• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta miasta z linią tramwajową oraz kolejową (H0)

OP
OP
MMacko

MMacko

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Dobrze wiedzieć, że takie tory są. Puki co torów na makiecie jest AŻ jeden segment. Mam możliwość kombinowania.
Idą święta moi drodzy, dziś na makiecie instaluję sygnalizację (lewoskręt przez tory - przed wjazdem na rynek). Budynek Kibri już pomalowany.

Od urodzenia mieszkam na śląsku, gdzie ujmują mnie stare fabryki wkomponowane w krajobraz kamienic w centrach miast. Taka też będzie u mnie. Będzie to fabryka obrabiająca żeliwne odlewy korpusów maszyn :)
Kilka fotek, jeszcze nie z makiety a samego budynku.

DSC_0852.JPG
DSC_0854.JPG
DSC_0855.JPG
DSC_0860.JPG
DSC_0861.JPG
DSC_0868.JPG
DSC_0871.JPG
 

Kris

Znany użytkownik
Reakcje
2.221 41 5
Miałem taką i nie wiem, czy przypadkiem to nie Ty ją ode mnie kupiłeś. :) Chyba, że sam sklejałeś, to nie Ty w takim razie :D Ale patynka git :)
 
OP
OP
MMacko

MMacko

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
Ok,

Makieta aż zakurzona <załamany>. Ale cóż. Dorosłość ma swoje minusy - obowiązki. Gdybym mógł mieć znów naście lat, to pewnie nie odchodziłby od makiety. Niestety jest inaczej. Ale.. ćwiczę cierpliwość ;)

Plan jest prosty:
DSC_0726.jpg


w najbliższym czasie oprócz uporządkowania i doczyszczenia makiety zrobię:

- kolor czerwony - dodane zostaną kolejne budynku w strefie rynku - zamknięcie przestrzeni placu z fontanną.
- kolor zielony - chodniki - co się z nimi wiąże studzienki kanalizacyjne, śmietniki, ludzie (tak ludzie, bo mało ich a to przecież rynek!) hydranty, słupki, drogowskazy, oznaczenie ulic itp.
- kolor żółty - dodanie spodu makiety ze sklejki 12mm (minimum) z otworami do elektryki. Powinno być zrobione dawno, wstyd się przyznać jest prowizorka złapana blaszką, którą muszę usunąć - ta z czarnymi xxx.

No i jeszcze was postaram sie zadziwić czymś czego nie zdradzę sasasasa ;D
 
OP
OP
MMacko

MMacko

Użytkownik
Reakcje
0 0 0
DSC_0917.JPG


Dwa zewnętrzne budynki sklejone, dwa wewnętrzne budynki w pudełkach. No to działamy! :) Przy okazji odkrywam trochę swojego warsztatu
 
Ostatnio edytowane:

piotram

Użytkownik
Reakcje
91 0 0
Ok,

Makieta aż zakurzona <załamany>. Ale cóż. Dorosłość ma swoje minusy - obowiązki. Gdybym mógł mieć znów naście lat, to pewnie nie odchodziłby od makiety. Niestety jest inaczej. Ale.. ćwiczę cierpliwość ;)

Plan jest prosty: Zobacz załącznik 250177

w najbliższym czasie oprócz uporządkowania i doczyszczenia makiety zrobię:

- kolor czerwony - dodane zostaną kolejne budynku w strefie rynku - zamknięcie przestrzeni placu z fontanną.
- kolor zielony - chodniki - co się z nimi wiąże studzienki kanalizacyjne, śmietniki, ludzie (tak ludzie, bo mało ich a to przecież rynek!) hydranty, słupki, drogowskazy, oznaczenie ulic itp.
- kolor żółty - dodanie spodu makiety ze sklejki 12mm (minimum) z otworami do elektryki. Powinno być zrobione dawno, wstyd się przyznać jest prowizorka złapana blaszką, którą muszę usunąć - ta z czarnymi xxx.

No i jeszcze was postaram sie zadziwić czymś czego nie zdradzę sasasasa ;D
No detale i szczegóły, u mnie właśnie tego brakuje
[DOUBLEPOST=1420356137,1420355673][/DOUBLEPOST]A to budynek "butiku" będzie czy ciucholand?:LOL: U mnie brakuje właśnie takich szczegółów jak słupki, drogowskazy, znaki, słupy ogłoszeniowe.
 

Podobne wątki