• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta modulowa-etap w realizacji.

OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
Jeśli jest bez wątku politycznego to powinien być napisany przez C na cześć miłościwie nam panującego :)
Aaa ten Corwinow...Jest tez Korwinow pod Czestochowa,ale u mnie z innych przyczyn.Skoro metro powstalo z srodkow prywatnych,to takie rzeczy tylko w Korwinowie,bo ma byc na bogato jak w Hong Kongu wolnorynkowo a na makiecie zawitaja Ferrarki,hehe.
 
OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
Dziś zrobiłem sobie inwentaryzację mojego taboru.Troche się nazbierało w ciągu kilku lat i chyba czas zwolnić z taborem i tylko wybierać perelki jak SU46 który must be w mojej kolekcji.Czesc taboru też trzeba ucyfrowic i wrócić do makiety bo na metrze stanęło i od roku za wiele nie powstało a tabor bez makiety to jak komputer bez Internetu...
W najblizszym czasie tory tramwajowe na wysokosci arkad i wracam do modelarstwa,mam nadzieje :)
Pozdro freaks
 

Załączniki

OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
No trochę towaru Panie żeś nazbierał, ale ten Lexus to przeginka...

Pozdro,...
No myślałem ze Lexa dorwę w H0 ale do dziś nie znalazłem....Ogólnie jak by były dostępne to włoszczyznę bym sobie darował i wstawił klasyki japońskiej motoryzacji w moim salonie pod arkadami ale cóż...będzie to salon z samochodami egzotycznymi czyli to co faceci lubią najbardziej ;-)
 
Reakcje
91 0 0
No myślałem ze Lexa dorwę w H0 ale do dziś nie znalazłem....Ogólnie jak by były dostępne to włoszczyznę bym sobie darował i wstawił klasyki japońskiej motoryzacji w moim salonie pod arkadami ale cóż...będzie to salon z samochodami egzotycznymi czyli to co faceci lubią najbardziej ;-)
No a ja bym wolał własny tramwaj, hehhe, zawsze wiedziałem że jestem inny:X3:. Póki co jestem skazany na autobus miejski, nie jest to pojazd szynowy, ale też trasport publiczny który mnie interesuje, może jeszce kiedyś dostanę się na ten kurs tramwajarza:niepewny:... W każdym bądź razie też trzymam kciuki za makietę, bo zapowiada się nieźle.
 
OP
OP
drobcio

drobcio

Użytkownik
Reakcje
125 2 0
Sporo mnie tu nie było, chodź czasem coś dłubałem i postanowiłęm się podzielić.Mam problem z dostaniem torów tramwajowych co hamuje postepy pracy.Tory Proto87 brak kontaktu z sprzedającym a druga opcja czekam od listopada,bo ciągle coś,by mi je kolega z Wiednia przywiózł,czyli albo lockdowny,albo ktoś wszystkie wykupił i czekam... http://www.modellbahntechnik.at/swe...91LsnbH_cXrajjCJCpP5l8H4uT05NLNUY41xImWYNz8jw Dodałem Faller Car System,czego nie było w planie.Pozdrawiam
 

Załączniki

OP
OP
drobcio
Reakcje
125 2 0
Mam pytanie,projektuje kolejne moduly i tworze zabudowe,Czyt budynek ratuszu moze byc przy ulicy?Przed nim dam fontanne a zatoczka torow tramwajowych da przystanek.Spadek torow tranwajowych bedzie 7cm na dlugosci 120cm,Czy nie za stromo?
 

Załączniki

techno

Moderator
Zespół forum
Reakcje
1.036 18 0
Spadek torow tranwajowych bedzie 7cm na dlugosci 120cm,Czy nie za stromo?
Teoretycznie wychodzi 5,83% spadek zatem w przypadku tramwajów sporo, ale to jeszcze nie rekord.

Tylko że dotyczy to samej krzywizny spadku, a domyślam się że nie uwzględniłeś łuków pionowych. Zatem jeżeli będziesz chciał się na tych 120 cm ze wszystkim zmieścić, to realnie spadek będzie dużo większy.

W każdym razie proponuję na dole od razu przystanku nie robić, co by tramwaj miał szansę się zatrzymać:) U nas normy dopuszczają zrobienie przystanku tramwajowego na pochyleniu do 2,5%.

EDYTA: W Bydgoszczy na Perłowej pochylenie podłużne jest na poziomie ok. 4,8%, w Gdańsku na trasie na Chełm chyba 5,5% (albo 5%, ale już nie pamiętam a w sieci różne wartości podają, choć coś mi w głowie świta, że dostali odstępstwo od warunków technicznych i 5,5% jest wartością poprawną), a w Poznaniu na Podgórnej ok. 6% . W Polsce to chyba największe wartości, ale poza Polską są jeszcze większe i tego nie dopisałem poprzednio.
 
Ostatnio edytowane:

Podobne wątki