• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.
  • Uprzejmie informujemy, że forum będzie niedostępne w dniu 26/04/2018 od godz. 0:00 z powodu migracji na nową platformę sprzętową

Makieta domowa [Makieta] Moja Makieta nieznana miejsc. w drugiej poł.lat 70

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.
8400736_najwiekszy-ceglany-most-na--swieciegltzschtalbrcke_1.jpg
Konstrukcje ceglane/kamienne i owszem, ale moim skromnym zdaniem w konstrukcjach typu sklepienie łukowe - most w okolicach cytowanej jako przykład Bystrzycy :)
W wysokich podporach jak na zdjęciach powyżej cegła rozsypałaby sie jak domek z kart pod obciążeniem dynamicznym. Tam jest raczej licówka - nawet na zdjęciu widać krawędź filaru z wyraźną krawędzią okleiny jak od linijki.]
Nie prawda. O to najwiekszy wiadukt ceglany na swiecie, jest w Niemczech i pociagi moga na nim rozwijac 160km/hcontent://media/external/file/58625

B

bobby74

Gość
Zobacz załącznik 420767
Nie prawda. O to najwiekszy wiadukt ceglany na swiecie, jest w Niemczech i pociagi moga na nim rozwijac 160km/hcontent://media/external/file/58625
Masz mnie (y) ale nie do końca :p
Podpory powiązane są łukami a'la sklepienia jak w Bystrzycy.
Gdyby z takiej cegły jak we wspomnianym największym ceglanym moście na świecie wymurować podporę jak na zdjęciu kolegi @popowe to śmiem twierdzić, że długo by taki most nie postał. Ale dajmy już luz, bo ciekawe co o naszych dywagacjach sądzi wątkodawca...

OP
OP
popowe

popowe

Znany użytkownik
Dywagacja ciekawa. Zawsze się człowiek czegoś dowie, coś ciekawego przeczyta. Most stoi w Czechach ale Pilchowicki stoi i nas w kraju. Tam kamień wygląda tak samo.
Po dokładnym przyjrzeniu się dochodzę do wniosku, że zgodnie z tym co wcześniej napisałem ( przeczytałem, że most ma konstrukcję betonowo-kamienną) obstawiam, że ów kamienie są pełnowartościowymi kamieniami ale nie stanową konstrukcji nośnej. Widoczna krawędź to złudzenie optyczne wynikające ze specyficznego łupania kamienia.

Kamień widoczny na zdjęciu raczej nie może być materiałem konstrukcyjnym bo to chyba czerwony piaskowiec, natomiast nie ma to żadnego związku z konstrukcją filara który może być wymurowany z granitu.

Status
Zamknięty, nie możesz umieszczać tu nowych wpisów.