odcinając małymi ostrymi nożyczkami od warstwy zieleni część z korzeniami.odrazu przyklejałjąc do podłoża) . Wyszstko to różne materiały firmy Heki lub tzw. zieleń ,którą można dostać w każdym sklepie modelarskim - nie koniecznie o profilu kolejowym. Nie mam też jeszcze sygnalizatorów kształtowych i karłowych , więc jeszcze nie ma pełnego efektu . brakuje również dzrzew,ale większość drzew, to firmowe realistyczne drzewka-trzeba je zamawiać i trchoche niestety poczekać na dostwę.
 

Załączniki

WITKOIM

Znany użytkownik
Reakcje
27 0 0
#19
cześć daniel loko
to może ja pierwszy Cię przeproszę, że Ci nie wierzyłem, że to Twoja (bardzo ładna) makieta. Musisz nas zrozumieć, że tu wielu pokazywało cuda, a okazywało się, że to zdjęcia ściągnięte z sieci i czyjeś makiety ktoś prezentował.
Tutaj sytuacja by była inna gdybyś "się nie stawiał" i pokazał te zapałki :D od razu.
A więc pełen szacunek daniel loko za tak wykonaną makietę......

Czekamy na więcej opisów i fotek jak to zrobiłeś i jakimi technikami
opowiadaj, bo ciekawi jesteśmy ;)
 
OP
OP
daniel loko
Reakcje
1.731 13 0
#20
Umieszczę nowe tablice z nazwą miejscowości(PUPKOWO) na budynku dworca , nastawni oraz na peronach -bo narazie wiszą , ale niemieckie . Wydrukuję je tłustym drukiem o wysokiej rozdzielczości i odpowiednią trzcionką na papierze foto po czym wytnę na wymiar dopasowując do wymiarów mniej więcej zbliżonych do skali HO. Na peronach , pod wiatami będą nazwy - "tor 1, tor 2 oraz PERON 1 i PERON 2. Tor 1 jest tak naprawdę ślepym torem wiec toru trzeciego jako nazwy nie będzie.
 

Załączniki

Podobne wątki