• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta modułowo-podłogowa

OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#84
Uppss. no faktycznie. Czyli zasilacz sprawny. Jeszcze jedna rzecz. Tam była taka oryginalna łączka (nie wiem jak to nazwać) do dekodera i dwa piny ma połączone. Po włożeniu światła się świecą, ale nie jedzie. Po wyjęciu ani jedno ani drugie. Znalazłem tutaj jakiś temat, ale na dekoderach to ja się nie znam.
 

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#92
Pisałem że ze zworką światła świecą, ale nie jedzie
Długo odpisywałem i nie zauważyłem wcześniejszego postu. ;)

Jeżeli w analogu lokomotywa jeździ prawidłowo a z dekoderem nie, to najprawdopodobniej uszkodzony będzie dekoder. Tym bardziej, że pisałeś wcześniej, że po postawieniu na torach robi zwarcie.
Odwrotne włożenie dekodera (w tej lokomotywie nie ma takiej możliwości) nie spowoduje zwarcia.
 
Ostatnio edytowane:

Marqus

Moderator Poznańskiego Klubu Modelarzy Kolejowych
PKMK
Reakcje
434 8 0
#94
W opisie jest taka uwaga, cyt:
"Jedna uwaga: w niektórych modelach podkładki lutownicze na spodzie płyty głównej są nieco za duże, co powoduje zwarcie z ziemią. Nie stanowi to problemu w trybie analogowym, ale w trybie cyfrowym oznacza to zwarcie. Dlatego przed digitalizacją zaleca się odizolowanie płyty za pomocą taśmy izolacyjnej od obudowy."
Sprawdź to.
 
OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#97
Można zaryzykować ;) :
Z przewodami i wymienić na odpowiedni wtyk - 81310.
Lub podobny z gotową wtyczką - 81340.
No ja właśnie mam 81340
Odwrotne włożenie dekodera (w tej lokomotywie nie ma takiej możliwości) nie spowoduje zwarcia.
włożyłem odwrotnie też zwarcie

W opisie jest taka uwaga, cyt:
"Jedna uwaga: w niektórych modelach podkładki lutownicze na spodzie płyty głównej są nieco za duże, co powoduje zwarcie z ziemią. Nie stanowi to problemu w trybie analogowym, ale w trybie cyfrowym oznacza to zwarcie. Dlatego przed digitalizacją zaleca się odizolowanie płyty za pomocą taśmy izolacyjnej od obudowy."
Sprawdź to.
jak jest słabo włożony to nie ma o co robić zwarcia, bo nie dotyka niczego
 
Ostatnio edytowane:
OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#99
Znalezione w necie i przepuszczone przez translator
"dekoder Kühna potrzebuje w spoczynku prawdopodobnie tylko bardzo małego prądu, który znajduje się poniżej progu wykrywania detektora obecności. Powinno to zostać rozwiązane przez odpowiedni rezystor równoległy do połączeń ścieżek dekodera, wielkość powinna wynosić 4-8 kOhm."
 

Podobne wątki