• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Moja Makieta nieznana miejsc. w drugiej poł.lat 70

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Jeżeli przygotowanie wzorników można nazwać postępem to go zrobiłem. Dziś wypaliłem Wzorniki do odlewów na filary. Nie wiem tylko czy nie przesadziłem z ich wysokością i czy proporcja nie będzie nieco zachwiana.
W moście o długości 290cm z dwoma filarami które to będą oddalone od siebie o 180cm filar ma wysokość 50cm już po zatopieniu w terenie.
20170209_165344.jpg
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
maxresdefault.jpg Nie za wysokie, zalezy gdzie jest most budowany i z jakim podlozem ma sie do czynienia. Zdjecie z internetu gdzies w Indiachcontent://media/external/file/67004
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Oczywiście mowa o warunkach w Polsce. Choć most budowany przez Niemców. Kształt filarów zapozyczam z pilchowic. Jednakze chce mu dodać trochę dostojności wysokością. To że się buduje wyższe to wiem. Rozchodzi się o to czy nie będzie to źle wyglądać.
 

Piotr M.

Znany użytkownik
Reakcje
1.216 86 30
Nie wiesz póki nie zobaczysz, na wąskim module to pewnie tak, na szerszym, gdzie sam most nie będzie rzucał się tak perfidnie w oczy, czyli nie tylko most ale też bogate otoczenie wokół niego drzewa krzewy itp. może się fajnie wkomponować w otoczenie. Zresztą, co ja się będę produkował, zapytaj @daniel loko :D
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
Wystarczy popatrzec na mosty na Slaskiej Kolei Gorskiej, pomiedzy Walbrzychem i Klodzkiem. Wysokosc mostow jest imponujaca, np. ten w Zatorze rzuca sie wlasnie w oczy. Jest rozciagniety ponad dolina, a pagorki na okolo sa prawie ogolocone z lasow. Z reszta jak ja bym taki most budowal, to nie po to zeby schowac w puszczy. Pamietajmy ze kiedy takie mosty stawiano, teren na okolo musial i tak byc oczyszczony z lasu. Potrzebne bylo miejsce na sprzet ciezki i sklad materialow, zielen dopiero po jakims czasie zaczela zaslaniac ludzka robote;)
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Podziękowania dla OSP Klonownica za przekazanie wozu bojowego warsztatom samochodowym popowe.
Po zwolnieniu stanowiska remontowego przez ogórka auto przejdzie gruntowy remont, podczas którego dostanie między innymi nowy lakier i akcesoria.
20170307_163045.jpg
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
Zalewanie słupa pod most ( to tylko kawałek) przypadkowy "sukces" czy żenująca porażka?
niekontrolowanie forma się zapowietrzyła. Teraz pytanie czy można to uznać za daleko idącą destrukcję która fajnie wygląda czy raczej walczyć by odlać nienaganny słup?
20170330_153356.jpg 20170330_153425.jpg
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 10
Buduję makietę 4
Buduję makietę 21
Buduję makietę 6
Buduję makietę 24

Podobne wątki