• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta modulowa-etap w realizacji.

OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
#21
Ja zdaje sobie sprawe ze duzo tu bylo pomyslow na duzy projekt i nie wypalilo.Ale ja nie mam 18 lat a dwa razy tyle.Pracuje i zarabiam.Tez nie zamierzam wydawac calej kasy na makiete,dlatego na spokojnie.Modul,dwa na rok nawet.Chce dobry projekt i jego sie trzymac.Dlatego tu jestem i licze na wasza pomoc
 

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.173 11 0
#24
Nie łam się i rób swoje, mój fikcyjny projekt też powstał i z niedowierzaniem wielu został ukończony i zaprezentowany na targach a jak skończę trzy moduły Lublina to ruszam w przyszłym roku z drugim dużym projektem, który czekał już dwa lata zaprojektowany w Scarmie i na papierze a do końca rok przerodzi się w skręconą stolarkę ;)
 

Załączniki

Laku

Aktywny użytkownik
Reakcje
384 24 1
#26
...takich planów na tym i innych forach było już tysiące, powstało może kilkanaście makiet.
Przypuszczam ,że nawet nie policzyłeś podstawowych kosztów ,sięgających kilkunastu tys. Zrób sobie kółko i ciesz się tym co masz.
Może i tak..ale za to postów zniechęcających do budowy kilkadziesiąt.... razy więcej ;)
A potem narzekania w innych wątkach, że na targach takich i siakich słabe zainteresowanie, że dzieciarnia woli gry i smartfony, że trzeba zaszczepiać bakcyla "kolejkowego" u młodych adeptów itp. itd.
A tymczasem jak jakiś zapaleniec podzieli się swoim projektem to od razu wysyp "eee nie uda się pewnie..." " łeeee zastanów się lepiej i to porzuć" " weź se chłopie jeździj po podłodze"
A nie lepiej dodać człowiekowi otuchy? Może to przyszły mistrz ala Daniel którego pracami tu się wszyscy zachwycamy? :)
(swoją drogą strach pomyśleć co by było gdyby taki Daniel sprzed kilkunastu lat wszedł na forum i dostał na dzień dobry tyle "zniechęcaczy", że zarzucił by pomysł modelarstwa :) )
 
OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
#27
Może i tak..ale za to postów zniechęcających do budowy kilkadziesiąt.... razy więcej ;)
A potem narzekania w innych wątkach, że na targach takich i siakich słabe zainteresowanie, że dzieciarnia woli gry i smartfony, że trzeba zaszczepiać bakcyla "kolejkowego" u młodych adeptów itp. itd.
A tymczasem jak jakiś zapaleniec podzieli się swoim projektem to od razu wysyp "eee nie uda się pewnie..." " łeeee zastanów się lepiej i to porzuć" " weź se chłopie jeździj po podłodze"
A nie lepiej dodać człowiekowi otuchy? Może to przyszły mistrz ala Daniel którego pracami tu się wszyscy zachwycamy? :)
(swoją drogą strach pomyśleć co by było gdyby taki Daniel sprzed kilkunastu lat wszedł na forum i dostał na dzień dobry tyle "zniechęcaczy", że zarzucił by pomysł modelarstwa :) )
Pierwszy modul czeka do nauki.Niedawno nabylem aerograf.Powoli robie swoje.Dzieki za cieple slowq
 

Załączniki

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
#28
Jakiś czas temu przewartościowałem różne sprawy i nauczyłem się czegoś nowego o życiu i marzeniach.
Od tamtej pory, nie pytam "czy to się uda", "czy mnie na to stać", ALE "KIEDY się to uda", "KIEDY będzie mnie na to stać".
Też pracuję, czasem ciężej, ale po kolei kupuję to, co chcę mieć i realizuję marzenia.
Poza tym od niedawna mam wsparcie w rodzinie względem mojej przyszłej makiety. Stół już mam, tory mam, część taboru (ze stonką i siódemką na czele) też mam...
Powoli do przodu. Nie można się poddawać, ani opier....lać. ;)

Tak więc, drobcio - jedziesz z tym.
Ale pamiętaj, żeby się tak bardzo sztywno tego planu nie trzymać. On sam będzie ewoluował. Może nawet sam się rozbuduje, bądź uprości (w Twojej głowie).
Na luzie. I pamiętaj też o zasadach:
1. POWOLI
2. MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ
3. LEPIEJ PLANOWAĆ 2 LATA, NIŻ SPIER...IĆ W 2 GODZINY.....czy jakoś tak ;)
 
OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
#29
Jakiś czas temu przewartościowałem różne sprawy i nauczyłem się czegoś nowego o życiu i marzeniach.
Od tamtej pory, nie pytam "czy to się uda", "czy mnie na to stać", ALE "KIEDY się to uda", "KIEDY będzie mnie na to stać".
Też pracuję, czasem ciężej, ale po kolei kupuję to, co chcę mieć i realizuję marzenia.
Poza tym od niedawna mam wsparcie w rodzinie względem mojej przyszłej makiety. Stół już mam, tory mam, część taboru (ze stonką i siódemką na czele) też mam...
Powoli do przodu. Nie można się poddawać, ani opier....lać. ;)

Tak więc, drobcio - jedziesz z tym.
Ale pamiętaj, żeby się tak bardzo sztywno tego planu nie trzymać. On sam będzie ewoluował. Może nawet sam się rozbuduje, bądź uprości (w Twojej głowie).
Na luzie. I pamiętaj też o zasadach:
1. POWOLI
2. MNIEJ ZNACZY WIĘCEJ
3. LEPIEJ PLANOWAĆ 2 LATA, NIŻ SPIER...IĆ W 2 GODZINY.....czy jakoś tak ;)
Dokladnie.Teraz kminie jak zmienic lewa glowice,by zachowac budynki,ale lepiej rozwiazac tory.Wiekszych zmian nie bedzie w 8 modulach stacyjnych.Reszta jeszcze duzo zmian przedemna.Nic na spokojnie zajme sie tym na weekendzie.Od miesiaca mam Wintracka,predzej robilem projekt w Scarm i przy robieniu go od nowa,nastapilo troche zmian.Rusze z budowa,jak te 8 modulow bedzie prawidlowo zaprojektowane.Teraz zebym sie nie nudzil,bede sie uczyl na mojej skrzynce testowej.
 
OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
#31
Jeszcze jedno.Skoro jestem tu po porady,60mm miedzy osiami torow wystarczy?Staram sie utrzymac promienie 540mm-600mm
KoVal skoro jest etap projektowania,pytam o saczegoly projektu.Jak budujesz dom,zaczynasz od dobrego projektu a potem sie go trzymasz.Do jego realizacji,potrzebne sa narzedzia.Napisalem,etap zbierania materialow.Wiec pozwol,ze bede zadawal pytania odnosnie etapu,na ktorym sie znajduje
Za PRL budowano za cudze i dlatego przegralo,dzis Polska jest socjalistyczna i tez przegrywa.Ja jestek wolnorynkowcem i buduje za swoje!
 

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
#32
Dzieki Piotr Kozłowski
Ja zacząłem budowę mojego auta,Nissan Skyline,tez wielu nie dowierzało. Dzis wąchają moje spaliny :p
Potrzeba determinacji,konsekwencji i rozłożenia w czasie,realizując marzenia
R33 - bomba na kołach! Byłem jego wielkim fanem do czasu wyjścia R34 ;) Ale i tak zazdraszczam jaszczurowatej rakiety! :D Kolor kapitalny!

PS. Podkręcone turbo, czy w standardzie 280 koni? ;)

Żeby nie było dużo oftopa. Trzymam kciuki za postępy :)
 
OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
#33
R33 - bomba na kołach! Byłem jego wielkim fanem do czasu wyjścia R34 ;) Ale i tak zazdraszczam jaszczurowatej rakiety! :D Kolor kapitalny!

PS. Podkręcone turbo, czy w standardzie 280 koni? ;)

Żeby nie było dużo oftopa. Trzymam kciuki za postępy :)
Zrobiony wydech Kazimoto,chlodzenie,zawias Teinza etc.Turbiny nie podkrecalem.Mialem robic grubsze mody,ale zajalem sie makieta.Albo jedno albo drugie.Obecnie ok 300bhp.W sumie zawsze chcialem Supre,ale poszedlem na kompromis,przelozylem R33 na LHD,kupilem daily BMW 535d.W sumie Nissanem robie jakies 1K rocznie.Tylko na letnie weekendy,wiec jest sobie w garazu pod kaderka :)
 
OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
#35
Szukam jakiegos rozwiazania,zeby zmienic te tory z glowica po lewej i sie zmiescic,zeby rozjazdy mi nie wychodzily na polaczeniach modulow,zeby tory z szopy nie wychodzily na peron
Te 4 tory na luku maja promienie 660-600-540-480.Mysle jak to by ugryzc by dwa szly do Helixa,a dwa na kolejny modul a wszystko polaczone z dworcem i lokomotywownia.Helix jest dla stacji technicznej pod makieta,zebym mial miejsce na swoj tabor i nie musiec go skladac
Teraz jesli sa 4 tory to tylko 2 wewnetrzne moga byc pod helix i czy 540 i 480 nie maja za malych promieni.Lokomotywownie moze by przeniesc na modul z helixem,ale brak miejsca na wyjazd,a zeby lokomotywownia bylo odwrocona do widza czyli mnie.Brakuje mi w ofercie torow krzyzowych 10 stopni wtedy mogl bym zrobic glowice 4 rozjazdow polaczonych torem krzyzowym.Tylko na 15 stopniach sie tak da,lub rozjazdy na zamowienie,wiem ze pewna firma takie robi a cena porownywalna,tyle ze czas oczekiwania rok albo i dluzej
 

Załączniki

OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
#36
Szukam jakiegos rozwiazania,zeby zmienic te tory z glowica po lewej i sie zmiescic,zeby rozjazdy mi nie wychodzily na polaczeniach modulow,zeby tory z szopy nie wychodzily na peron
Te 4 tory na luku maja promienie 660-600-540-480.Mysle jak to by ugryzc by dwa szly do Helixa,a dwa na kolejny modul a wszystko polaczone z dworcem i lokomotywownia.Helix jest dla stacji technicznej pod makieta,zebym mial miejsce na swoj tabor i nie musiec go skladac
Teraz jesli sa 4 tory to tylko 2 wewnetrzne moga byc pod helix i czy 540 i 480 nie maja za malych promieni.Lokomotywownie moze by przeniesc na modul z helixem,ale brak miejsca na wyjazd,a zeby lokomotywownia bylo odwrocona do widza czyli mnie.Brakuje mi w ofercie torow krzyzowych 10 stopni wtedy mogl bym zrobic glowice 4 rozjazdow polaczonych torem krzyzowym.Tylko na 15 stopniach sie tak da,lub rozjazdy na zamowienie,wiem ze pewna firma takie robi a cena porownywalna,tyle ze czas oczekiwania rok albo i dluzej
Ktos mnie tu pytal co na to moja kobieta.Dzis taki prezent na urodziny dostalem :)
 

Załączniki

Podobne wątki