• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Moja Makieta nieznana miejsc. w drugiej poł.lat 70

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
8400736_najwiekszy-ceglany-most-na--swieciegltzschtalbrcke_1.jpg
Konstrukcje ceglane/kamienne i owszem, ale moim skromnym zdaniem w konstrukcjach typu sklepienie łukowe - most w okolicach cytowanej jako przykład Bystrzycy :)
W wysokich podporach jak na zdjęciach powyżej cegła rozsypałaby sie jak domek z kart pod obciążeniem dynamicznym. Tam jest raczej licówka - nawet na zdjęciu widać krawędź filaru z wyraźną krawędzią okleiny jak od linijki.]
Nie prawda. O to najwiekszy wiadukt ceglany na swiecie, jest w Niemczech i pociagi moga na nim rozwijac 160km/hcontent://media/external/file/58625
 
B

bobby74

Gość
Zobacz załącznik 420767
Nie prawda. O to najwiekszy wiadukt ceglany na swiecie, jest w Niemczech i pociagi moga na nim rozwijac 160km/hcontent://media/external/file/58625
Masz mnie (y) ale nie do końca :p
Podpory powiązane są łukami a'la sklepienia jak w Bystrzycy.
Gdyby z takiej cegły jak we wspomnianym największym ceglanym moście na świecie wymurować podporę jak na zdjęciu kolegi @popowe to śmiem twierdzić, że długo by taki most nie postał. Ale dajmy już luz, bo ciekawe co o naszych dywagacjach sądzi wątkodawca...
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.944 15 2
Dywagacja ciekawa. Zawsze się człowiek czegoś dowie, coś ciekawego przeczyta. Most stoi w Czechach ale Pilchowicki stoi i nas w kraju. Tam kamień wygląda tak samo.
Po dokładnym przyjrzeniu się dochodzę do wniosku, że zgodnie z tym co wcześniej napisałem ( przeczytałem, że most ma konstrukcję betonowo-kamienną) obstawiam, że ów kamienie są pełnowartościowymi kamieniami ale nie stanową konstrukcji nośnej. Widoczna krawędź to złudzenie optyczne wynikające ze specyficznego łupania kamienia.
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
Kamień widoczny na zdjęciu raczej nie może być materiałem konstrukcyjnym bo to chyba czerwony piaskowiec, natomiast nie ma to żadnego związku z konstrukcją filara który może być wymurowany z granitu.
 

mafo

Moderator Forum Samochodowego
Zespół forum
Reakcje
23.567 386 20
Kapitalny ten kontener. Też by mi się taki jeden w H0 przydał. Myślałeś może o jakiejś większej produkcji? Tak choćby kilka sztuk dla chętnych?
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 10
Buduję makietę 4
Buduję makietę 21
Buduję makietę 6
Buduję makietę 24

Podobne wątki