• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta modułowo-podłogowa

OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
Oryginalny. Do blaszki dolutowałem drucik fi 0,8 mm (widać kawałek na zdjęciu). Trochę zachodu jest z wyśrodkowaniem tego. Na razie prototyp. Pseudo skrzyneczki zasłaniają ramię które wchodziło w napęd.
 
OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
Tym razem coś z budownictwa. Ponieważ w planach mam umieszczenie na jednym z modułów gospodarstwa, zakupiłem o to taki domek fallera (jeszcze nie sklejony zdjęcie z sieci)
chata.jpg



Chciałem do niego jakąś stodołę, ale w klimatach polskich. Nasi sąsiedzi nic takiego nie produkują więc zrobiłem sam
stodo1.jpg
stodo2.jpg
stodo3.jpg

Brakuje jeszcze detali , rynien i okoć na wrotach.
 
OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
Jak oceniacie kolor ?Zdecydowałem się na farby AK interactive, bo livecolor słabo dostępny.
Pierwotnie był pomalowany pactrą, a potem 2 kolory AK dark rust i medium rust
farba 3.jpg

tutaj tylko dwa kolory AK
farba 2.jpg

tutaj tylko jeden medium rust
farba.jpg

co do pokrycia to czekają mnie poprawki, ale takie to malowanie wieczorem przy świetle.
 
OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
Trochę czasu upłynęło. Coś się działo choć nie w takiej kolejności jak powinno. Ponieważ budynkiem dworca będzie Krakow Auhagena, chciałem do niego pasującą toaletę. Wobec czego powstał taki oto budynek wzorowanych na auhagen (robi tylko do HO i TT)
wcc.jpg

wc1.jpg

wc2.jpg

.brakuje jeszcze detali, rynien, komina,wywietrzników
 
OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
Przyciemnić? a ja się zastanawiałem nad rozjaśnieniem. Ciemnego Washa akurat nie mam. Mam za to farbkę shadow rust więc może przejadę taką rozcieńczoną.

ps. Czy pod sypanie trawy należy wykonać jakieś gruntowanie sklejki? Doczytałem na forum fremo że bejca. Jeśli tak to zielona czy brązowa?
 

Kpt. Nemo

Łowca cech
Donator forum
Ekspert
Reakcje
20.032 494 29
Nie większe niż w firmowych budynkach. Z odległości 50 cm raczej nie widoczne.

Rzeczywiście jakże poręczne wytłumaczenie niechlujnego montażu budynku.
W takim razie po co dyskusje na temat szczegółów w modelach, wystarczy w miarę poprawna bryła, reszty z odległości 50 cm nie widać.
 

Podobne wątki