• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa wg norm Makieta modułowa ZGIERZ

tomekkor

Znany użytkownik
Reakcje
5.509 31 1
#61
To była moja pierwsza koncepcja, problem w tym, że zarówno pozioma jak i pionowa część pracuje na tyle sprężyście jak na to fi 1,0mm pozwoli i napęd przestawiony na 9mm skoku nie dawał rady dociągnąć iglic anglika. Sęk w tym, że ten anglik jest na skraju segmentu, więc igła nie ciągnie środkowego jarzemka, tylko chwyta za oczko boczne. Iglica bliżej igły dawała radę, ale sąsiednia iglica nie dociągała. Ta "ramka" przenosi mniejsze ugięcia niż wygięty w kolano drut. Stąd też koncepcja ramki i jej modyfikacja. W ramce drut pracuje niemal niezauważalnie względem Twojej i mojej pierwotnej wersji. Niemniej jednak dziękuję za odzew i pomysł. Przy krótkiej części pionowej igły rozwiązanie to sprawdzi się na pewno na wielu segmentach.

Dodam tylko jeszcze informację, że przy ramce musiałem przestawić napęd na 6mm bo słyszałem mielenie zębatek w MP1 :giggle:
Spróbuj zastosować Linkę Bowdena - wtedy napęd może być gdzie chcesz, unikniesz ponadto długiego ramienia, bo koniec linki może być bezpośrednio przymocowany do płyty pod iglicą.
 
OP
OP
LisiaM

LisiaM

Użytkownik
Reakcje
199 3 0
#62
Spróbuj zastosować Linkę Bowdena - wtedy napęd może być gdzie chcesz, unikniesz ponadto długiego ramienia, bo koniec linki może być bezpośrednio przymocowany do płyty pod iglicą.
Jest to pomysł na wyniesienie napędu w jakiejś odległości od iglicy, tyle, że komplikuje nieco mocowanie pod rozjazdem, nie za bardzo widzę tą koncepcję. Masz może jakieś zdjęcia z wykonania takiego przeniesienia napędu iglicy? Chętnie zobaczył bym takie rozwiązanie :)
 
OP
OP
LisiaM

LisiaM

Użytkownik
Reakcje
199 3 0
#64
A widzisz ... właśnie ciekawiło mnie przejście z linki na sterowanie iglicą. Dobre rozwiązanie :) Muszę przetestować przy najbliższej okazji. Dziękuję za podrzucenie pomysłu :)
 

Juras XR4Ti

Aktywny użytkownik
Reakcje
195 9 0
#67
Świetne są, ale cena mnie poraziła (dzięki Marqus za namiary). Tak, że będę szukał dalej. A tak na marginesie, to miałem tego od cholery, ale wszystko poszło na złom parę lat temu razem z centralkami dyspozytorskimi UD20...
 

Podobne wątki