• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa [Makieta] Moja Makieta nieznana miejsc. w drugiej poł.lat 70

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.

Kylogram

Znany użytkownik
Reakcje
1.501 33 3
#2
Re: Moja Makieta nieznana miejscowość w drugjej połowie lat

Hm, tak startujesz bez powitania?...
Na pierwszy rzut oka to pomaluj szyny i wówczas zdjęcie nr 2 będzie naprawdę klimatyczne. W "klubowym" semaforze warto byłoby wstawić diody SMD. Trawa fajna, trochę płasko leży ale i tak jak dla mnie ma pewien klimat.
 

Karol K.

Znany użytkownik
Reakcje
69 0 0
#3
Ja mam kilka pytań:
Jakie zastosowałeś torowisko?
Czy mógłbyś wstawić plan całej makiety?
Jakiej firmy szuter?
Czy mógłbyś zamieścić fotki całego modułu?

ps.
Istnieje słownik jak masz wątpliwości ;)
 

404W

Znany użytkownik
Reakcje
515 21 0
#4
Na razie na tych zdjęciach to widać głównie trawę. Żeby coś więcej powiedzieć o tym potrzeba jeszcze kilku zdjęć, z różnych perspektyw.
Jeżeli Gagarin ma być etatowym wyposażeniem Twojej makiety to nie mogą to być lata 70-te, bo żółte czoła lokomotywy dostały pod koniec lat 80-tych.

PS
Dysleksja nie jest wystarczającym wytłumaczeniem błędów przy pisaniu na komputerze. Są programy, które dokonują korekty pisowni. Można wtedy je poprawić. Więc wysyłanie postów z podkreślonymi na czerwono wyrazami świadczy o tylko lenistwie.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#5
Re: Moja Makieta nieznana miejscowość w drugjej połowie lat

Przepraszam za nieprzedstawienie sie. To moje pierwsze forum. Mam na imię Mateusz i mam wielkiego ŚWIRA na punkcje makiety. Kolekcjonuje tylko to co ma osnaczenie PKP mało tego ale zawsze. Lub to co można przerobić na PKP.Co do błędów to postaram się robić ich jak najmniej. Lata 70 te to tak mniej więcej bo zależy mi na tym by był juz gagarin z żułtymi czołami a na zajezdni stał jeszcze parowóz W odpowiedzi na pytania karolka odpowiadam: Toroisko to sandaowe tory Piko na podtorzy z korka o ubości 6mm szuter jest własnej produkcji . Planu całej makiety nie podam bo jest jeszcze w planach. Podam,że ma to być pierscień o wymiarach 4,5m/3/5m o szerokości modułu 50cm
 

Załączniki

  • 53,5 KB Wyświetleń: 12.631
  • 86,5 KB Wyświetleń: 12.669
  • 81,3 KB Wyświetleń: 12.678
M

Melchior

Gość
#6
Każdy by się dysleksją zasłaniał.Co jeszcze wymyślą.Teraz wszystkie dzieciaki latają do poradni i papierki znoszą jak kury jajka.A potem ma się ich uważać za pełnosprawnych w pracy?Coś za coś... :roll:
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#8
Wytłumaczcie mi kochani, wrodzone upodobanie do kładzenia toru na krawędzi makiety...Estetycznie to nie wygląda, ale co z bezpieczeństwem jadącego taboru? :neutral:
Widać to ewidentnie na ostatniej fotce...
 

LUKASZdiy

Aktywny użytkownik
Reakcje
4 0 0
#9
Naprawde ładnie to wyglada i zapowaida sie fajnie
mnie najbardziej razi zbyt jasny szuterek wg mnie powiniens go delikatnie przybrawic na braz
niepomalowane głowki szyny tak pozatym zapowiada sie fajne nawet bardzo
jak mozesz popstrykaj dokdniej ta wiate po prawej stronie

Wiesz co takie ukladanie torów wynika chyba z niedoswiadczenia ibraku wyobraźni, mało który poczatkujacy modelarz sie przed tym obroni
 

ciekma

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
7 1 0
#10
Zbyszek napisał(a):
Wytłumaczcie mi kochani, wrodzone upodobanie do kładzenia toru na krawędzi makiety
no risk, no fun ;)

Makieta zapowiada się ciekawie.
Semafor bym osadził trochę niżej.
Tory wygodniej pomalować przed kładzeniem szutru.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#11
Ja mam taką filozofie. Po przeprowadzeniu wielu prub doszedlem do wniosku ,że tory pomalowane na makiecie i szutrze wyglądają lepiej bo na szutrze zostaje rdza(malując aerografem) która w realu spada z szyny.a szuter sam zbrązowieje bo użyty kamień jest wapienny i za około pół roku(pomagając mu) będzie miał rdzawy nalot.
 
OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#12
LUKASZdiy napisał(a):
Naprawde ładnie to wyglada i zapowaida sie fajnie
mnie najbardziej razi zbyt jasny szuterek wg mnie powiniens go delikatnie przybrawic na braz
niepomalowane głowki szyny tak pozatym zapowiada sie fajne nawet bardzo
jak mozesz popstrykaj dokdniej ta wiate po prawej stronie

Wiesz co takie ukladanie torów wynika chyba z niedoswiadczenia ibraku wyobraźni, mało który poczatkujacy modelarz sie przed tym obroni
Oto fotki o które Prosiłeś.
 

Załączniki

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.943 15 2
#14
LUKASZdiy napisał(a):
siatka ogrodzeniowa z siatki do szlifowania?
Tak zgadza się jest siatka do szlifowania co prawda bardziej imituje ona siatke przeciwsnieżną które montuje się przy drogach ale zawsze to jakaś alternatywa.
 

Zbyszek

Znany użytkownik
Reakcje
808 71 5
#16
Władek M zrobił siateczkę mniamniusią, nawet przeplot ma wytrawiony. Trzeba było kupować jak sprzedawał. :twisted: Ja się nie namyślałem i mam. :razz:
 

pepej

Znany użytkownik
Reakcje
0 0 0
#17
Zbyszek napisał(a):
Wytłumaczcie mi kochani, wrodzone upodobanie do kładzenia toru na krawędzi makiety...Estetycznie to nie wygląda, ale co z bezpieczeństwem jadącego taboru? :neutral:
Widać to ewidentnie na ostatniej fotce...
w moim przypadku było wedle zasady "im więcej torów tym lepsza zabawa" i dodatkowo dorobiłem bocznicę odsuniętą 4 cm od krawędzi makiety ;)
 
Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 10
Buduję makietę 4
Buduję makietę 21
Buduję makietę 6
Buduję makietę 24

Podobne wątki