• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

[Makieta] Moja makieta kolejowa

jasiu97p

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Zacznę od tego że witam wszystkich, jako że to mój pierwszy post. Dalej się rozpisywać nie będę, czasu szkoda.

Zacznę od tego że od małego chciałem mieć własną makietę, lecz to pozostawało jeszcze do niedawna tylko moimi marzeniami. Jakiś czas temu dostałem od wujka, jego makietę kolejową która ma ponad 50 lat gdyż pochodzi z okolic 1950 roku.

Wujek ma już swoją osiemdziesiątki, więc mi podarował tą makietę. Oczywiście na makiecie było widać śladu użytkowania no i oczywiście wiek. Najgorsze (Lub najlepsze) było to że była prawie cała uszkodzona. No i naprawa tej makiety, stała się moim głównym zadaniem, i z wielką pompą tydzień temu oficjalnie wjechał pierwszy parowóz w skali 1:87 :p

Makieta, ma zamontowana jeszcze stary łączenia torów, stąd też jeden tor musiałem lekko uszkodzić by z jednej strony było łączenia na stare tory a z drugiej na nowe.

Teoretycznie jest to makieta wujka, jednak uważam że mam całkowite prawo napisać że moja. Bo gdyby nie ja, to pewnie nadal by leżała w starej piwnicy, w domu osiemdziesięciolatka, który by marzył żeby kiedyś jeszcze zobaczyć na niej pociąg. Oczywiście wujek nie miał już ani zasilacza, ani pociągów, więc to wszystko zostało dokupione przeze mnie ale to już zupełnie inne historia

Obecnie planuję, dokupić budynki, dworce itp, by ożywić tą makietą, jednak to jak na razie są plany.

Niżej fotki, a już niedługo początki makiety czyli jak to po wyciągnięciu z piwnicy wujka wyglądało:



 
Autor wątku Podobne wątki Forum Odpowiedzi Data
Buduję makietę 10
Buduję makietę 4
Buduję makietę 21
Buduję makietę 6
Buduję makietę 24

Podobne wątki