• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta modułowo-podłogowa

OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#62
W jednym loku rozwiązałem problem, zamieniłem osie w wózku, zmienił się rozstaw kół (jedno koło było z gumką) i przejeżdża powoli bez problemu.
Natomiast w tym powyższym sprawdziłem przykładając przewody do kół i okazuje się że z jednego wózka nie idzie prąd z żadnej osi wogóle.
 
OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#67
Coś się działo, tory poprzyklejane, elektryka podpięta. Testy pomyślne.
Widok na moduły stacyjne.
stacja.jpg


Widok na czoło modułu z rozjazdami
czoło.jpg

Widok na podłączenie pulpitu.

Widok na pulpit. Cztery kabelki i można śmigać.
pulpit.jpg

Muszę opisać jakoś które do których, bo sam się motam a co dopiero syn.
Rozjazdy są pogrupowane jeden czerwony i zielony np. do 4 rozjazdów. Czy to nie wpłynie jakoś na ich żywotność?
Teraz malowanie i szutrowanie, ale z tym to pewnie do wiosny zejdzie.
 

Załączniki

OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#74
Super robota.... i wszystko mi się bardzo podoba, gdyby nie te nieszczęsne rozjazdy...
Też mnie teraz kłują w oczy i nei chodzi o stopnie tylko napęd.
Z boku tak ale na czołach do połączenia ? Chyba, że mają wchodzić w odpowiedniki na sąsiednim czole ??
Wszystkie bolce to połączenia elektryczne. Na środku czoła zasilanie torów, po bokach zasilanie rozjazdów. Bolce na środkowym to połączenie do pulpitów marklina. Puste to zapasowe na jakieś ew. oświetlenie.
 
OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#78
Możesz zrobić zdjęcia wnętrza skrzynek?
Trochę chaotycznie pod spodem. Wtyki przytwierdzone klejem na gorąco.

spod2.jpg

spod3.jpg

spod4.jpg


Czy te napędy można zdemontować, czy jest to jedna całość z rozjazdem?
Napędy można odkręcić.
Wysokość pod płytą 4 cm.
Można, ale nie każdy bawi się napędy podmakietowe, lub montuje je odwrotnie, co by nie wystawały ponad tory.
Odwrócić już nie odwrócę, bo też o tym myślałem. Po pierwsze za niski korek 2 mm, a w płycie nie będę "rył". Po drugie nie do końca odzwierciedla mechanizm w pierwotnym położeniu. Prawdopodobieństwo obcierania lub należałoby wyciąć kawałek obudowy napędu.
Pierwotnie chciałem przełożyć mechanizm pod. Nie bardzo tylko widziałem możliwość przeniesienia przełożenia przez płytę i żeby działało to niezawodnie.
 
OP
OP
J

jack77

Aktywny użytkownik
Reakcje
479 4 0
#80
Przerwa w pracach, ale mam inny problem. Nie będę zakładał nowego wątku to napiszę tu.
Kupiłem na ebay z Niemiec loka (niby nowy) V270 hobbytrain H2867, a w Polsce dedykowany do nie dekoder N025 P Kuehn.
No i lipa. Po postawieniu na torach od razu wyskakuje zwarcie. Natomiast po wyjęciu dekodera w analogu nie jeździ, chyba że stary zasilacz trixa nie domaga. Jakieś sugestie?
 

Podobne wątki