• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta modulowa-etap w realizacji.

Przemek Kamiński

Znany użytkownik
Reakcje
419 3 0
#61

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
#64
Bardzo fajnie to wyszło.
Zainteresowało mnie mocowanie szyn - to można gdzieś kupić, czy to też wyrób własny?
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
#68
BTW budujemy podobne makiety,tylko ja zaczolem od 2 pierwszych skrzynek a potem przyjdzie remont piwnicy,zeby moc kolejne budowac :)
Ja ze swoją makietą czekałem całe lata, dopiero remont strychu umożliwił prace. Wcześniej zbierałem wiedzę, inspiracje, materiały. Potem powstał projekt, który w miarę postępu modernizuję.
Ja poszedłem frontalnie: zrobiłem wszystkie skrzynki od razu i stolarkę mam już za sobą.
Teraz czeka mnie przebrnięcie przez kolejne niezbadane rewiry i zdobycie doświadczenia np. jestem w trakcie nauki rysowania projektów pod lasercut, przede mną jeszcze fakultet z zieleni na makiecie, malowania szyn, szutrowania, "studia" z elektroniki.

Ja nie wchodziłem w metro ani w tramwaje, bo bym nie zdążył tego zrobić przed emeryturą ;)
Takie duże makiety robią w kilka osób kluby modelarskie - pociągnięcie tego samemu to duży wysiłek.
Ja zamiast metra chcę pod skrzynkami, na osobnej konstrukcji zrobić stację techniczno-odstawczą.
 
OP
OP
drobcio

drobcio

Użytkownik
Reakcje
125 2 0
#69
Ja ze swoją makietą czekałem całe lata, dopiero remont strychu umożliwił prace. Wcześniej zbierałem wiedzę, inspiracje, materiały. Potem powstał projekt, który w miarę postępu modernizuję.
Ja poszedłem frontalnie: zrobiłem wszystkie skrzynki od razu i stolarkę mam już za sobą.
Teraz czeka mnie przebrnięcie przez kolejne niezbadane rewiry i zdobycie doświadczenia np. jestem w trakcie nauki rysowania projektów pod lasercut, przede mną jeszcze fakultet z zieleni na makiecie, malowania szyn, szutrowania, "studia" z elektroniki.

Ja nie wchodziłem w metro ani w tramwaje, bo bym nie zdążył tego zrobić przed emeryturą ;)
Takie duże makiety robią w kilka osób kluby modelarskie - pociągnięcie tego samemu to duży wysiłek.
Ja zamiast metra chcę pod skrzynkami, na osobnej konstrukcji zrobić stację techniczno-odstawczą.
Rozumie,u mnie powrot do kolejek zaczal sie rok temu,mam nadzieje,ze uda mi sie 2 skrzynki na rok.Jesli chodzi o metro to tylko jedna stacja,reszta jest i tak schowana.Ja sobie w piwnicy dlubie ale musza ja wyremontowac i jedna sciane zburzyc zeby moc zmiescic moj projekt,ktory projektowalem od roku.U mnie plan jest 2 skrzynki by juz cos miec,potem remont piwnicy,potem sama stolarka i tory z mostami zeby juz jezdzilo a potem moge dlubac chodzby do emerytury :)
Akurat AutoCada i modelowanie 3D sobie radze a techniki modelarskie trenuje na kawalkach sklejki
 

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
#74
Arkady zrobione,jeszcze zakup mebli a miedzyczasie dworzec kolejowy.Na dniach ruszs tez budowa metra :)
Widzę, że nie próżnujesz :) Kibicuję projektowi i trzymam kciuki.
Czy ceglana estakada jest z gotowych elementów, czy to własny wyrób?

Swoją drogą myślę, że ten watek z "planowanych" zasługuje na przenosiny do "realizacji" :)
 
OP
OP
drobcio

drobcio

Użytkownik
Reakcje
125 2 0
#75
Widzę, że nie próżnujesz :) Kibicuję projektowi i trzymam kciuki.
Czy ceglana estakada jest z gotowych elementów, czy to własny wyrób?

Swoją drogą myślę, że ten watek z "planowanych" zasługuje na przenosiny do "realizacji" :)
Dziekuje :)
Arkady to wyrob firmy Brawa.W ich specyfikacji jest 105mm wiec laserem wycialem sklejke,okazalo sie ze 105mm to z zakladka wiec na kazdej arkadzie jest 1mm mniej co powoduje 10mm dziure na 10 arkadach przy calym module.Musze jedna arkade poswiecic i wyciac boczne slupki,by te dziure nadrobic.Tak przestrzegam gdyby ktos sie zdecydowal na nie
No mam nadzieje ze Admin wkrotce to wrzuci do innego dzialu
Pozdrawiam
 
OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
#77
Troche budynkow zrobilem.Jedno to Kibri 39462 zbudowany z dwoch magazynow dzieki czemu zyskalem calkiem spory magazyn a drugi to Vollmer43780 zestaw 3 kamienic ktore beda polaczone z poprzednimi kamienicami tworzac ciąg.
Wciaz czekam na zamowiony odlew plyt Rheda2000,zeby ruszyc podziemna stacje
 

Załączniki

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#80
Metro ze względu na swoją naturę nie stosuje sygnalizacji i semaforów stosowanych przez kolej więc trudno coś podpowiedzieć. Np semafory w tunelu nie maja tarcz tłowych bo są niepotrzebne, a głowice są praktycznie montowane zawsze do konstrukcji obudowy tunelu więc z konieczności maja inna konstrukcję.
 

Podobne wątki