• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Moja Makieta nieznana miejsc. w drugiej poł.lat 70

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#22
Faktychnie zgadza się to trzeba zrobić. A czy ktoś ma pomysł (może zna numer farby) by podkłady wyglądały realniej? Bardziej drewniane żeby były?
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#23
nigdy nie uzyskasz tego stosując jedną farbe
ja do malowania szyn stosuje az 4 kolory + czarny + ziema rozrobiona woda wikolowa
tego musisz nauczyc sie sam
glowke szyny mozesz malowac stosujac kolor rust, podklady ciemniejszym kolorem a na koniec srodek przelceci przesiana ziemia z woda wikolowa uzywkasz w ten sposb efekt zciemnienia bardzo realistyczny ale tu tylko prkatykai próby
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#26
Jeszcze dwie fotki rdzy na torach może dzisiaj pomaluje podkłady ( a przynajmniej kilka)

Chce zrobić wode. Jaką sztuczną wode mogę użyć by wyględała realnie? Czy jest jakaś która odbijała by w sobie np. jadący pociąg? oraz otoczenie
 

Załączniki

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#28
Zbyszek napisał(a):
Kolor rdzy to jaki nr? i czyjej firmy farba, bo bardzo trafiony i ładny.
Ja użyłem Farb Revella zułtej nr.15 MAT, jakby czarna numer 9 MAT, czerwonej 36 MAT, oraz kapeczke numeru 92 ale to kapeczke.
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#30
ciekma napisał(a):
Moim zdaniem zbyt jasne.
Pomaluj kawałek modelowej szyny i idź z nią na spacer porównać z prawdziwą.
a nie odwrotnie ? :D

przecież makiet używa sie w pomieszczeniach gdzie jest zupełnie inne oświetlenie i kolor prawdziwej zardzewiałej szyny może ni jak sie prezentować na makiecie
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#31
Czy mógłbyś wstawić plan całej makiety?

Wygląd makiety w duuuużym uproszczeniu szerokosc segmentów 49cm przy mostach zwężenie do 20cm długość mostu 1m (kratownicowy 2- częściowy. Wszystko oparte na łukch 15 stopni (R9) wymiary 3,5 /~4m.
 

Załączniki

Reakcje
0 0 0
#32
ciekma napisał(a):
Moim zdaniem zbyt jasne.
Pomaluj kawałek modelowej szyny i idź z nią na spacer porównać z prawdziwą.
Będzie tak samo jak z trawą.
Niby te walące po oczach trawy nie są realistyczne, ale ostatnio wziąłem trochę i się przespacerowałem i kuku, trawa (ta prawdziwa) była jeszcze bardziej jaskrawa :shock:
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#33
A czy może wiecie czy naprężacz zewnętrzny efc-loko jest działający czy tylko atrapa? i gdzie ewentualnie mogę dostać działajacy ?( Chodzi mi o to żeby jak go "przełacze to za pośrednictwem ciengieł przełaczył się semafor. ciengła mam ale brakuje mi tego naprężacza.
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#34
Jestem za tym aby przynieść kawałek szyny ,niż odwrotnie :LOL:
Moim zdaniem faktycznie za żółtawe ci wyszło torowisko , nie widziałeś nigdy rdzy?
Zbyszek naprawdę uważasz że trafiony?! :sad: Mistrzu co z tobą, wzrok ci siada :D
 

marekw111

Znany użytkownik
Reakcje
2 0 0
#36
....inne odpowiednie warunki?! A jakie to warunki? No tu mnie zaskoczyłeś karolek, tyle co ja się nalatałem po przeróżnych torowiskach i nie znalazłem takiego koloru szyny, a to znaczy że w centralnej Polsce mamy inne odpowiednie warunki ? :D
A co do tęczy nie przesadzajmy ,rdza ma jeden kolor o różnych odcieniach ;)
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#37
marekw111 napisał(a):
....inne odpowiednie warunki?! A jakie to warunki? No tu mnie zaskoczyłeś karolek, tyle co ja się nalatałem po przeróżnych torowiskach i nie znalazłem takiego koloru szyny, a to znaczy że w centralnej Polsce mamy inne odpowiednie warunki ? :D
A co do tęczy nie przesadzajmy ,rdza ma jeden kolor o różnych odcieniach ;)
Inne warynki może nie ale koler szyny jest taki poniewż zdięcie było robione przy bardzo dobrym, świetl na dodatek było robione w kilka godzin po pomalowaniu. teraz samo troche sciemniało. jutro zrobie fotki
 

Marek Klimczyk

Aktywny użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
6 1 0
#38
marekw111 napisał(a):
....inne odpowiednie warunki?! A jakie to warunki? No tu mnie zaskoczyłeś karolek, tyle co ja się nalatałem po przeróżnych torowiskach i nie znalazłem takiego koloru szyny, a to znaczy że w centralnej Polsce mamy inne odpowiednie warunki ?
Przy porównywaniu kolorów należy pamiętać że ludzkie oko nie jest wstanie zapamiętać dokładnie odcieni kolorów. Jedyną pewną metodą jest przyłożenie obu próbek do siebie.

Dodatkowo, faceci mają coś takiego, że nie mają najlepszej koordynacji i postrzegania kolorów - tak nas matka natura stworzyła. Płeć piękna o wiele lepiej sobie radzi z tym tematem.

I jeszcze jedna sprawa, kolor zmienia nieznacznie odcień i połysk ze skalą. Patrząc na ten sam przedmiot (wagon/lokomotywę) z bliska i ze znacznej odległości - odcień i połysk zmienią się.

Sugestia Maćka aby iść z próbką pomalowanej szyny jest jedyną gwarancją zgodności z prototypem.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#40
I jeszcze jedna fotka z rdzą. Tu na torze bocznicowywm. Oraz taczka nad którą "modliłem" się wczoraj . jak na pierwszy wyrób z blachy to chyba nie jest najgorzej :D
 

Załączniki

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 10
Buduję makietę 4
Buduję makietę 21
Buduję makietę 6
Buduję makietę 24

Podobne wątki