• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta modulowa-etap w realizacji.

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
Zalamka,plyty peronowe na krawedziach o ile z perspektywy wyglada to dobrze,to z gory fatalnie :-(
Najgorsze ze mam juz przyklejone boki peronowe i pociete powierzchnie peronow.
Chyba bede musial to zrywac i krawedzie peronu z blaszek sobie darowac,widocznie tem material sie nie nadaje
Duzo czasu i kilkaset zlotych poszlo sie....
 

Załączniki

OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
Udalo mi sie odzyskac wszystkie blaszki i tu dziekuje Stefanowi z Kotebi za pomoc,jak to zrobic i kazda podklejam indywidualnie.Efekt mi sie podoba
Teraz powierzchnie perona zastanawiam sie czy zrobic z tektury Laser Cut jak zaczalem,czy sprobowac wydrukowac przygotowana przezemnie powierzchnie i wyskalowana pod potrzebna mi szerokosc,wydrukowac(jesli drukarka dobrze to wydrukuje) i spryskane Varnishem Satin zeby wygladalo bardziej jak marmur.Takze wydruk na tekture 1mm i varnish.Ktos tak probowal?
 

Załączniki

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
Brawa za stację podziemną, bo jakoś nie widziałem, żeby ktoś się za takie brał tutaj na forum. Podejrzewam, że docelowo coś stanie jeszcze w tych wycięciach w peronie, więc praca pewnie w trakcie. Mimo to napiszę, że dobrze byłoby spatynować lekko ten beton pod torami oraz te białe płyty pod boczkami peronowymi i to powinno wygładzić optycznie całość. Granit bardzo fajny (y)
 
OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
Brawa za stację podziemną, bo jakoś nie widziałem, żeby ktoś się za takie brał tutaj na forum. Podejrzewam, że docelowo coś stanie jeszcze w tych wycięciach w peronie, więc praca pewnie w trakcie. Mimo to napiszę, że dobrze byłoby spatynować lekko ten beton pod torami oraz te białe płyty pod boczkami peronowymi i to powinno wygładzić optycznie całość. Granit bardzo fajny (y)
Dziekuje bardzo:) Stacja metra to taki dodatek do makiety.Tak leciutko pudrami jak juz,bo nie ma tam deszczu by warunki atmosferyczne brudzily beton tworzac zacieki
Wyciecia sa pod filary,ktore maja wzmocnic cala kontrukcje.A filary mozna zagospodarowac wiec cos na nich zawisnie i automaty z jedzeniem :) No i bedzie miedzy filarami winda na peronie :)
 

Załączniki

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Reakcje
422 0 0
Ja zasadniczo myślałem o delikatnym przetarciu szarą lub czarną farbą typu wash jasnych krawędzi peronowych, tych szarych płyt i torowiska, żeby wyciągnąć trochę fakturę i zmniejszyć kontrast z tą ścianą z dużych płyt. Oczywiście to może też być kwestia zdjęć z lampą i koniecznie trzeba zrobić najpierw próbę. Najlepiej przećwiczyć na jakichś płytkach chodnikowych co zostały, albo tych jasnych krawędziach peronowych i po prostu zobaczyć czy lepiej wyglądają lekko przyciemnione washem czy takie jak teraz.
 

Podobne wątki