• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta modulowa-etap w realizacji.

Harry Potter

Znany użytkownik
Reakcje
2.384 71 3
#42
Lepiej wydawac na pasje,niz sie szlajac ;-)
Drobciu, czasem by zobaczyć dane rozwiązanie które chcemy odwzorować, też trzeba się poszlajać...
Wiele informacji jakie są dostępne na forum ( infrastruktura, tabor i inne )są dostępne właśnie dlatego, że ktoś się gdzieś szlajał...

Co do modułu... Jeden szlak po arkadach, a drugi w tunelu??

Pozdrawiam z MMz:)
 
OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
#43
Drobciu, czasem by zobaczyć dane rozwiązanie które chcemy odwzorować, też trzeba się poszlajać...
Wiele informacji jakie są dostępne na forum ( infrastruktura, tabor i inne )są dostępne właśnie dlatego, że ktoś się gdzieś szlajał...

Co do modułu... Jeden szlak po arkadach, a drugi w tunelu??

Pozdrawiam z MMz:)
[DOUBLEPOST=1513237160][/DOUBLEPOST]Ja ju sie swoje naszlajalem,teraz wychodze tylko zjesc cos dobrego ;-)
Najnizszy poziom to stacja metra a cale metro jest w formie petli.Na wysokosci arkad jest ulica na ktorej jest tramwaj takze w formie petli.Obie petle sa tylko na jednej scianie czyli ciagu 8 modulow.Najwyzszy poziom nad arkadami to glowna siec kolejowa ktora idzie wokol calej makiety na 22 modulach.
Pozdrawiam
 
OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
#44
Witam
Na dniach chce ruszyc z budowa metra,ktora bedzie czescia mojego modulu i metro musze zlozyc przed zabudowa modulu.Pytanie ktory sygnalizator swietlny?Dwu czy trzy komorowy?Dalej pytanie do znawcow elektroniki.Tabor jest DCC ale sterowanie rozjazdow chce miec z poziomu pulpitu,ktory komus bede musial zlecic na mechanizmach MTB.Jak wyglada wspolpraca sygnalizacji i rozjazdow?Czy ruch rozjazdu automatycznie wplywa na oswietlenie sygnalizatora,a jesli tak,czy do tego sa jakies dekodery?A moze oswietlenie sygnalizatora przelacza sie recznie?W tym temacie jestem zielony,nie wiem czy zaklada sie jakies sensory typu podklad i przed polozeniem toru i zaszutrowaniem nalezy go umiejscowic.Plan poziomu metra jak na rysunku,dwie petle i dwie glowice z dwoma rozjazdami.Prosze i pomoc
Semafory:
http://modelarstwo-kluba.pl/nowosci/1151-semafor/
http://modelarstwo-kluba.pl/nowosci/1153-semafor/
Pulpit ktory bede musial komus zlecic
 

Załączniki

OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
#49
Znaczy nie robiłeś sam.:(
To już chyba nie są takie ładne.:niepewny:
Mogl bym sam zaprojektowac w Cadzie i zamowic pod wyciecie CNC.CADa znam,do CNC mam dostep tylko po co,skoro te spelniaja moje oczekiwania.Zreszta zanim je znalazlem,projekt w Cadzie juz sobie zrobilem.Nie wszystko sie robi samemu,chyba ze jest cos niedostepne.Teraz zaprojektowalem i czekam na wydruk 3D Rheda2000.Podglad :)
 

Załączniki

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
#53
Bardzo dawno nie zaglądałem na forum i umknął mi ten wątek. Plan "tortu" w klimacie podobnym do mojego "torcika", też klimat dużego miasta włącznie z dworcem Bonn Kibri (rzadko widziany). Kibicuję bo podoba mi się to "coś". Nie przejmuj się zniechęcającymi komentarzami. Ja swoją tą dużą robiłem cztery miesiące.
IMGP9147.JPG DSCN0383.JPG
 
OP
OP
drobcio

drobcio

Użytkownik
Reakcje
125 2 0
#54
Dzieki :)
Dworzec Kibri czeka na szafce do sklejenia :)
Obecnie zajmuje sie peronami na dworcu metra no i cwicze sobie techniki modelarskie
Pozdrawiam
Ps.W ramach nauki dzis konczylem taki budyneczek,ale chyba przesadzilem.Musze jeszcze sie nauczyc bardziej kontrolowac zabrudzenia
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
OP
OP
drobcio

drobcio

Użytkownik
Reakcje
125 2 0
#55
Mam do was pytanie,jak wyglada sprawa odleglosci miedzy osiami torow?
Na projekcie zrobilem sobie 62mm ale z dokumentacji Kluby dot.trakcji wynikalo by ze 58mm bo odleglosc slupa od srodka osi toru to 29mm.Czyli chcac uzyc slup przelotowy z dwoma wysiegnikami musiala by byc odleglosc 58mm miedzy osiami torow.Dobrze mysle?
 

Załączniki

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
#57
Mam do was pytanie,jak wyglada sprawa odleglosci miedzy osiami torow?
Na projekcie zrobilem sobie 62mm ale z dokumentacji Kluby dot.trakcji wynikalo by ze 58mm bo odleglosc slupa od srodka osi toru to 29mm.Czyli chcac uzyc slup przelotowy z dwoma wysiegnikami musiala by byc odleglosc 58mm miedzy osiami torow.Dobrze mysle?
Odległość między osiami torów wynika głównie z jakiego systemu torów korzystasz. Jeśli to Tillig Elite code 83 to odległość wynosi 59 mm.
 

Podobne wątki