• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Moja Makieta nieznana miejsc. w drugiej poł.lat 70

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#62
Witam po długi czasie nieobecności przedstawiam Budynek mojego przystanku PKP (przystanku bo to nie stacja) Jest to Faza wstępna, trzeba nad nim jeszcze dużo popracować ale zawsze to mury już stoją :D
 

Załączniki

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#63
Fajne nie powiem,ale raczej to przypomina mi jakąś wiejską chałupinę z epoki Boryny,niż przystanek PKP, naprawde świetnie oddaje nastrój wiejski i proponował bym nie kombinować z przystankiem , zrób jakaś wiejską zagródke ,będzie świetnie.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#64
Bardziej zaawansowane to może i były ale napewno stacje. A przystanki mieszczące się w Za.....ch to chyba już nie koniecznie. Na fotce poniżej jest budynek pszystanku Szczebrzeszyn. Rudera ąż piszczy.
 

Załączniki

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#65
[glow=red]
Melchior napisał(a):
Biedny Boryna :D wiemy ze Żeromski się pomylił,nie umarł w polu ale wpadł pod Gagara :D
[/glow]

Ps. Melchior! Żeromski nie mógł się mylić, bo nie pisał o Borynie. Za to Ty pomyliłeś się na pewno, bo "Chłopów" napisał Reymont.
 

Kuba1986

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#66
Kresy wschodnie w latach 70tych to mogły tak wyglądać, ale to zasadniczo Ukraińska i Białoruska SRR... a koledze chyba jednak chodzi o 'ścianę wschodnią'. Sam budynek bardziej mi przypomina bar z Wojsławic a ten petent to nie grajek tylko ajent, bo na Wędrowycza czy tym bardziej Semena zbyt młodo wygląda...

Popowe, ( kulka chłopie, jak Ty na imie masz? ) fajnie że sam budujesz, próbujesz, robisz itd. Moja sugestia jest taka - wywal ten folwarczny budynek i postaw tam taki barak jak ten na fotce ze Szczebrzeszyna ( trudne słowo ). Mniejszy, prostokątny, dwuspadowy dach. Barak, a nie czworaki ;) tudzież inny wsiowy przybytek.

Powodzenia!
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#67
Kubo1986 Dzięki że piszesz wprost To się ceni.( I fajnie widzieć na forum kogoś ze swojego rocznika) Budynek jednak na razie zostawię bo jeszcze trochę nad nim popracuję, dodam trochę kszaków i zarośli jak w Szczebrzeszynie. I myślę ,że będzie ok ( tyle że na drzewa trzeba poczekać , bo komosa dopiero rośnie)
 

cyruss

Znany użytkownik
Donator forum
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
314 1 0
#68
Nie uważało się na lekcjach historii...
Kresy wschodnie to były do 17.09.1939, potem zostały "wyzwolone"...
Fakt że chałupka wyglada mi na obórkę z tamtych stron - brak komina, małe okienka. I to raczej z terenów zaboru rosyjskiego. W zaborze austriackim przystanki wyglądały bardziej cywilizowanie.
Wstaw okna, może je troszkę powiększ, zmień pokrycie dachu - bo to ni strzecha ni gonty.
I kombinuj dalej bo masz do tego dryg...
No i naucz się robić ostre zdjęcia, więcej światła - to i czas migawki krótszy i przysłona mniej otwarta czyli większa głębia ostrości.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#69
Ściana wschodnia, to dla mnie ''dziki wschód''. Oczywiście w sensie, że jakoś do tej pory nie miałem okazji tam dotrzeć :sad:
Rzeczywiście budynek wygląda jak przeniesiony z ''Panoramy Racławickiej'' .Tylko strzechy brak.
Zaglądnij może tu :arrow:
http://www.kolej.one.pl/index.php?dzial ... m=1&szer=1
Taka Cisówka, a ma swój klimacik. Wbrew pozorom, adaptowanie pudła wagonowego na budynek to też wyzwanie.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#70
Bardzo fajna strona Zbyszku. Tak jak Pisałem wstawiam Fotke budynku po małych zabiegach kosmetycznych. Jeszcze go troche poprawie. :neutral:
 

Załączniki

Czesław Turko

Aktywny użytkownik
Reakcje
240 2 0
#71
popowe napisał(a):
Bardziej zaawansowane to może i były ale napewno stacje. A przystanki mieszczące się w Za.....ch to chyba już nie koniecznie. Na fotce poniżej jest budynek pszystanku Szczebrzeszyn. Rudera ąż piszczy.
To dzieło rąk i umysłów obecnych ludzi pracy !
Spytaj dziadków jak kiedyś wyglądały dworce, stacje i przystanki PKP. To co widzisz obecnie na PKP to dzieło młodych prowincjonalnych karierowiczów niezbyt chętnych do jakiejkolwiek pracy ale za to chętnych do kierowniczych stanowisk. Musi minąć ze trzy,cztery dekady, żeby sytuacja się polepszyła a ludzie zrozumieli że byle jaka praca przynosi więcej strat niż pożytku. A hasło zrób powoli ale dokładnie będzie powszechnie stosowane.
 

gbbsoft

Aktywny użytkownik
Reakcje
11 0 0
#72
Czesław Turko napisał(a):
Musi minąć ze trzy,cztery dekady, żeby sytuacja się polepszyła a ludzie zrozumieli że byle jaka praca przynosi więcej strat niż pożytku.
Zgadzam się z tym.... :sad:

Oglądam i czytam z zaciekawieniem opowieści o kolejach z poczatki XXw. i zadziwia mnie skromność budynków i infrastruktury. Oni zawsze budowali tylko to co potrzebowali - nic na wyrost.
 
P

Paweł Piotr

Gość
#73
gbbsoft napisał(a):
Oni zawsze budowali tylko to co potrzebowali - nic na wyrost.
I to, co zbudowali, w swej oszczędności było nad wyraz funkcjonalne, a obecni mędrcy-poprawiacze i to potrafią spier..... ć - czytaj - okroić, likwidując w trakcie pseudomodernizacji "niepotrzebne przejścia zwrotnicowe" (np. trapezy) paraliżując tym samym operatywne możliwości ruchowe posterunków ruchu, stacji, węzłów kolejowych...
Pozdrawiam
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#74
Ajajaj Niektóre z odpowiedzi (Nie tylko w moim temacie ale u przaktycznie wszystkich znajdzie się taka) osobiście bym przeniusł do działu Gatki-szmatki. Czy nie potraficie pisać na temat i [shadow=red]wprost[/shadow] :?: :?: :?: :?: :?: Np. To masz ok ale popraw to i to. Wydaje mi się ,że forum jest po to by pomuc : żółtodziobom się podnieść, poradzić coś komuś...
 

hugwa

Moderator
Zespół forum
Reakcje
371 26 4
#75
bardzo proszę: ta chałupka jest słaba. nie stawiaj wszystkiego co zrobisz na makiecie, bo to nie ma sensu. Tak koślawe i usyfione to nawet lepianki za cara Mikołaja raczej nie bywały.
Jesli nie robisz wnętrza, to nie otwieraj drzwi, zwłaszcza że ich rewers nie wygląda dobrze, a to co przez nie widać jest do luftu. Komin, oprócz tego że koslawo przylepiony nijak nie pasuje to reszty. O dachu już chyba Zbyszek pisał - ale mnie też ciekawi cóż to ma udawać.
 
P

Paweł Piotr

Gość
#76
popowe napisał(a):
Wydaje mi się, że forum jest po to by pomóc : żółtodziobom się podnieść, poradzić coś komuś...
Masz rację. Zatem do tematu: kolej lat siedemdziesiątych, jaką chcesz odwzorować na swoim modelu, to już niestety historia, którą można obejrzeć głównie na starych fotografiach lub odnaleźć we wspomnieniach tych, którzy ją dobrze pamiętają, dlatego uwaga Czesława jest jak najbardziej na miejscu - to, co obecnie można zobaczyć na kolei nijak się ma do tego, jak ona wyglądała w rzeczywistości trzydzieści lat temu. Dlatego też warto poświęcić trochę czasu, by poszukać starych, archiwalnych zdjęć, których w necie nie brakuje, popytać wśród braci kolejarskiej, jak to "drzewiej" bywało, a odkryjesz wówczas, że kolej była zjawiskiem fascynującym, pełnym życia i ruchu, różnorodności taboru, ciekawej i funkcjonalnej infrastruktury budowlanej i technicznej, gdzie to, co dziś jest opłakaną ruiną, żyło i służyło swemu przeznaczeniu...
Umiejętności modelarskie to nie tylko manualna precyzja, ale przede wszystkim umiejętność podpatrywania rzeczywistości lub - w tym przypadku - historii, umiejętność szukania materiałów źródłowych i własna w tym zakresie inicjatywa - żadna, nawet najlepsza porada (jak trzymać pędzelek...) nie da Ci tyle satysfakcji, ile może dać własna dociekliwość i własne doświadczenie w zdobywaniu wiedzy...
Pozdrawiam
 

Twardy

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
#77
Paweł Piotr napisał(a):
Umiejętności modelarskie to nie tylko manualna precyzja, ale przede wszystkim umiejętność podpatrywania rzeczywistości lub - w tym przypadku - historii
To jest bardzo cenna uwaga . :!:
Wcześniej bez ogródek Hubert skrytykował Twój "domek"
No i niestety miał racją .
To co wytworzyłeś mi osobiście przypomina po wojenną chałupę przerobioną ze starego chlewu , tylko powinna ona być kryta strzechą .
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#79
O i to mi się podoba. Nie kryjecie się ,że wam się nie podoba, bo słowa krytyki są cenniejsz niż pochwały. Puki nie skonstrułuje zastępstwa będzie stało to co stoji jak coś stwoże napewno to wstawie.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#80
Witam po długiej przerwie. Mam do was pytanie odnośnie przejazdu.Kto robi przjazd kolejowy najbardziej "Polski"? Gdzie można ewentualnie taki zakupić? Wkrótce wrzuce Pare fotek z postępu prac.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 10
Buduję makietę 4
Buduję makietę 21
Buduję makietę 6
Buduję makietę 24

Podobne wątki