• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Moja Makieta nieznana miejsc. w drugiej poł.lat 70

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#41
A ja tam się nie zgadzam z filozofią marka k. , nie wiem skąd kolego takie teorie żeś wykombinował ,ale ja np. nie mam problemów z koordynacją i postrzegania kolorów :LOL: wystarczy że raz zapamiętam dany kolor lub odcień tego koloru i to mi wystarczy do skopiowania go ,jedyny problem jaki by się pojawił to taki że brak odpowiedniej wiedzy z mieszania kolorów.
Dlatego uważam że kolor szyn popowe odbiega od realii, bez urazy, ale lepsza szczera prawda niż obłudne lizusostwo :LOL: . Jeśli chodzi o moją spostrzegawczość i koordynację postrzegania kolorów, kolor szyn popowe powinny być ciemniejszy wpadajacy bardziej w brąz z lekkim odcieniem szarości.
ZZrobiłeś "taczkę" :D :LOL: ładna :LOL:
Zapomiałeś Karolek dodać że lekko powiewał wschodni wiaterek :LOL:
 

paziu1000000

Znany użytkownik
MSMK
Producent
Reakcje
123 3 0
#44
nie za bardzo mi się podoba.
wg. mnie brakuje takich płynnych przejść pomiędzy barwami. A tak w ogóle nigdy nie widziałem przystanku z filetowymi elementami. Proponowałbym jakieś szarości jeśli to PKS.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#46
O i tu konkretna opinia . a nie lanie wody. dzięki paziu1000000 a tak co do fioletu to w rzeczywistości jest to brąz imitujący rdze tylko na fotce tak jakoś wygląda jak fiolet a co do przejść to faktycznie trzeba je wygładzić.
 

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#47
paziu1000000 napisał(a):
wg. mnie brakuje takich płynnych przejść pomiędzy barwami
A mi się podoba efekt tak jakby farby odchodzącej całymi płatami. Ma to sens pod warunkiem, że przystanek PKS jest w oryginale... metalowy. Nie wiem czy robiono takie metalowe budy, ale na pewno robiono stalową cynkowaną blachę falistą - a z niej ścianki boczne (dach też) przystanku. Wtedy farba mogłaby tak odchodzić.
Jeśli jednak chodzi o klasyczne przystanki PKS, to raczej zawsze były murowane, więc ich ściany nie rdzewiały.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#48
Tak jak obiecałem, że zrobię przystanek tak więc słowa dotrzymuję. Hmmm nie chciałem cię popowe urazić swoją opinią co do tego co stworzyłeś,ale widzę że jesteś swój chłop i krzytyki sie nie boisz :grin: Jeśli mam być szczery ,poprostu wywal to ,bo to jest szok!!! Nie będe ci tu zamieszczał fotek bo to nie moja stronka ;) ale jeśli cię interesuje moja kombinacja,zapraszam do mnie
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#49
Nie uraziłeś i ciesze się że walisz prosto z mostu . Faktycznie mój przystanek przy twoim wygląda dziwnie. jest to druga rzecz z blach jaką zrobiłem po taczce.Jest to moja pierwsza poważna Makieta i dopiero eksperymentuje. Czy podzielisz się swoją wiedzą i powiesz z jakich materiaów zrobiłeś swój przzystanek?
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#52
Karol napisał(a):
Możesz coś takiego poćwiczyć, zrobiłem to z rożnych starych okien
Dzięki Karol za chęć pomocy i oby jej jak najwięcej ale akurat ten przystanek to po pierwsze :wygląda za mało "Polsko - PKS-owato" a po drugie to nie moja epoka . Ten by Pasował do Piątej a ja chce posostać w czwartej.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#54
DZisiaj zrobiłem róg Rampy. Jednak zapomniałem dać "zaprawy między cegiełkami" czy mielibyście pomysł jak to uzupełnić?? :sad: :sad:
 

Załączniki

Maxeus

Znany użytkownik
Reakcje
249 4 0
#55
Jasne - każdą warstwę cegieł podkleić dociętym arkusikiem z bloku rysunkowego (w żadnym wypadku technicznego !!!), a pionowe fugi paskami z tego samego materiału.
Kartka z zeszytu nie da efektu, bo jest za cieńka, a blok techniczny jest za gruby.
Należy też pamietać, że zaprawa nie licuje z cegłą tylko zawsze jest cofnięta w stosunku do czoła ściany - w realistycznym świecie fuga ma grubość około 10-12 mm, zależy to od ręki murarza.
A więc do dzieła drogi Watsonie :D
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#56
Dzięki makseus to dobry pomysł. A czy macie fotki realnego świata lub makiety wjazdu do tunelu ale na łuku? niestety zabrakło mi pokoju i wjazd do tunelu trzeba przesunąć na łuk :neutral: :neutral:
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#59
Dzisiaj wykonałem prototyp dachówki eternitu ( jest to prototyp więc sam kształt i wymiar może się nieco zmienić) pofałdowanie blachy będzie nieco mocniejsze( ściśnięte).a tak właśnie wygląda pierwsza dachówka eternitowa.
 

Załączniki

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#60
Maxeus, weź nie podpuszczaj gościa :)
Do fug polecam jasnoszarą szpachlówkę akrylową, ale jak cegły porowate to może być problem z oczyszczeniem ich lic potem.
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 10
Buduję makietę 4
Buduję makietę 21
Buduję makietę 6
Buduję makietę 24

Podobne wątki