• Ten serwis używa "ciasteczek" (cookies). Korzystając z niego, wyrażasz zgodę na użycie plików cookies. Learn more.
  • Szanowny Użytkowniku, serwisy w domenie modelarstwo.info wykorzystują pliki cookie by ułatwić korzystanie z naszych serwisów. Jeśli nie chcesz, by pliki cookies były zapisywane na Twoim dysku zmień ustawienia swojej przeglądarki.

Makieta "manewrowa"

Szlakowiec02

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#1
Witam, jestem początkującym modelarzem-gimnazjalistą. Chciałbym przedstawić swój plan na makietę (skrzynkę) o wymiarach 187x45x9, wymiary są dopasowane do wolnej powierzchni w moim pokoju. Jest to makieta o sterowaniu analogowym. Szykowałem się na nią rok (zbierałem pieniądze), zdobywałem wiedzę, zakupiłem materiały: dworzec, lokomotywownię, nastawnię, fabrykę, torowisko, zieleń, szuter chemię modelarską i trochę taboru. Aktualnie mam przymocowane to skrzynki tory. Relację z dalszego przebiegu budowy makiety będę wrzucał co 1-2 dni :)
 

Załączniki

zepfot

Znany użytkownik
GGM
Reakcje
443 0 1
#4
Zapowiada się ciekawie. Jeżeli latarnie i semafory zamocowałeś już na stałe to będą Ci trochę utrudniały prace przy torowisku.
 
OP
OP
Szlakowiec02

Szlakowiec02

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#6
A zasilanie torów, rozjazdów? Polaryzacja iglic i/lub krzyżownic? A napędy rozjazdów?
Robi się :)
[DOUBLEPOST=1459880772][/DOUBLEPOST]
Zapowiada się ciekawie. Jeżeli latarnie i semafory zamocowałeś już na stałe to będą Ci trochę utrudniały prace przy torowisku.
Myślałem, żeby wstawić je potem, ale jak na razie przy malowaniu torów nie przeszkadzały ;)
 

Tomek K

Znany użytkownik
FREMO Polska
KKMK
Reakcje
347 5 1
#12
A co to za "dziwo" z jedną komorą czerwoną w rozjeździe??? Jak zamierzasz przejechać obok tego semafora bo jest to semafor(!!!!), a stosuje się go na torach zakończonych kozłem oporowym na które przyjmuje się pociągi?!
 
OP
OP
Szlakowiec02

Szlakowiec02

Nowy użytkownik
Reakcje
0 0 0
#13
A co to za "dziwo" z jedną komorą czerwoną w rozjeździe??? Jak zamierzasz przejechać obok tego semafora bo jest to semafor(!!!!), a stosuje się go na torach zakończonych kozłem oporowym na które przyjmuje się pociągi?!
Jak na razie mam ten, ale zawsze mogę zmienić tak jak w prawdziwym świecie. Akurat ten miałem na stanie, a za bardzo nie znam się na dokładnym rozstawieniu semaforów :p :)
 

popowe

Znany użytkownik
Producent
Reakcje
1.987 15 2
#15
Doceniam fakt, że zaczynasz z głową na karku, że nie startujesz z ogromną makietą. Jesteś pierwszym od dawna przedstawicielem zdrowego rozsądku.
Rada. Podczas robienia rdzy na szynach nie używaj jednego koloru a kilku. Sugeruję użycie 3 kolorów. Żółtego, czarnego oraz czerwonego. Staraj się by kolor mieszał się na patynowanym obiekcie a nie na palecie. Ruby tylko tyle ile dasz rade gdyż mieszanie na obiekcie musi odbywać się puki farba( ja używam barwników śnieżki) jest mokra na sucho nie wyjdzie.
Po dodatkowe wskazówki rdzawienia tą metodą zapraszam na PW
 

Podobne wątki