• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta domowa Makieta modułowa kolejny projekt

Witajcie. Z racji otwarcia firmy świadczącej usługi modelarskie postanowiłem zaprezentować Wam kolejny projekt, który wykonuje na zamówienie. Modułów jest 9szt i zajmują powierzchnię 2,6 x 3,5m. Czasy w jakich będzie wykonywana cała sceneria to pogranicze epoki III i IV. Materiał torowy wykorzystany do budowy to flexy i rozjazdy proste firmy Weinert a rozjazdy łukowe firmy Roco. Tak prezentuje się plan całości:
Plan.jpg

A tak całość prezentuje się na żywo:

Załączniki

• 84,9 KB Wyświetleń: 163
  • 345,6 KB Wyświetleń: 169
  • 328,9 KB Wyświetleń: 160
  • 491,8 KB Wyświetleń: 161
  • 452,1 KB Wyświetleń: 152
  • 440,3 KB Wyświetleń: 142
  • 423,8 KB Wyświetleń: 126
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
A tak wyglądają pierwsze budynki trochę zmodyfikowane od założenia producenta ;)

Załączniki

• 219,4 KB Wyświetleń: 101
  • 230,7 KB Wyświetleń: 99
  • 229,7 KB Wyświetleń: 94
  • 246,9 KB Wyświetleń: 98
  • 213,2 KB Wyświetleń: 108
  • 235,8 KB Wyświetleń: 105
  • 213,7 KB Wyświetleń: 104
  • 322,7 KB Wyświetleń: 102
  • 384,6 KB Wyświetleń: 104
  • 384,6 KB Wyświetleń: 102
  • 267,1 KB Wyświetleń: 107
  • 251,1 KB Wyświetleń: 107
  • 324,8 KB Wyświetleń: 123
  • 321 KB Wyświetleń: 122
  • 327 KB Wyświetleń: 119
  • 379,7 KB Wyświetleń: 105
OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Kolejne fotki:

Załączniki

OP
OP
Piotr Kozłowski

Piotr Kozłowski

Znany użytkownik
Witajcie. Dzisiaj kolejna aktualizacja torowiska na terenie lokomotywowni i stanowisk do obrządzana parowozów.
Dodatkowo kto widział temat o wykonaniu samodzielnie filarów mostu http://forum.modelarstwo.info/threads/filary-mostu.49605/#post-849098
teraz może zobaczyć jak zostały wstępnie przypasowane na swoje miejsce ;)
Oraz dodatkowo zostały wyprofilowane wzniesienia.

Załączniki

Andrzej Harassek

Moderator For Prawdziwa Kolej Koleje Innych Krajów
Zespół forum
Donator forum
Super wykonanie tych budynków, ale oznaczenia na nich i wyposażenie sanitariatów wskazuje raczej na pogranicze epoki IV i V, niż III i IV. Mam na myśli przede wszystkim piktogramy przy wejściu do WC oraz kształt umywalek i sedesy z dolnopłukami (tzw. "plecaki"), które pojawiły się chyba dopiero w latach 1970. O ile te sedesy i umywalki można jakoś przemycić, to piktogramy przy wejściu do WC bym jednak zamienił na stare oznaczenia

OP
OP
Piotr Kozłowski
Można powiedzieć że coś tam drgnęło z pracą przy modułach i na pierwszy ogień poszedł moduł z mostami. Dużo pracy jeszcze żeby go wykończyć ale pierwsze efekty już cieszą oko ;)

Załączniki

Przemekk

Aktywny użytkownik
MSMK
Podejrzewam, że barka z węglem by przepłynęła. Wiem, że kolega Piotr ma duże doświadczenie, więc mam nadzieję, że opisze nam nieco założenia projektu.

Ja na przykład jestem za młody by pamiętać PGR-y i chętnie bym się też dowiedział, co to za budynek PGR-u w pobliżu stacji.

OP
OP
Piotr Kozłowski
Widzę, że koledzy rozbujali swoje wodze fantazji i podeszli do całego tematu ultra szczegółowo. Faktem jest, że wysokie statki to na pewno do portu nie dopłyną pod mostem ale jak słusznie zauważył kolega Przemekk zawsze pozostaje żegluga barkami, i takowa ma właśnie stanąć w porcie. Apropo PGR-u założenie jet takie aby na tym terenie powstał duży magazyn utrzymany w starym prlowym klimacie, lekko zapuszczonym stanie ale nadal w użytku, budynek naprawy samochodów, może teren z jakąś suwnicą i rozważam też małe złomowisko lub ogólny nie użytek z dużą ilością rdzewiejących klamotów. Czas pokaże jak to się wszystko da radę zrobić ;)

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Widzę, że koledzy rozbujali swoje wodze fantazji i podeszli do całego tematu ultra szczegółowo. Faktem jest, że wysokie statki to na pewno do portu nie dopłyną pod mostem ale jak słusznie zauważył kolega Przemekk zawsze pozostaje żegluga barkami, i takowa ma właśnie stanąć w porcie. Apropo PGR-u założenie jet takie aby na tym terenie powstał duży magazyn utrzymany w starym prlowym klimacie, lekko zapuszczonym stanie ale nadal w użytku, budynek naprawy samochodów, może teren z jakąś suwnicą i rozważam też małe złomowisko lub ogólny nie użytek z dużą ilością rdzewiejących klamotów. Czas pokaże jak to się wszystko da radę zrobić ;)

Faktycznie rzeka wtedy troch głębsza, raczej bez przewróconego drzewa blokującego tyle toru wodnego i wystających kamieni. poszedłbym w ciemne dno - zielono granatowe w celu stworzenia iluzji odpowiedniej głębokości.

mudol

Aktywny użytkownik
Panie Piotrze, luźna propozycja moja, dałoby radę trochę powyrywać tych wysokich trzcin? Jakaś przestrzeń by się przydała pomiędzy kolejnymi łodygami.
Świetne drzewa, fajnie komponują się z mostem.

OP
OP
Piotr Kozłowski
Panie Piotrze, luźna propozycja moja, dałoby radę trochę powyrywać tych wysokich trzcin? Jakaś przestrzeń by się przydała pomiędzy kolejnymi łodygami.
Świetne drzewa, fajnie komponują się z mostem.
Dziękuję za miłe słowa uznania. Co do tych trzcin to już podchodziłem do nich dwa razy a to raz były stanowczo za wysokie a potem były za jednolite. Co prawda trudno to ująć na zdjęciach ale zapewniam Cię że są przerwy pomiędzy trzcinami ;)

Hajo

Aktywny użytkownik
MSMK
Rzeka rzeczywiście wygląda bardzie jako górska niż jako żeglowna. No chyba, że port czynny był wiele lat temu i wszystko pozarastało.
A jaka jednostka przepłynęłaby pod mostem?:gwizd: Teraz to już musztarda ale wydaje mi się że głębsza rzeka załatwiłaby sprawę.
Przy poprzednim projekcie Piotrek pokazał jak zrobił głębię wody (http://forum.modelarstwo.info/threads/moja-pierwsza-makieta-modułowa.17954/page-14#post-313305). Teraz koryto nie jest wypełnione, ale nie obawiałbym się o ostateczny efekt :)

Zdrada69

Moderator Skala 1:220 (Z)
Zespół forum
Przy poprzednim projekcie Piotrek pokazał jak zrobił głębię wody (http://forum.modelarstwo.info/threads/moja-pierwsza-makieta-modułowa.17954/page-14#post-313305). Teraz koryto nie jest wypełnione, ale nie obawiałbym się o ostateczny efekt :)
Tamta głębia wody jest piękna i realistyczna ale jednak przygotowanie inne - tam to jest rzeka lub kanał który może być żeglowny - umocniony kamieniami na brzegach i z głębokim nurtem. Tutaj - w nurcie głazy, przewrócone drzewo - inny charakter tej rzeki - ale myślę, że po naszych uwagach Piotrek podejmie decyzje jak to chce zrobić i jaka za tym jest historia ... Na pewno - biorąc pod uwagę umiejętności zrobi to bardzo fajnie.

Jeśli rzeczywiście rzeka będzie do portu to na moście warto dodać oznaczenia żeglugowe.

OP
OP
Piotr Kozłowski
Witajcie. Trochę czasu to trwało ale pomiędzy kolejnymi warstwami wylewania wody udało się dokończyć drogę z przejazdem ;)

Załączniki