• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta modułowa - Linia 397

mattia

Znany użytkownik
Reakcje
81 1 0
Walter ! super link do tego niemieckiego forum , gość wymiata tymi drzewkami jak i całą resztą zieleni ! . To ja ze swoimi drzewkami przy nim jestem " Cienki Boluś ":(. Super(y)(y)
 
OP
OP
Walter Rusin

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
No dobra. Drzewka drzewkami ale bruk trzeba zrobić. Koncepcji było kilka:

1. Położyć kocie łby z kamyczków do akwariów - fail! Kamyczki za duże...
2. Pojechać do firmy Stillwater Sand&Gravel Co. i zakupić odpowiedni żwirek do wybrakowania - fail! Kamyczki za duże a nawet jak się przesieje i zacznie układać bruk to ch..o to wygląda. Swoją drogą ciekawa rozmowa. Ja-"Dzień dobry. Chciałbym spytać czy macie piasek o granulacji numer 12 do 14 na stanie?", firma-"Yyyy... Mamy piasek, piach i żwir...".
3. Wydrukować kontury kamieni na komputerze jako teksturę w skali, potem poprzez kalkę taką jak do maszyny do pisania przenieść to na gips i zacząć drapać. To już wychodziło lepiej ale to jeszcze nie to bo ciężko jest drapać tylko na zewnątrz obrysów i wychodzą zbyt duże przestrzenie między kamieniami.
4. Zrobić coś takiego jak na zdjęciu. Metoda jest taka sama jak na zdjęciu gdzie jest bruk z piaskiem ale tym razem dbałem o to by krawędzie kamieni były bardziej okrągłe a nie takie jakby ktoś trójkątne i kwadratowe potłuczone skorupki poukładał.

Jeszcze jedno - w trakcie pisania olśniło mnie! Te krawędzie były zbyt ostre i wymagały wygładzenia (porównajcie pierwsze i ostatnie zdjęcie). No więc całość była wyszorowana twardym mokrym pędzlem. Teraz mnie się podoba...

Bardzo Was poproszę o uwagi. Już mi się metody robienia bruku po nocach śnią...
 

Załączniki

Ostatnio edytowane:
Reakcje
1.731 13 0
Ja moje drogi brukowe robię z malutkich otoczaków , odpowiednio ubitych na podłożu z piasku ( tak jak w rzeczywistosci )i potem powierzchnię wyrównuję sypiąc piaseczek między kamyczki aż zaczną wystawać tylko delikatnie same powierzchnie otoczaków:).
 

teigrekty2

Znany użytkownik
NAMR
Reakcje
3.860 111 7
[DOUBLEPOST=1393416415][/DOUBLEPOST]
Ja moje drogi brukowe robię z malutkich otoczaków , odpowiednio ubitych na podłożu z piasku ( tak jak w rzeczywistosci )i potem powierzchnię wyrównuję sypiąc piaseczek między kamyczki aż zaczną wystawać tylko delikatnie same powierzchnie otoczaków:).
Co to sa otoczaki? Kolego "Walter", przepraszam ze zasmiecam watek ale obserwuje Wasze roboty i tez planuje miec plac z kostki brukowej na swojej makiecie.
 

stare tory

Znany użytkownik
KKMK
Reakcje
970 82 11
Otoczaki to okrągłe kamienie różnej wielkści wydobyte z rzeki czy strumienia.Są okrągłe i nazywają się otoczaki bo woda toczyła je w swoim nurcie
stopniowo nadając kuliste kształty.
 
Reakcje
1.731 13 0
.. Albo do sklepu akwarystycznego i kupić paczuszkę jak najmniejszych otoczaków ( żwirek naturalny akwarystyczny 4-5 zł paczka), warunek , kamyczki nie mogą mieć więcej niż 1-3mm wielkości..
 
OP
OP
Walter Rusin

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
Roma locuta, causa finita est... Dziękuję Wam za opinię! iZatem robimy bruk! Gips już wylany i jak wyschnie to będę grawerować kamienie. Zamówiłem też kilka odcieni farb akrylowych valejo żeby potem malować kamień po kamieniu. Myślę też że jak sama powierzchnia drogi będzie nierówna (a nie tak jak na zdjęciach powyżej) to będzie to wyglądało naturalniej.
 
OP
OP
Walter Rusin

Walter Rusin

Jasnowidz roku
Reakcje
45 1 5
@teigrekty2 - rowki między kamieniami grawerowane są dremelem z taką nakładką jak na zdjęciu i najdrobniejszym wiertełkiem do grawerowania. Próbowałem różnych narzędzi i to mi jakoś najlepiej podchodzi. Po takim ryciu krawędzie kamieni są dość ostre dlatego trzeba je potem nasączyć wodą i przetrzeć twardym pędzlem lub starą szczoteczką do zębów żeby je wyoblić.
 

Załączniki

Podobne wątki